Čo má nové podzemné mesto Gaza!
23. októbra 2023 00:15,
Prečítané 3 440x,
jankratky,
budúcnosť, história, vzdelanie, život
“Hamas vykopal v pásme Gazy kilometre podzemných betónových bunkrov v hĺbke dvatsať metrov! Má všetko od náhradných dielov pre iránske, a či čínske rakety až po protilietadlové rakety, vrátane ton výbušnín, ktoré sú ale potrebné na odpálenie rakiet vypálených Hamasom na juh Izraela,“ uviedli francúzske noviny v správe z roku 2019.
Otvorenie tunelov sa vykonáva no komplexným spôsobom a ide o skutočnú operáciu riadenú výlučne Hamasom, ako to o nich uvádza francúzska publikácia. Počas rôznych pozemných operácií, najmä v rokoch 2006, 2008 a po roku 2014, ale aj počas vojny v roku 2021!
Izrael urobil všetko preto, aby zničil časom vybudovanú podzemnú sieť, ktorá sa rokmi pretransformovala na podzemnú infraštruktúru. sklad zbraní a dielne na výrobu bômb. Hamas však neúnavne pokračoval v budovaní tohto labyrintu galérií napriek špionážnym opatreniam izraelských spravodajských služieb.
10.04.2026
Po prečítaní článku agentúry Bloomberg, ktorý dekonštruoval stres z petrodolára, čo súčasne prejavujú v dôsledku vojny USA s Iránom, sa ukázalo nasledovné. Dlhodobá finančná dohoda, v ktorej USA zaručovali stabilitu na Blízkom východe s výmenou, že štáty Perzského zálivu recyklovali dolárové príjmy do amerických štátnych dlhopisov, sa rozpadla! Tento rámec [...]
08.04.2026
Keď Helga Zepp-LaRouche 9. marca 2026 v rozhovore s profesorom Tedom Postolom poznamenala: „Ste dnes jedným z hlasov rozumu a máte tiež i potrebné vedomosti na posúdenie“ situácie na Blízkom východe. Ale, i s odkazom na skutočnosť, že „každý pri zdravom rozume“ je nervózny, pokračovala, že keď USA i Izrael naposledy zaútočili na Irán v júni 2025, opýtala sa ho, ako [...]
05.04.2026
Dňa 2. apríla 2026 bol otvorený list adresovaný izraelskému prezidentovi Isaacovi Herzogovi, ktorý podpísalo viac ako 3 000 židovských vodcov z celého sveta, v ktorom vyzýva Izrael, aby už zastavil „útoky židovských extrémistov“ na občanov Palestíny na Západnom brehu Jordánu. Medzi signatármi sú diplomati, filantropi, rabíni a akademici z Austrálie, Kanady, Európy, [...]
Skusim to napisat inak: ako vysoko nad urovnou... ...
ja čítam že je to 20 metrov pod úrovňou... ...
Je 20 metrov po urovnou nedalekeho mora? ...
Celá debata | RSS tejto debaty