Kyjev sa pokúša o útok dronov na Moskvu!

Sily Ruskej Fedrálnej protivzdušnej obrany už v pondelok ráno čelili útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskovskú oblasť, čím zabránili obetiam ľudí, povedal minister obrany, Sergej Šojgu. počas špeciálnej telekonferencie na ministerstve obrany. Povedal, že zapojených bolo 8 dronov, z ktorých tri boli zostrelené elektronickými prostriedkami, zatiaľ čo ostatné boli zostrelené systémami protivzdušnej obrany Pantsir S. 

Podľa predstaviteľov mesta a regiónu Moskvy nedošlo k žiadnym obetiam na životoch a len k malým škodám, na viacerých obytných budovách (hoci agentúra TASS uviedla, že drony narazili do troch bytových domov). Kyjevský režim priamu účasť na tých útokoch poprel: ‚Určite, že vôbec nie sme priamo zapojení do týchto útokov’! Lenže Podoljakovo popretie nasledovalo po výslovnej hrozbe, ktorú včera vyslovil Kyrylo Budanov, šéf UA vojenskej rozviedky (GUR).

Nemecko teraz potrebuje jadrovú zbraň!

02.07.2025

Súčasný parlamentný šéf frakcie CDU-CSU J. Spahn v rozhovore pre Welt am Sonntag navrhol:”Európa sa musí stať schopnou odstrašenia,“ povedal Spahn. „Musíme hovoriť o nemeckej alebo tiež aj európskej účasti na jadrových arzenáloch Francúzska i Veľkej Británie a prípadne aj o našej vlastnej účasti s ostatnými európskymi štátmi,“ povedal.

A RF podniká ďalšie údery na UA ciele!

01.07.2025

Ruské ministerstvo obrany 29. júna oznámilo, že v noci ruské ozbrojené sily vykonali masívny úder vzdušnými, ale aj pozemnými, a námornými zbraňami s dlhým doletom, hypersonickými balistickými raketovými systémami Kinžal, ako tiež aj bezpilotnými lietadlami, na ukrajinské obranné priemyselné [závody] a ropné rafinérie. Podľa správ západných médií išlo o [...]

UA sľubuje Londýnu ďalšie prekvapenia!

29.06.2025

Šéf kancelárie Volodymyra Zelenského Andrij Jermak uistil londýnske noviny The Times, že operácia Pavučina – útoky dronov Ukrajiny 1. júna na strategické letecké základne po celom Rusku – nebola ojedinelou udalosťou, ani ale jednorazová! A ako to uviedli noviny The Times v rozhovore s ním z 23. júna. Šéf sa chválil, že výroba balistických rakiet na UA napreduje, a [...]

peter kubina

Policajta obvineného zo sabotáže podľa jeho advokáta prepustili na slobodu

03.07.2025 08:46

Úrad inšpekčnej služby, ktorý obvineného zadržal, narazil do zákona, uviedol Kubina.

Grécko lesný požiar

Požiare naďalej sužujú tureckú provinciu Izmir, evakuovať museli tri oblasti

03.07.2025 07:58

V turistami obľúbenom regióne Cesme sa obyvatelia pobrežného mestečka Ildir pokúšali uhasiť ohniská požiaru použitím vodných hadíc.

diaľnica, zápcha, kolóna, kolóny

Zrážka dvoch kamiónov obmedzila dopravu na diaľnici D1 pri Trenčíne v smere na Bratislavu

03.07.2025 07:51, aktualizované: 08:55

Doprava je odkláňaná na zjazde Chocholná-Velčice na cestu I/61.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,719
Celková čítanosť: 4913942x
Priemerná čítanosť článkov: 2859x

Autor blogu

Kategórie

Archív