Založ si blog

Lavrov varuje Valné zhromaždenie OSN!

RF minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal Valnému zhromaždeniu OSN, že o budúcej bezpečnostnej, ekonomickej a politickej architektúre planéty sa rozhoduje dnes a je na ľuďoch sveta, aby určili, či bude naďalej poriadkom, ktorému dominuje Západ a jeho zlatá miliarda, alebo pokrokové sily. 

S. V. Lavrov obvinil západné mocnosti z podkopávania dôvery v medzinárodné právo a inštitúcie ako záruky spravodlivosti a ochrany slabších pred silnými. Ale tieto negatívne trendy, pokračoval, boli vystavené v koncentrovanej forme v OSN, čo narúša princípy, na ktorých bol orgán Organizácie Spojených Národov založený:

‚Dnes sa rozhoduje o budúcnosti poriadku sveta! A to je jasné každému nestrannému pozorovateľovi. Otázkou je, či ale pôjde o poriadok, kde jeden hegemón núti všetkých ostatných žiť podľa svojich notoricky známych „pravidiel“, z ktorých má úžitok len on sám. Alebo to bude demokratický, spravodlivý svet?

Svet bez vydierania, zastrašovania všetkých nechcených ľudí, bez neonacizmu, tiež bez komunizmu i neokolonializmu? RF sa pevne rozhodla v prospech druhej možnej varianty a spolu s našimi spojencami, partnermi a podobne zmýšľajúcimi ľuďmi požadujú prácu na jeho implementácii‘, povedal Lavrov!

Donald Trump žaluje Christophera Steela

04.10.2023

The New York Post 29. septembra informoval, že Donald Trump „žaluje bývalého dôstojníka MI6 Christophera Steela za prácu na neslávne známom zdiskreditovanom spise, ktorý nesie jeho meno“! The Post cituje vyhlásenie Trumpovho právnika Tima Lowlesa: „A v mene prezidenta Donalda J. Trumpa bolo začaté konanie proti Orbis Business Intelligence Limited. Nárok sa týka [...]

Putinova Strana vyhrala s náskokom!

03.10.2023

Putin hovorí s novozvolenými predstaviteľmi, berie na vedomie celonárodnú jednotu a nadšenie, keď už 8. až 10. septembra sa v RF konali miestne voľby. Zahŕňali regionálne, komunálne a guvernérske voľby a bolo to prvýkrát, čo sa zúčastnili nové ruské územia Doneckej a Luganskej ľudovej republiky, ako aj Cherson a Záporožie! Účasť bola údajne najvyššia od roku 2017 [...]

Priatelia Charty OSN sa mobilizujú!

01.10.2023

Skupina priateľov Charty OSN sa mobilizuje, aby ukončila sankčnú „vojnu“ proti jednej tretine ľudstva! Jedným z menej propagovaných, ale dôležitých stretnutí, ktoré sa konalo 22. septembra na okraji Valného zhromaždenia OSN, bolo štvrté ministerské stretnutie „Skupiny priateľov na obranu Charty Spojených národov. Skupina, ktorá má podľa ruského ministerstva [...]

Patriot, Nemecko

Vláda schválila obstaranie systémov protivzdušnej obrany

04.10.2023 11:44

Slovensko to bude stáť 193,98 milióna eur.

Gaderská dolina

Vláda schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra, jeho výmera sa zvýši

04.10.2023 11:34

ýmera sa zvýši na 40 889 hektárov.

Azerbajdžan / Arménsko / Karabach /

EÚ, Rusko a USA tajne konali pred azerbajdžanským útokom. Diplomacia medzi Západom a Ruskom zlyhala

04.10.2023 11:26

Predstavitelia Spojených štátov, Európskej únie a Ruska sa v septembri zišli v Turecku na neverejných mimoriadnych rokovaniach.

migranti česko

Na hranici Česka so Slovenskom zachytili desiatky migrantov krátko po zavedení kontrol

04.10.2023 11:26

Polícia spolu s colníkmi zastavuje okrem vytipovaných áut aj medzinárodné autobusy a kontroluje vlakovú dopravu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,268
Celková čítanosť: 3491986x
Priemerná čítanosť článkov: 2754x

Autor blogu

Kategórie