Založ si blog

Geniálne nápady Britských stúpencov!

Kráľovský inštitút pre zjednotené služby (kr. RUSI), vydal výzvu pre nevyzpytateľné západné mysle, aby prišli s kreatívnymi a geniálnymi návrhmi, ako najlepšie ukradnúť zmrazené ruské aktíva a odovzdať ich Ukrajine, pod názvom: Od zmrazenia po zabavenie: sú potrebné kreativita a nuansy!

Značná kreativita bude potrebná na vytvorenie schémy, no dostatočne robustnej, aby odolala celej kontrole z rôznych právnych, morálnych a ľudských práv! Tak uznáva tím RUSI. USA, Kanada a EÚ už pracujú na ohýbaní zákonov, aby sa tak stalo, ale zatiaľ sa úsilie sústreďuje na zabavenie aktív ruských oligarchov, a nie ešte na aktíva centrálnej banky Bank of Russia, ktoré ponúkajú viac získovú návratnosť, sťažuje sa RUSI.

RUSI je však podporovaná politikmi, ktorí ale venujú väčšiu pozornosť „obchádzaniu sankcií“ ako „legálnemu“ spôsobu zhabania majetku. EÚ aj USA navrhujú legislatívne zmeny, aby sa obchádzanie sankcií stalo trestným činom, a teda ale prostriedkom na spustenie postupov zhabania. To bolo navrhnuté v májovej Smernici o vymáhaní a konfiškácii majetku v EÚ!

Ale ak by bola prijatá, autori sú nadšení, že potom by bol únik trestným činom vo všetkých členských štátoch EÚ, pričom v súčasnosti je to len prípad asi 12 krajín EÚ krajín. Táto dvojica kreatívne analyzuje túto záležitosť a verí, že odovzdanie peňazí získaných z pokút za obchádzanie sankcií Ukrajine by bolo úplne prijateľné!

Kyjev sa pokúša o útok dronov na Moskvu!

03.06.2023

Sily Ruskej Fedrálnej protivzdušnej obrany už v pondelok ráno čelili útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskovskú oblasť, čím zabránili obetiam ľudí, povedal minister obrany, Sergej Šojgu. počas špeciálnej telekonferencie na ministerstve obrany. Povedal, že zapojených bolo 8 dronov, z ktorých tri boli zostrelené elektronickými prostriedkami, zatiaľ čo ostatné [...]

Lordi z Londýna sa obávajú banky BRICS

31.05.2023

Saudská Arábia má záujem o vstup do Novej rozvojovej banky BRICS, informoval dnes denník Financial Times: ‚Na Blízkom východe pripisujeme Saudskoarabskému kráľovstvu veľký význam a v súčasnosti s ním vedieme kvalifikovaný dialóg‘, informoval denník City of London vo vyhlásení NDB. Saudská Arábia údajne tiež sama požiadala o vstup do BRICS a ako nešťastne [...]

Amerika sa dohodla odvrátiť Armagedon!

30.05.2023

Prezident Joe Biden aj s republikánmi na čele s predsedom Snemovne reprezentantov Kevinom McCarthym, dosiahli dohodu o zrušení dlhového stropu, ale hoci to ešte musí schváliť Snemovňa reprezentantov aj Senát, čo je vo všeobecnosti takmer isté. Bielemu domu sa podarilo zachovať nedotknutý zákon o znižovaní inflácie, prezidentov podpis na zákone o klíme a liekoch na predpis, [...]

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Joe Biden, dlh, limit

Biden: Dohoda o dlhovom strope zabránila kolapsu USA

03.06.2023 06:29

"Nikto nedostal všetko, čo chcel, ale Američania dostali, čo potrebovali," povedal americký prezident Joe Biden.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Zmanipulované voľby? Politici sa zahrávajú s ohňom

03.06.2023 06:05

Spochybňovanie demokratických volieb je nebezpečný precedens, upozorňuje komentátor Marián Repa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,194
Celková čítanosť: 3272950x
Priemerná čítanosť článkov: 2741x

Autor blogu

Kategórie