S. Lavrov – Merz je neschopný nacista!

Na spoločnej tlačovej konferencii s tureckým ministrom zahraničných vecí Hakanom Fidanom sa dnes médiá pýtali ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova na komentáre nemeckých lídrov, počnúc oznámením kancelára Friedricha Merza, že Kyjev má povolené odpaľovať západné rakety dlhého doletu hlboko do Ruska:

“Hovoril nielen za seba, ale aj za Francúzsko, UK a USA. O hodinu neskôr nemecký vicekancelár povedal, že o tejto záležitosti sa nikdy ani nediskutovalo. Aj zástupcovia Bundeswehru mali to isté na srdci. Merz si zrejme uvedomil, čo povedal, a dodal, že nehovorí o novom rozhodnutí, ale o rozhodnutí predchádzajúcej berlínskej administratívy.

RF – EÚ presúva jadrové zbrane na UA!

25.02.2026

Ruské spravodajské služby varujú pred plánmi EÚ na presun jadrových zbraní na UA! Keďže delegácia EÚ na čele s Ursulou von der Leyen a Antoniom Costom prichádza do Kyjeva na rokovania pri príležitosti výročia špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine, ruská zahraničná spravodajská služba (SVR) informuje, že Londýn a Paríž zvažujú vybavenie Ukrajiny jadrovými [...]

Slovensko ukončí dodávky elektriny na UA!

24.02.2026

SR ukončí dodávky elektriny Ukrajine, ak Kyjev neobnoví dodávky ropy: “Ak UA prezident v pondelok neobnoví dodávky ropy na Slovensko, ten istý deň požiadam príslušné slovenské spoločnosti, aby zastavili núdzové dodávky elektriny na UA,“ povedal slovenský premiér Robert Fico! Obviňuje V. Zelenského, že odmieta pochopiť prístup Slovenska k mieru a „že nepodporujeme [...]

Architekti permanentného núdzového stavu!

21.02.2026

Tiché je povolanie architektov núdzového stavu sveta, vďaka ktorým je ich moc trvalá celosvetovo! Najdôležitejšími aktérmi núdzového stavu v modernej externalizácii rizika nie sú vynálezcovia, generálni riaditelia ani politici! Sú to právnici, ktorých remeslom nie je argumentovanie, ale konštruovanie! Ich práca sa deje predtým, ako dôjde k poškodeniu, pred odoslaním [...]

Stíhačka / Eurofighter /

Incident nad Dunajom: NATO vyslalo bojové stíhačky, Kyjev potvrdil zásah

27.02.2026 15:18

Ruský dron, ktorý mohol narušiť rumunský vzdušný priestor, nakoniec zničila ukrajinská obrana.

žilinka

Žilinka sa vyjadril k „čurillovcom“. Prečo vstúpil do konaní až teraz?

27.02.2026 15:00

Minister vnútra po nástupe do funkcie dočasne pozbavil výkonu štátnej služby viacerých policajtov vrátane tzv. čurillovcov.

kryptomena, krypto bankomat, bitcoin

Kryptopodvodníci z Ukrajiny okrádali Európanov. Polícia ich sieť rozprášila

27.02.2026 14:39

Podobné kriminálne skupiny zvyčajne pôsobia vo viacerých krajinách naraz.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,851
Celková čítanosť: 5542403x
Priemerná čítanosť článkov: 2994x

Autor blogu

Kategórie

Archív