ŠOS zjednotí svetových lídrov v Číne!

To je titulok článku Sputniku, ktorý je pomerne reprezentatívny pre väčšinu mediálneho pokrytia v Rusku, Číne a teraz aj v Indii o nadchádzajúcom summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu, ktorý sa bude konať od 31. augusta do 1. septembra. 

Sputnik informoval, že „viac ako 20 hláv štátov a zástupcov medzinárodných organizácií sa zúčastní summitu Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (ŠOS) v Tianjine od 31. augusta do 1. septembra“, vrátane: 

Číny, Ruska, Bieloruska, Indie, Iránu, Kazachstanu, Kirgizska, Pakistanu, Tadžiku, Uzbekistanu, Mongolska, Azerbajdžanu, Arménska, Kambodže, Maldív, Nepálu, Turecka, Egypta, Turkménska, Indonézie, Laosu, Malajzie a Vietnamu.

Architekti permanentného núdzového stavu!

21.02.2026

Tiché je povolanie architektov núdzového stavu sveta, vďaka ktorým je ich moc trvalá celosvetovo! Najdôležitejšími aktérmi núdzového stavu v modernej externalizácii rizika nie sú vynálezcovia, generálni riaditelia ani politici! Sú to právnici, ktorých remeslom nie je argumentovanie, ale konštruovanie! Ich práca sa deje predtým, ako dôjde k poškodeniu, pred odoslaním [...]

Už sa tešíme na pád domu Windsorovcov

20.02.2026

Štvrtkové ráno zatknutie bývalého princa Andrewa, no teraz Andrewa Mountbattena-Windsora, brata britského kráľa Karola III., v súvislosti s len nedávnymi odhaleniami medzinárodného spisu Jeffreyho Epsteina ešte viac otvára brány potenciálnemu vyčisteniu dlhoročnej oligarchickej špiny. Bol označený ako „vyšetrovaný“, no medzičasom prepustený. Prebiehajúce obvinenia [...]

Asistent RF Patrušev varuje Západ slovami:

19.02.2026

“Situácia v oceánoch sa vyhrotila do takej miery, že niektorí experti hovoria, že ‚kolektívny Západ otvára ďalší front v konfrontácii s Ruskom. Stačí sa pozrieť na zabavenie lodí plaviacich sa pod našou vlajkou a prepravujúcich náš náklad!” “Tieto v podstate pirátske útoky na ruský námorný obchod naznačujú, že západní oponenti sa rozhodli zaútočiť na [...]

Michal Šimečka a Robert Fico

SANEP o dôveryhodnosti lídrov strán: Fico je opäť pred Šimečkom

22.02.2026 10:00

Šimečka bol v decembrovom a januárovom prieskume SANEP-u na prvom mieste, vo februári ho na čele vystriedal Fico.

Parlament / NR SR /

Prieskum SANEP: PS a Smer majú k sebe bližšie, Matovič zostáva kľúčový pre opozíciu

22.02.2026 10:00

Do poslaneckých lavíc by v polovici februára podľa prieskumu agentúry SANEP zasadli členovia ôsmich politických strán.

Bukóza

Na odkalisku po Bukóze unikla čierna zásaditá látka. Hasiči bránia znečisteniu rieky Ondava

22.02.2026 09:44

Aktuálne sa pripravuje veľká logistická akcia

tatry, zásah, lanovka, pád, leteckí záchranári

Na horách platí mierne lavínové nebezpečenstvo. Pri otepľovaní bude stúpať

22.02.2026 09:32

Menšie lavíny je možné uvoľniť len výnimočne, a to len na strmých až veľmi strmých svahoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,849
Celková čítanosť: 5533102x
Priemerná čítanosť článkov: 2992x

Autor blogu

Kategórie

Archív