Pentagon už nemá peniaze pre Ukrajinu!

Po rastúcom odpore v US Kongrese a neschválení akejkoľvek novej pomoci Ukrajine v zákone o dočasných dotáciách schválenom minulý víkend sa mnohí obávajú schopnosti USA naďalej posielať pomoc Ukrajine.

Toto je navrch k už aj tak nízkej národnej zásobe munície, z ktorej US čerpali. A podľa správ má Pentagon v kompetencii čerpať zbrane a vybavenie z vlastných zásob, ktoré má poslať na Ukrajinu, 5,6 miliardy dolárov:

Hovorca ministerstva zahraničia Matthew Miller tiež povedal, že financovanie Iniciatívy bezpečnostnej pomoci na Ukrajine a zahraničného vojenského financovania, sa 30. septembra zastavilo a Kongres ich bude musieť predĺžiť.

Miller povedal, že Bidenova administratíva vyzýva Kongres, aby plne financoval našu žiadosť o podporu krátkodobej a dlhodobej bezpečnostnej pomoci Ukrajine a tiež aby umožnil Pentagonu doplniť zásoby.

Pakt o neútočení medzi NATO a Ruskom?

09.12.2025

V. Putin nedávno navrhol poskytnúť Európe, ktorej väčšina krajín je členom NATO, formálne záruky, že nezaútočí. V súvislosti s tým tiež zhodnotil, že tí, ktorí šíria strach z Ruska, slúžia záujmom vojensko-priemyselného komplexu! Alebo sa snažia posilniť svoj domáci imidž, čo odhalilo ich skryté motívy. V každom prípade by jeho návrh mohol ale hypoteticky [...]

Ruska Federácia posudzuje zločiny Kijeva!

07.12.2025

RF včera vydala vyhlásenie, v ktorom informovala, že ICD prijal na posúdenie ruské protinároky voči kyjevskému režimu, že porušuje Dohovor o genocíde už z roku 1948. Všetky námietky Kyjeva týkajúce sa údajnej neprípustnosti ruských protinárok boli v celom rozsahu zamietnuté! “Rozhodnutie Medzinárodného súdneho dvora (skrátene ICD) vynesené 5. decembra predstavuje [...]

Vladimír Putin – v Indii sa stal zázrak!

06.12.2025

Ruský prezident Vladimir Putin pred svojou návštevou Nového Dillí 4. a 5. decembra poskytol rozsiahly rozhovor moderátorom televíznych kanálov Aaj Tak a India Today. V rozsiahlej diskusii, ktorej plný prepis je dnes zverejnený na webovej stránke ruského prezidenta, sa V. Putin venoval plne otázke rusko-indických hospodárskych vzťahov. „Ak sa čo i len trochu pozriete do [...]

Trump, Zelenskyj

Zelenskyj odkázal Trumpovi, že s voľbami nemá problém, môžu byť do 60-90 dní

09.12.2025 21:24

Zelenskyj zároveň informoval, že požiada parlament, aby pripravil právny rámec, ktorý umožní konanie volieb aj počas stanného práva.

protest česko, motoristi Praha

Pražské ulice zaplavili mladí. Protestovali proti Motoristom a obsadeniu ministerstva životného prostredia

09.12.2025 18:35

Protestujúci sa vydali na pochod Prahou, cez most na Malostranské námestie až k Pražskému hradu.

Litva Protest

10-tisíc Litovčanov vyšlo do ulíc: boja sa o slobodu médií, protestovali proti zmenám v LRT

09.12.2025 18:20

Verejnoprávne médiá sú v mnohých krajinách EÚ pod politickým a finančným tlakom.

Ruská polícia, poriadková polícia, Petrohrad,

Krvavé dedičstvo invázie: navrátilci z Ukrajiny majú v Rusku na svedomí vyše 1000 obetí, súdy ich chránia

09.12.2025 17:30

Vojnoví veteráni tieto násilné trestné činy neraz páchajú pod vplyvom alkoholu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,810
Celková čítanosť: 5347026x
Priemerná čítanosť článkov: 2954x

Autor blogu

Kategórie

Archív