Rusko, India a Čína proti COVID-19

Stretnutie ministrov zahraničných vecí Ruska, Indie a Číny – organizácie spolupráce RIC – sa uskutočnilo online prostredníctvom videokonferencie 26. novembra 2021, a skončilo sa dlhým komuniké, ktoré obsahovalo niekoľko o podstatných bodoch zhody medzi tromi mocnými národmi. 

Vzhľadom ale na vážne napätie medzi Indiou a Čínou v posledných rokoch, ktoré Britskí politici a zástupcovia zmanipulovali a vystupňovali, aby Indiu udržali mimo iniciatívy Číny pod menom Belt and Road Initiative pre ekonomickú pomoc štátom, boli výsledky RIC významným strategickým pokrokom!

Indický minister Jaishankar potvrdil záväzok Indie podporovať užší dialóg a spoluprácu medzi tromi najväčšími národmi v eurázijskom regióne! A uviedol, že pandémia ukázala, že potrebou dneška je ‚Jedna Zem, jedno zdravie’! Zdôraznil aj, že krajiny RIC musia spolupracovať, aby zabezpečili zdravie ľudu.

Irán hrozí uzavretím prielivu Hormuz!

02.03.2026

Uzavretie Hormuzského prielivu Iránom vyvolalo paniku vo finančnom svete! 20 % svetových dodávok ropy, závisí od tranzitu cez Hormuzský prieliv. Ale napätie okolo prielivu po americko-izraelskej agresívnej vojne znamená, že „globálne energetické trhy čelia jednému z najvážnejších otrasov za posledné desaťročia“, uvádza sa v článku agentúry Reuters publikovanom 28. [...]

Naliehajú na USA aby zaútočilo na RF!

28.02.2026

Hudsonov inštitút nalieha na USA, aby naplánovali „ukrajinský“ útok na kľúčový ruský železničný most! Neokonzervatívci z Hudsonovho inštitútu vo Washingtone, D.C., sú stále odhodlaní využiť vojnu na Ukrajine na rozbitie Ruskej federácie na desiatky malých, NATO kontrolovaných „krajín“. Navrhujú, že tento cieľ by sa dal dosiahnuť len zničením Transsibírskeho [...]

RF – EÚ presúva jadrové zbrane na UA!

25.02.2026

Ruské spravodajské služby varujú pred plánmi EÚ na presun jadrových zbraní na UA! Keďže delegácia EÚ na čele s Ursulou von der Leyen a Antoniom Costom prichádza do Kyjeva na rokovania pri príležitosti výročia špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine, ruská zahraničná spravodajská služba (SVR) informuje, že Londýn a Paríž zvažujú vybavenie Ukrajiny jadrovými [...]

Su-24MR, Ruské lietadlo

Katar tvrdí, že zostrelil dva iránske bombardéry sovietskej výroby

02.03.2026 17:10

Katar zostrelil dva iránske bombardéry sovietskej konštrukcie Su-24, informovalo podľa agentúry Reuters tamojšie ministerstvo obrany.

Pakistan Iran US Israel Protest

Veľká vlna útokov na Irán ešte len príde, avizuje Trump. V hre je aj nasadenie pechoty

02.03.2026 17:00, aktualizované: 17:13

Trump povedal, že nevylučuje v prípade potreby vyslanie amerických pozemných jednotiek do Iránu.

Fico

Premiér Bezpečnostnú radu nezvolá. Teraz musíme riešiť ropu, tvrdí

02.03.2026 17:00

Ropovod Družba môže byť podľa premiéra riešením pri nedostatku ropy v Európe.

fico-sutajestok

Vláda ignoruje Ústavu a už 100 dní je bez dôvery, stále nepožiadala parlament o hlasovanie

02.03.2026 16:53

Mechanizmus vyplýva z ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti, známeho ako dlhová brzda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,853
Celková čítanosť: 5548837x
Priemerná čítanosť článkov: 2995x

Autor blogu

Kategórie

Archív