Zavádzajúce správy vedcov a politikov
10. marca 2017 11:41,
Prečítané 3 158x,
jankratky,
Biblia, história
Skutočnosť, že politici zavádzajú občanov a svojich voličov netreba dokumentovať. Iní to robia denno-denne na nespočetných stránkach v najrozličnejších časopisoch alebo i politických aj nepolitických žurnálov alebo aj blogov na rôznych portáloch.
No táto skutočnosť ale nie tak jednoznačná z ohľadu vedcov či výskumníkov v rôznych odboroch! Dnes občania celosvetovo majú pred nimi väčší rešpekt aj vieru, a preto nie je tak ľahké dokázať, že aj oni sú vinní z účelného zavádzania!
Situácia je podobná situácii starovekých izraelitov v čase, keď Boží prorok Jeremiáš zastupoval Stvoriteľa, Boha Izraela. V jeho čase, tak ako aj dnes, Stvoriteľ dopustil a nebránil falošným prorokom v oznamovaní zavádzajúcich posolstiev:
´Proroci (dnes politici a vedci) skutočne prorokujú vo falošnosti! A kňazi, tí si podmaňujú podľa svojich síl! A môj ľud si to takto zamiloval a čo budete robiť nakoniec´?
Prečo je biblická kniha Jeremiáša pre nás zaujímavá? Jej splnené proroctvá posilňujú našu vieru v Tvorcu ako v Toho, kto spĺňa svoje sľuby. Jeremiášova prorocká činnosť a postoj ľudí k jeho posolstvu má obdobu aj v dnešných dňoch.
27.05.2025
Vldimír Putin v blahoželaní k inaugurácii vyhlásil, že Donald Trump pomôže zabrániť tretej svetovej vojne! Ruská Federácia zablahoželala Donaldovi Trumpovi k jeho 2-mu nástupu do úradu prezidenta Spojených štátov Amerických v pondelok, a prezident RF Vladimír Putin vo vyhláseniach vyjadril nádej o skoré obnovenie oficiálnych kontaktov medzi oboma krajinami. Ruský [...]
26.05.2025
Investori do dlhopisov zisťujú problémy s americkým dlhom zbaveným ratingu AAA! Bloomberg však varoval pred väčším problémom! Štátny dlh, ktorý sa za posledných päť rokov zdvojnásobil, sa vydáva v stále väčších objemoch, lenže v krátkodobejších zmenkách a poukážkach, ktoré musia byť takmer každý rok refinancované novými emisiami! Dopyt po tomto krátkodobom [...]
25.05.2025
Nemecký kancelár Friedrich Merz, a aj minister obrany Boris Pistorius včera navštívili Litvu, aby slávnostne otvorili nemeckú vojenskú základňu, ktorá sa v súčasnosti stavia a po dokončení koncom roka 2027, bude hostiť takmer 5 000 vojakov. Ale zakladňa sa nachádza blízko hraníc s Bieloruskom, a aj ruskou exklávou Kaliningrad. Bude to prvé trvalé rozmiestnenie nemeckých [...]
toto je LOŽ ako Londýn: Skutočnosť, že ...
Súhlasím.Sektárské,jehovistické rečičky........ ...
fúrik v čom klame? ...
Krátky a prečo klameš aj ty sám??? ...
Celá debata | RSS tejto debaty