Založ si blog

Geniálne nápady Britských stúpencov!

Kráľovský inštitút pre zjednotené služby (kr. RUSI), vydal výzvu pre nevyzpytateľné západné mysle, aby prišli s kreatívnymi a geniálnymi návrhmi, ako najlepšie ukradnúť zmrazené ruské aktíva a odovzdať ich Ukrajine, pod názvom: Od zmrazenia po zabavenie: sú potrebné kreativita a nuansy!

Značná kreativita bude potrebná na vytvorenie schémy, no dostatočne robustnej, aby odolala celej kontrole z rôznych právnych, morálnych a ľudských práv! Tak uznáva tím RUSI. USA, Kanada a EÚ už pracujú na ohýbaní zákonov, aby sa tak stalo, ale zatiaľ sa úsilie sústreďuje na zabavenie aktív ruských oligarchov, a nie ešte na aktíva centrálnej banky Bank of Russia, ktoré ponúkajú viac získovú návratnosť, sťažuje sa RUSI.

RUSI je však podporovaná politikmi, ktorí ale venujú väčšiu pozornosť „obchádzaniu sankcií“ ako „legálnemu“ spôsobu zhabania majetku. EÚ aj USA navrhujú legislatívne zmeny, aby sa obchádzanie sankcií stalo trestným činom, a teda ale prostriedkom na spustenie postupov zhabania. To bolo navrhnuté v májovej Smernici o vymáhaní a konfiškácii majetku v EÚ!

Ale ak by bola prijatá, autori sú nadšení, že potom by bol únik trestným činom vo všetkých členských štátoch EÚ, pričom v súčasnosti je to len prípad asi 12 krajín EÚ krajín. Táto dvojica kreatívne analyzuje túto záležitosť a verí, že odovzdanie peňazí získaných z pokút za obchádzanie sankcií Ukrajine by bolo úplne prijateľné!

Zúfalstvo z inflácie potravín v USA!

02.07.2022

Ako sa inflácia potravín zhoršuje, Američanov sa zmocňuje pocit zúfalstva a niektorí z nich začínajú tiež útočiť násilne proti pracovníkom v obchodoch s potravinami a v iných maloobchodoch s potravinami. Amerika teraz zaznamenáva šokujúci nárast násilia i v maloobchodných predajniach, ktorý sa zdá byť predurčený len k horšiemu! Realita je taká, že keď inflácia [...]

WHO bola nútená ustúpiť o pandémii!

01.07.2022

Svetová zdravotnícka organizácia bola nútená vrátiť sa späť na rysovaciu dosku po tom, čo už viaceré národy a celý africký kontinent odmietli jej pandemickú zmluvu o prevziatí moci v prospech národnej suverenity! Brazília, Rusko, India, Čína, Juhoafrická republika, Irán, Malajzia a celý africký kontinent odmietli pandemickú zmluvu prevzatia moci v prospech WHO ohľadne [...]

Správa Xinhua informuje o samite BRICS

29.06.2022

Xinhua zverejnila rozsiahlu recenziu práve skončeného samitu BRICS pod titulkom: ‚Spolupráca BRICS vnáša vitalitu do globálneho rozvoja, získava celosvetový potlesk ‚. Článok zhrnul prejavy čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga na konferencii tež zhrnul komentáre poltucta medzinárodných expertov o význame summitu. Medzi nimi bola zakladateľka Schillerovho [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 965
Celková čítanosť: 2434672x
Priemerná čítanosť článkov: 2523x

Autor blogu

Kategórie