Založ si blog

Hyperinflačné hodiny už tikajú polnoc!

Hyperinflačné Hodiny odhaľujú rast cien nemeckých výrobcov o 31 %, česká inflácia o 13 %! Zatiaľ čo Nemecký štatistický úrad zverejnil index cien výrobcov za marec 2022: medziročný nárast v priemere o 30,9 %. Najväčšiu zložku tvorí energia s 83,8 percent nárastom: zemný plyn je o 144,8 % drahší ako v marci 2021, elektrina vzrástla o 85,1 % a vykurovací olej vzrástol o 130,8%!

Všetky tieto náklady sa ale čoskoro prenesú do spotrebiteľských cien, ktoré už zasiahli väčšinu tovarov: a rastlinný olej vzrástol o 72,3 %, maslo vzrástlo o 56 % oproti marcu roku 2021. Česká republika má situáciu podobnú. Ročná inflácia v marci predstavovala medziročne 12,7 %, v porovnaní s 11,1 % vo februári, čo je ale najviac od roku 1998!

Vtedy, keď bola na úrovni 13 percent. Ceny pohonných látok vzrástli v marci o 50 % v porovnaní s rovnakým mesiacom v roku 2021. Ceny elektriny vzrástli zase o 24,7 %, aj zemného plynu o 37,7 %. Dramaticky vzrástli aj ceny potravín: múka o 30,3 %, sušené mlieko o 20,1 %, maslo o 31,9 % a zemiaky o 21,4 %. Zasadnutie MMF sa začína, pod hromadou oblakov svetového hladomoru!

Ako prelomiť priepasť ľudskosti v Gaze?

10.12.2023

Jeremy Bowen z BBC svoje spravodajstvo o vojne Izraela proti Palestíne z 8. Decembra 2023, uzavrel slovami: „Je to dosť divoké“ , keď opísal spôsob, akým Izrael bez rozdielu ničí územie s viac ako 2 miliónmi ľudí. Oči celého sveta sú upreté na Gazu! Vidia činy alebo nedostatok toho, čo sa tam odohráva. Globálna mienka sa stále obracia proti tejto ničivej [...]

Dôvod prečo sa nechce dať zaočkovať

07.12.2023

On hovorí, že v prípade, že sa niečo stane, nemajú liekové spoločnosti žiadnu právnu zodpovednosť a nemožno ich žalovať. To isté platí aj o politikoch, ktorí toto ošetrenie presadzujú. Práve preto: “Sa nebudem očkovať nejakým novým, experimentálnym vynálezom, keď ľudia, ktorí za ním stoja, neprijímajú žiadny záväzok ani zodpovednosť v prípade, že sa mi [...]

Ďalšia veľká banka – Barclays v kríze!

07.12.2023

Bankový gigant z SK (UK), Barclays, má teraz problémy, pretože jeho druhý najväčší akcionár, Qatar Investment Authority (QIA), inicioval predaj akcií v hodnote viac, ako 510 miliónov libier. Predaj 362 miliónov akcií, jeden z najväčších doteraz, zníži podiel QIA na 2,9 % z 5,3 %. Saudská investičná spoločnosť neustále znižuje svoj podiel v Barclays, čo je teraz [...]

Netanjahu,

Netanjahu Putinovi tlmočil "nespokojnosť" Izraela s hlasovaním Ruska v BR OSN

10.12.2023 17:13

Odvetné akcie izraelskej armády v Pásme Gazy si vyžiadali už najmenej 17 700 obetí, väčšinou žien a detí.

OĽaNO, Igor Matovič,

Predsedom hnutia Slovensko ostáva Igor Matovič

10.12.2023 16:51

Hnutie vyzvalo opozičné PS a SaS, aby nesabotovali jednotný postup opozície.

parlament, Šutaj EŠtok

Šutaj Eštok je za zrušenie ÚŠP, Mikulec na to nevidí dôvod

10.12.2023 14:48, aktualizované: 15:25

Šutaj Eštok argumentuje ohrozením ľudských práv a slobôd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,313
Celková čítanosť: 3630223x
Priemerná čítanosť článkov: 2765x

Autor blogu

Kategórie