Kopol ho lebo si myslel že on ho kopne!

Také a podobné smiešné výhovorky sú veľmi časté medzi malými deťmi celosvetovo! Ale keď národ začne vojnové manévre, lebo si myslí, že útok jednej krajiny, či na celkom inú môže spôsobiť aj útok na nich, už nie je len detinské konanie, ale tiež vypočítavý spôsob vyprovokovať akciu, vedúcu nielen na vojnu medzi dvoma národmi, ale dnes aj možnosť celosvetovej nujleárnej vojny! Ako sa to dnes môže uplatniť v praxi?

Poľsko je veľmi citlivé na vojnu u svojho suseda na Ukrajine. Deje sa tak už nielen preto, že v dôsledku už dvojročných bojov zahynuli dvaja ľudia aj v Poľsku, ktorých však zabila ukrajinská raketa, ale už aj preto, že Poliaci majú z minulosti na Rusko, ale aj presnejšie na ZSSR či Sovietsky zväz, z rozličných dôvodov ťažké srdce. Tentokrát Poliakov vyľakal ruský raketový útok na Ukrajine natoľko, že vzlietli nielen ich stíhačky, ale aj stíhačky NATO!

Stíhačky Poľska a Severoatlantickej aliancie vzlietli, aby zaistili poľský vzdušný priestor voči už zvýšenému počtu ruských útokov na Ukrajine, oznámilo operačné velenie, vojny poľských ozbrojených síl (DORSZ). DORSZ na sociálnej sieti X, (či twitter), uviedlo, že v súvislosti s raketovými útokmi na území Ukrajiny sa zvýšila aktivita letectva RF, a: „Boli aktivované všetky nevyhnutné procedúry na zaistenie bezpečnosti poľského vzdušného priestoru a DORSZ situáciu monitoruje,“ uviedlo operačné velenie.

Comeyho info predznamenalo atentát!

18.05.2025

Riaditeľka Národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbardová 15. mája 2025 vyzvala na zatknutie Jamesa Comeyho, lenže v rozhovore pre Fox News oznámila, že Ministerstvo vnútornej bezpečnosti práve začalo vyšetrovanie bývalého riaditeľa FBI. Trvala na tom, aby Comey niesol plnú zodpovednosť, i podľa amerických zákonov za to, že v podstate vyzval na atentát na prezidenta Trumpa, [...]

Šéf NATO – M. Rutte sa hrá na blázna!

17.05.2025

Generálny tajomník NATO Mark Rutte na okraji dnešného stretnutia ministrov zahraničných vecí NATO v tureckej Antalyi pokračoval v predstieranej hre, že mier na UA sa dá dosiahnuť, aj bez toho, aby sa museli brať do úvahy „základné problémy“ RF! Ruský prezident Putin by mal pravdepodobne len prísť do Istanbulu a dohodnúť sa na 30-dňovom prímerí a zároveň umožniť [...]

Cholesterolový podvod na ľudské zdravie!

14.05.2025

Lieky na cholesterol s názvom statíny boli prvýkrát schválené v roku 1987. Odvtedy rýchlo boli jednou z najčastejšie predpisovaných tried liekov na svete. V čom spočíva ich sláva? V tom, že znižujú cholesterol a v širšom zmysle údajne chránia pred srdcovocievnymi chorobami. Avšak po viac ako troch desaťročiach sa vedecká a etická integrita tohto príbehu celkom [...]

Pápež Lev XIV., pellegrini

Pellegrini sa stretol s novým pápežom. Lev XIV. dúfa, že niekedy ešte zavíta na Slovensko

18.05.2025 16:52

Pápež si podľa prezidenta pamätá, že na Slovensku niekoľkokrát bol, a evidoval aj to, že nasledujúce mesiace mal k nám niekoľkokrát prísť.

izrael gaza palestína

Izrael pokračuje v útokoch v Pásme Gazy, za deň zahynulo najmenej 125 ľudí

18.05.2025 15:30

Netanjahu uviedol, že Izrael je otvorený dohode s Hamasom, ktorá by zahŕňala „ukončenie bojov“ v Pásme Gazy.

kaliňák

Fico po atentáte podstúpil až tri operácie, priznal Kaliňák. Prečo jednu utajili?

18.05.2025 14:30

Minister tiež vysvetlil, prečo o stave premiéra po atentáte informovali viac politici ako lekári.

policajti atentat handlova

Slovensko nepatrí do ruského sveta, Slovensko je Európa. Ešte aké názory zhodne rešpektujeme?

18.05.2025 13:10, aktualizované: 17:00

„Atentát na premiéra bol nafingovaný,” či „Slovensko patrí do Ruského sveta” - nie len tieto názory nie sme ochotní rešpektovať. Vieme ísť ďalej? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,688
Celková čítanosť: 4795534x
Priemerná čítanosť článkov: 2841x

Autor blogu

Kategórie