Cena ropy EÚ-G7 bude jej prepadom!
8. decembra 2022 21:48,
Prečítané 3 044x,
jankratky,
história, vzdelanie, život
EÚ a G7 dosiahli dohodu o cenovom strope ropy vo výške 60 USD za barel, čo je viac ako súčasná trhová cena, no ale tvrdia, že to má zabrániť trhovým šokom a tvrdia, že to obmedzí budúce zisky ruského exportu. Aplikuje na námornú ropu Ruskej Federácie. A v predvečer dohody predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová tvrdila, že dohodou budú spájaní ďalší partneri!
Medzi takýchto partnerov určite nepatria producenti ropy. OPEC sa stretne 4. decembra a rozhodne o znížení produkcie ako odvetu. Ale Čína a India sa k cenovému stropu určite nepridajú. Kupujúci, ktorý nanúti predávajúcemu ceny, nebude fungovať! Ruská vláda už oznámila, že svoju ropu budú predávať inde. Podľa londýnskeho Financial Times je na to pripravené Rusko, ktoré pre túto prácu kúpilo sto tankerov.
03.09.2025
Mal by americký prezident D. Trump cestovať do Pekingu pri príležitosti osemdesiateho výročia celosvetového víťazstva nad fašizmom, ktoré si Čína pripomína 3. septembra? Ale mnohí, vrátane zakladateľky Schillerovho inštitútu Helgy Zepp-LaRoucheovej, ho k tomu vyzvali. Je vhodné a správne, aby tak urobi?.
02.09.2025
Hnutie Hútíov Ansar Allah včera potvrdilo, že hútíovský premiér Ahmed al-Rahawi bol vo štvrtok večer zabitý pri izraelskom leteckom útoku. Tak uviedol Jemenský prezidentský úrad vedený Hútíovcami” A vo vyhlásení uviedol, že al-Rahawi a ďalší ministri sa stali terčom útoku počas bežného vládneho stretnutia, na ktorom sa hodnotil ich výkon, informoval Middle East [...]
31.08.2025
Koncom 90. rokov a začiatkom 21. storočia globálne kampane ako Jubileum 2000 používali biblické Jubileum ako morálny argument, aby prinútili bohaté národy a inštitúcie odpustiť dlhy najchudobnejším krajinám. Hnutie získalo podporu od náboženských skupín, ekonómov a celebrít (napr. Bono, pápež Ján Pavol II). Tvrdilo, že rovnako ako Izrael odpúšťal dlhy každých 50 [...]
Sankčné "Výplody" G7 a EÚ proti RF... ...
no tak toto je koniec dolara ... kto chce mi... ...
“ Si Ťin-pching vyzval arabské krajiny, aby sa... ...
aj v Rusku sú poisťovni ...
Zase raz ta EU končí. ...
Celá debata | RSS tejto debaty