Si Ťin-pching o budúcnosti ľudstva!

Čínsky prezident Si Ťin-pching predniesol prejav s názvom „Posilnenie našej solidarity a spolupráce s cieľom prekonať riziká a výzvy a spoločne vybudovať lepší svet“ na záverečnom ceremoniáli obchodného fóra BRICS 22. augusta. Jeho celé vyjadrenie bolo zverejnené na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí. Nasledujú úryvky:

“Práve teraz sa zmeny vo svete, v našej dobe a dejinách odvíjajú spôsobom ako nikdy predtým a privádzajú celú ľudskú spoločnosť do kritického bodu! Máme sa už usilovať o spoluprácu, a aj integráciu alebo len podľahnúť rozdeleniu a konfrontácii? A mali by sme spolupracovať na udržaní mieru a stability alebo ísť námesačným krokom do priepasti novej studenej vojny?

Už pred desiatimi rokmi som navrhol vybudovať komunitu so spoločnou budúcnosťou ľudstva a vyzval som všetky krajiny, aby túto planétu, ktorú všetci nazývame domovom, vybudovali do harmonickej rodiny. Lenže tvárou v tvár silnému vetru, rozbúrenej vode a dokonca aj zradným búrkam musíme vo všetkých krajinách presadzovať správne názory na svet, históriu, naše celkové záujmy, konať tak, aby sme preniesli víziu komunity so spoločnou budúcnosťou do reality”!

NATO v šoku z mierových rokovaní RF-USA!

03.12.2025

Americký špeciálny vyslanec Steve Witkoff mal 2. decembra v Moskve päťhodinové stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, na ktorom sa diskutovalo aj o amerických návrhoch na ukončenie vojny na Ukrajine. Podľa prvých správ obe strany vyjadrili optimizmus v súvislosti s dosiahnutím dohody! A hoci je priskoro povedať, čo by to znamenalo, navyše, podľa kremeľského [...]

RF ukazuje prstom na Londýn a EÚ!

01.12.2025

Ruský námestník ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov už v rozhovore pre ruskú televíznu stanicu TVC z 29. novembra obvinil Londýn a Európu, že naďalej sabotujú úprimné snahy o vyjednanie mieru medzi Spojenými štátmi a Ruskom: “Som si celkom istý, že odmietnutie pokračovať v normálnej diplomatickej práci bolo [Ukrajine] doslova vnútené európskymi kurátormi,“ [...]

Jermak rezignuje po policajnej razii!

30.11.2025

Ukrajinský Národný úrad pre boj proti korupcii (NABU) vykonal raziu v dome a kancelárii Andrija Jermaka, veľmi vplyvného šéfa Kancelárie prezidenta a blízkeho spolupracovníka súčasného ukrajinského prezidenta Zelenského za posledných 15 rokov. Deň predtým denník The Atlantic zverejnil rozhovor s Jermakom, ktorý vypracoval Zelenského životopisec Simon Shuster, v ktorom [...]

družba v plameňoch

Ukrajinci opäť zaútočili na ruský ropovod Družba, vyhodili ho do vzduchu

03.12.2025 14:10

Podľa Reuters ide tento rok o piaty útok na toto potrubie, ktorým tečie ruská ropa na Slovensko a do Maďarska.

SR Bratislava SNP80 Most SNP BAX

Z mosta SNP skočila do Dunaja osoba. Museli ju resuscitovať

03.12.2025 14:00

Hasičov privolali k incidentu krátko po 5.30 h.

Michal Šimečka

Hnutie Slovensko predložilo nový dôkaz v kauze lustrovania Šimečkovej matky

03.12.2025 13:51

Premiér Robert Fico podľa hnutia zneužil Kriminálny úrad finančnej správy na to, aby získal dokumenty o matke lídra opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,806
Celková čítanosť: 5319855x
Priemerná čítanosť článkov: 2946x

Autor blogu

Kategórie

Archív