Umelo vytvorená pandémia – prečo?

Tohtoročná chrípková sezóna sa vyvíja pravdepodobne menej ako sezóna 2017-2018, keď k vírusu súviselo 61 000 úmrtí. Mohlo by sa však vyrovnať alebo prekonať 34 200 úmrtí na chrípku v sezóne 2018-2019? 

Celkovo CDC odhaduje, že na chrípku možno pripísať 12 000 a 61 000 úmrtí ročne od roku 2010. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odhaduje celosvetovo, že chrípka ročne zabije 290 000 až 650 000 ľudí. 

Ročná miera úmrtnosti závisí od špecifického kmeňa vírusu, ktorý je dominantný, od toho, ako dobre očkovacia látka pracuje na ochrane proti tomuto kmeňu a od toho, koľko ľudí bolo očkovaných. 

Chrípka môže ale ťažšie zaútočiť proti špecifickým populáciám, ako sú dojčatá a malé deti, staršie osoby a ľudia, ktorí sú imunokompromitovaní v dôsledku chronických chorôb, ako je HIV alebo rakovina.

Podľa doterajších informácií, za posledné asi 4 mesiace zomrelo na KoronaVírus celosvetovo asi 27 000 ľudí. Keby to tak pokračovalo až do konca roka, číslo by mohlo byť 3-krát väčšie, to jest 81 000! Nech si každý urobí svoj záver.

Si Ťin-pching a Trump a meniaci sa svet!

02.11.2025

Vo svete dnes dochádza k nepopierateľnému posunu, ktorý spochybňuje pravidlá a predpoklady, o ktorých sa predtým predpokladalo, že sú večné. Najnovším prejavom toho bolo stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga 30. okto., kde bol Donald Trump nútený takmer úplne upustiť od svojej obchodnej vojny a colnej politiky voči Číne od [...]

RF má dnes technológiu rakiet Burevestnik!

31.10.2025

Prezident Vladimir Putin v nedeľu vyhlásil, že Rusko otestovalo svoju jadrovú strelu Burevestnik! Burevestnik, ktorého názov sa prekladá ako „búrlivý burešťák“, je nízko letiaca strela s plochou dráhou letu odpaľovaná zo zeme, ktorá je nielen schopná niesť jadrovú hlavicu, ale má aj jadrový pohon. NATO ju označuje ako SSC-X-9 Skyfall. Putin, ktorý projekt prvýkrát [...]

Pápež Lev XIV zväčšuje silu nádeje!

30.10.2025

Naša súčasná fáza dejín je obdobím strašného napätia medzi tými, ktorí podporujú vojnu, a tými, ktorí podporujú riešenie sporov. Úmyselné podporovanie ozbrojeného konfliktu v dobe jadrových zbraní je šialené. Ale rastú sily rozumu a nádeje. To, že pápež Lev XIV. 25. októbra nastolil prelomové koncepty kardinála Mikuláša Kusánskeho (roky 1401 – 1464), je [...]

Leyenová

Členské štáty EÚ schválili nový klimatický cieľ na rok 2040, Slovensko aj Česko boli proti

05.11.2025 09:35

Členské štáty EÚ v stredu ráno schválili nový klimatický cieľ Európskej únie pre rok 2040.

vojna na Ukrajine, Avdijivka, zničené domy

Ukrajinci zaútočili na štáb elitnej ruskej jednotky. Dôstojníci sú mŕtvi, tvrdia. Ide o najmodernejšiu zložku armády

05.11.2025 09:30

Jednotka Rubikon patrí medzi najbojaschopnejšie štruktúry ruskej armády.

Slovenská advokátska komora

Advokátska komora dá 17. novembra zamestnancom voľno, vyzvali k tomu aj advokátov

05.11.2025 09:21

Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý pripadá na 17. novembra, bol ako deň pracovného pokoja zrušený.

SR vláda 107.schôdza zasadnutie BAX

Vláda sa bude zaoberať zákonom o cestnej premávke či vlaňajším deficitom

05.11.2025 09:20

Povolenie otáčania sa na svetelnej križovatke, zákaz kolobežiek s rýchlosťou nad 25 km/h, ale i výnimku umožňujúcu nákladným vozidlám predchádzať na diaľnici.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,788
Celková čítanosť: 5222429x
Priemerná čítanosť článkov: 2921x

Autor blogu

Kategórie

Archív