Izrael varuje Irán pred regionálnou vojnou! 

Keďže izraelské veľvyslanectvá po celom svete sú v stave zvýšenej pohotovosti, boli potom povolaní ďalší záložníci IDF a vo štvrtok boli náhle zrušené domáce a víkendové dovolenky pre všetky bojové jednotky, izraelské obyvateľstvo dnes netrpezlivo očakáva odpoveď – s niektoré správy hovoria, že obyvatelia už hľadajú bezpečie bombových krytov.

No ale Teherán teraz prisľúbil, že čoskoro príde pomsta za pondelkový izraelský nálet iránskeho veľvyslanectvo v Damasku. Väčšina odborníkov verí, že to bude mať podobu balistických rakiet, ktoré asi dopadnú na izraelské mestá. Izraelský vodca Benjamin Netanjahu však údajne sľubuje, že ak islamská republika odpáli rakety zo svojej pôdy, zabezpečí „silnú reakciu“ Izraela!

V. Orbán – Zelenský ako divadelný herec!

04.07.2025

Maďarský premiér Viktor Orbán si pripomenul výročie svojho mierového úsilia, ktoré začal na začiatku svojho 6-mesačného predsedníctva EÚ 1. júla 2024. Ale prvý týždeň strávil návštevou Kyjeva, Moskvy, Pekingu a USA. Včera na X uverejnil príspevok: “Pred rokom som navštívil Kyjev. Po 14 hodinách cesty sme viedli dlhé rozhovory s prezidentom Zelenským o možnosti [...]

Nemecko teraz potrebuje jadrovú zbraň!

02.07.2025

Súčasný parlamentný šéf frakcie CDU-CSU J. Spahn v rozhovore pre Welt am Sonntag navrhol:”Európa sa musí stať schopnou odstrašenia,“ povedal Spahn. „Musíme hovoriť o nemeckej alebo tiež aj európskej účasti na jadrových arzenáloch Francúzska i Veľkej Británie a prípadne aj o našej vlastnej účasti s ostatnými európskymi štátmi,“ povedal.

A RF podniká ďalšie údery na UA ciele!

01.07.2025

Ruské ministerstvo obrany 29. júna oznámilo, že v noci ruské ozbrojené sily vykonali masívny úder vzdušnými, ale aj pozemnými, a námornými zbraňami s dlhým doletom, hypersonickými balistickými raketovými systémami Kinžal, ako tiež aj bezpilotnými lietadlami, na ukrajinské obranné priemyselné [závody] a ropné rafinérie. Podľa správ západných médií išlo o [...]

Mark Rutte

Mark Rutte tvrdí, že ak by Čína udrela na Taiwan, žiadala by Rusov zaútočiť na štáty NATO

06.07.2025 19:00

Podľa šéfa NATO Rutteho pre spojenectvo Ruska a Číny musí byť aliancia taká silná, aby odstrašila Moskvu, a súčasne spolupracovať so spojencami v Ázii.

Taraba

Taraba: Nekritizovali plytvanie, keď Kolíkova dávala 769-tisíc ročne na LGBTI projekty. Opozícii prekáža, že to bolo na oslavu vierozvestcov

06.07.2025 18:58

Podľa ministra Tarabu opozícia nemá problém so sumou na oslavy vierozvestcov, ale s tým, že nešli na progresívnu agendu.

Belgicko NATO, zástavy, aliancia, Brusel

Aká neutralita Slovensku svedčí?

06.07.2025 18:00

Neutralita znie ako jednoznačný a zrozumiteľný pojem - teda pokým nezačneme rozoberať, čo vlastne znamená. Sme si istí, že jej všetci rozumieme rovnako? Zapojte sa do debaty!

Čína Filipíny more Juhočínske loď

V Červenom mori blízko Jemenu horí obchodná loď, ktorú napadli ozbrojenci

06.07.2025 16:35, aktualizované: 18:35

K útoku sa doteraz nikto neprihlásil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,720
Celková čítanosť: 4923737x
Priemerná čítanosť článkov: 2863x

Autor blogu

Kategórie

Archív