Koho vyhodí Donald Trump keď vyhrá?

Spravodajská služba spoločnosti Axios informovala, že ak prezident Donald Trump vyhrá voľby 3. novembra, okamžite vyhodí z funkcie riaditeľa FBI Christophera Wraya, nahradí riaditeľku CIA Ginu Haspelovú a pravdepodobne aj ministra obrany Marka Espera!

Axios identifikuje svoje zdroje ako dvoch ľudí, ktorí o týchto personálnych otázkach už rokovali s prezidentom. Axios súhlasí s hodnotením, že títo úradníci by aj boli prepustení oveľa skôr, ale pre komplikácie konania pred voľbami 3. novembra sa to nemohlo stať.

Zoznam ľudí, ktorí majú byť nahradení, môže byť dlhší, uviedla spol. Axios a vyjadrila znepokojenie nad tým, že prezident Trump minulý týždeň podpísal výkonný príkaz, ktorý ‚spoplašnil zvončeky‘ pre ľudí obávajúcich sa prostriedkov na politizáciu štátnej služby. 

Axios sa spojil s útokom vládneho riaditeľa na EO, ktorý už zverejnila vládna výkonná mediálna skupina a ktorý zároveň tlmí obranu One, ktorý zverejnil otvorený list dvoch plukovníkov vo výslužbe generálovi M. Milleyovi požadujúci odvolanie Trumpa, ak vyhrá.

Možný odchod ministerky školstva Betsy DeVosovej sa zvyšuje, ale ani zďaleka nie je na mieste zbaviť sa Wraya a Haspelovej. Trump je údajne obzvlášť nahnevaný na Haspela za to, že sa postavil proti odtajneniu dokumentov, ktoré by pomohli Durhamovej správe.

A Chr. Wray, ktorého vyhodenie ako prvého uviedol denník Daily Beast, odmietol zahájiť vyšetrovanie zahraničných obchodných vzťahov Huntera Bidena a tiež prepustiť ďalších funkcionárov FBI, ktorí zneužili právomoc na vyšetrovanie jeho kampane s Ruskom.

V. Zelenskyj odmieta dohodu o mieri!

26.08.2025

Volodimir Zelenskyj, vo svojom prejave, ku UA Dňu nezávislosti odmietol Donalda Trumpove výzvy na mierovú dohodu o územiach UA! Pri príležitosti Dňa nezávislosti Ukrajiny Vladimir Zelenskyj odmietol výzvy prezidenta Donalda Trumpa! Výzvu, aby sa v rámci mierovej dohody medzi Ruskou Federáciou a Ukrajinou, vzdal územných nárokov. USA prezident menoval Doneck, Luhansk a Krym a [...]

K veci vystúpenia Zelenského v obleku!

25.08.2025

Veľa komentárov sa venovalo rozhodnutiu ukrajinského komika, ktorý sa stal na UA„prezidentom“, Zelenského, obliecť si oblek na svoje vystúpenie v Bielom dome minulý pondelok 18. augusta v sprievode siedmich európskych trpaslíkov, a to na základe rady svojich britských kumpánov. Čo však ale napadlo jednému bystrému pozorovateľovi pri pohľade na neustále prikyvujúceho sa aa [...]

Trump necháva NATO v núdzi ohľadne UA!

23.08.2025

Vedúci predstavitelia Spojeného kráľovstva, Francúzska, Nemecka a Fínska tlačili na americkú stranu, aby zverejnila, aké jednotky a letecké prostriedky poskytne Ukrajine na pomoc pri udržiavaní mierovej dohody s Ruskom, tak uviedol európsky predstaviteľ a ďalšia osoba z Politico. Stretnutie a ďalšie narýchlo zorganizované stretnutie lídrov NATO 20. augusta vyvolali u [...]

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Kyjev zažil silný vzdušný útok, sú aj obete

28.08.2025 06:00

Intenzívne ruské nálety poničili rad obytných domov vo viacerých štvrtiach Kyjeva.

Súľovské skaly, mReportér

Jedna z najväčších krás, akú u nás máme. Viete, kde nájdete „slovenské Dolomity"?

28.08.2025 05:00

Zábery zachytila mReportérka Ľubomíra Šeroňová.

Belgium EU Summit

Maďarsko zažalovalo EÚ za využívanie zmrazených ruských peňazí pre Ukrajinu

27.08.2025 23:06

Podľa maďarských médií by rozsudok mohol vytvoriť precedens pre ochranu práva veta, ktorej sa Budapešť v žalobe domáha.

Vidiecke sídlo Orbánovho otca

Vo vidieckom sídle Orbána staršieho. Videá maďarského aktivistu majú státisíce zobrazení

27.08.2025 22:30

Videá vidieckeho sídla, ktoré vlastní otec maďarského premiéra Viktora Orbána, majú na internete množstvo zobrazení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,750
Celková čítanosť: 5056388x
Priemerná čítanosť článkov: 2889x

Autor blogu

Kategórie

Archív