FED v USA zvýšuje sadzby proti inflácii!

Predseda Federálneho Rezervného systému Jerome Powell vypovedal v utorok 7. marca pred bankovým výborom Senátu a potom v stredu 8. marca pred Výborom pre finančné služby Snemovne reprezentantov a doručil správu, že Fed bude naďalej zvyšovať úroky: 

‚Akciový trh by to mohol zniesť ťažko, keďže očakávania rastú teraz v súvislosti so 6 % sadzbou fondov Fedu‘. Amerika nezaznamenala tak vysokú sadzbu Fedu za viac ako dve desaťročia. Powell za všetko obvinil infláciu, ktorá ešte stále ‚nie je pod kontrolou’!

Zato to bol no predsa veľmi zlý týždeň pre podporovateľov iniciatívy „Build Back Better”, pretože všetko, na čo minuli stovky miliárd dolárov, zrazu implodovalo, a nastal kolaps pred očami celého sveta na základe “operácie” Nord Streamu Dva!

 

RF – EÚ presúva jadrové zbrane na UA!

25.02.2026

Ruské spravodajské služby varujú pred plánmi EÚ na presun jadrových zbraní na UA! Keďže delegácia EÚ na čele s Ursulou von der Leyen a Antoniom Costom prichádza do Kyjeva na rokovania pri príležitosti výročia špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine, ruská zahraničná spravodajská služba (SVR) informuje, že Londýn a Paríž zvažujú vybavenie Ukrajiny jadrovými [...]

Slovensko ukončí dodávky elektriny na UA!

24.02.2026

SR ukončí dodávky elektriny Ukrajine, ak Kyjev neobnoví dodávky ropy: “Ak UA prezident v pondelok neobnoví dodávky ropy na Slovensko, ten istý deň požiadam príslušné slovenské spoločnosti, aby zastavili núdzové dodávky elektriny na UA,“ povedal slovenský premiér Robert Fico! Obviňuje V. Zelenského, že odmieta pochopiť prístup Slovenska k mieru a „že nepodporujeme [...]

Architekti permanentného núdzového stavu!

21.02.2026

Tiché je povolanie architektov núdzového stavu sveta, vďaka ktorým je ich moc trvalá celosvetovo! Najdôležitejšími aktérmi núdzového stavu v modernej externalizácii rizika nie sú vynálezcovia, generálni riaditelia ani politici! Sú to právnici, ktorých remeslom nie je argumentovanie, ale konštruovanie! Ich práca sa deje predtým, ako dôjde k poškodeniu, pred odoslaním [...]

pexels-viralyft-16841808

Rusom sa scvrkávajú možnosti na sociálnych sieťach. Telegram Kremeľ zablokuje zrejme už v apríli

26.02.2026 22:27

Podľa RBC bude do apríla Telegram dostupný už len na frontovej línii na Ukrajine.

Francúzska lietadlová loď Charles de Gaulle

Provokácia, aká nemá obdobu. K pýche francúzskeho námorníctva smeroval dron

26.02.2026 21:31

Bezpilotný stroj zneškodnili bez použitia jediného výstrelu.

Belgium EU Summit

Orbán zaradil spiatočku. Pre pôžičku 90 miliárd eur Ukrajine poslal Bruselu list

26.02.2026 21:06

Maďarský premiér sa vo štvrtok pokúsil o zmierenie s Európskou úniou.

palovič

Kontakty mal s Bašternákom i Kočnerom. Prokurátora Paloviča v korupčnej kauze Carlton oslobodili

26.02.2026 20:37

Podľa obžaloby si prokurátor od podnikateľa Erika Mikurčíka vypýtal 100-tisíc eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,851
Celková čítanosť: 5541958x
Priemerná čítanosť článkov: 2994x

Autor blogu

Kategórie

Archív