Len dobré nápady porazia britské finty!
19. novembra 2025 08:59,
Prečítané 1 119x,
jankratky,
budúcnosť, história, vzdelanie, život
Z hľadiska veľkej stratégie Britské impérium a tiež jeho spojenci v neoliberálnom establishmente nemôžu inak ako dychtivo dúfať, že Trumpova administratíva opustí svoje sľuby a vrhne sa do novej éry konfrontácie superveľmocí.
Mnohé kľúčové otázky poukazujú týmto smerom. Napríklad USS Gerald Ford, dnes najväčšia a najmodernejšia lietadlová loď USA, teraz dorazila do Karibiku, ale už je pripravená na veľkú eskaláciu vojny proti Venezuele.
Hoci je nominálne namierený proti Madurovému režimu, v skutočnosti je cieľom tohto konfliktu prerušiť vzťahy Iberoameriky s Čínou a BRICS ako celkom. Ďalším príkladom je prípad novozvolenej japonskej premiérky Takaiči!
Zdá byť pripravená roztrhať desaťročia staré pozície Japonska, ktoré udržiavali mier s jeho najväčším susedom, Čínou. Patrí sem aj jej nedávne vyhlásenie, v ktorom ona už pohrozila použitím vojenskej sily v prípade čínskej invázie na Taiwan.
13.04.2026
Po sčítaní vyše polovice hlasov v maďarských parlamentných voľbách dlhoročný premiér Viktor Orbán priznal porážku. Jeho strana Fidesz získala iba 39 % hlasov oproti 52 % strany Tisza Petra Magyara. Orbán označil výsledky za „bolestné a jasné“. Povedal, že „zablahoželal víťaznej strane“ a že jeho strana Fidesz bude naďalej pracovať pre svojich voličov. Svojim [...]
12.04.2026
Pápež Lev XIV. zvolal na 11. apríla v Bazilike svätého Petra celosvetovú modlitebnú vigíliu za mier. Podujatie oznámil na Veľkonočný pondelok. No bdenie je otvorené pre katolíkov, kresťanov iných denominácií, veriacich všetkých vierovyznaní a neveriacich dobrej vôle. Zhromaždeným ale odsúdil vojnu: „Predsa dosť bolo modloslužby sebectvu, a tiež aj peniazom! Dosť [...]
10.04.2026
Po prečítaní článku agentúry Bloomberg, ktorý dekonštruoval stres z petrodolára, čo súčasne prejavujú v dôsledku vojny USA s Iránom, sa ukázalo nasledovné. Dlhodobá finančná dohoda, v ktorej USA zaručovali stabilitu na Blízkom východe s výmenou, že štáty Perzského zálivu recyklovali dolárové príjmy do amerických štátnych dlhopisov, sa rozpadla! Tento rámec [...]
Až po Vás. ...
choď sa lyžovsť...:-) ...
Sem s tými dobrými fintami ...
Celá debata | RSS tejto debaty