COP26 sumit – veľa, veľa problémov!

‚Tento summit bude veľmi, veľmi ťažký‘, varoval včera britský premiér Boris Johnson, ako to uviedla agentúra Reuters. Možno, že sa Johnson pripravoval, a ako si nárokovať menšie ústupky! Ako neúspech, Johnson sa ‚veľmi, veľmi‘ opakoval: ‘No veľmi, veľmi sa obávam, pretože sa to môže pokaziť, možno nedosiahneme dohody, ktoré potrebujeme. Je to veľmi, no veľmi ťažké, ale myslím si, že sa to dá. Je to ale veľmi, veľmi ďaleko od cieľa, že dosiahneme pokrok, ktorý potrebujeme‘, povedal.

Samotná kráľovná bola tiež nútená zrušiť aj svoju osobnú prítomnosť na zhromaždení ghúlov! Aj jej lekári obmedzili jej účasť na virtuálnu prezentáciu (čo urobí, ak bude mať možno  ‚veľmi, veľmi‘ veľa šťastia). Hovorí sa, že trpí aj nejakým ‚neCOVIDným‘ stavom, ktorý sa vyšetruje (možno teraz je na návšteve jej zosnulý manžel, a ktorý si želal byť reinkarnovaný ako ‚smrteľný vírus‘) a bolo jej povedané, len aby naďalej odpočívala.

Prichádza inflácia – ale zatiaľ nie z vojny!

19.03.2026

Inflácia cien výrobcov (PPI) v americkej ekonomike vo februári bola dnes hlásená na úrovni 0,7 % po 0,8 % v januári a zaznamenala úplne „neočakávaný“, ale oficiálny nárast o 3,9 % za rok do februára. Tieto nárasty boli merané podľa štandardov Národného úradu pre ekonomickú analýzu pred akýmkoľvek dopadom amerického útoku na Irán, ktorý sa začal 28. februára 2026!

Čo je historicky skutočná vojenská sila?

18.03.2026

17. marca 1776 evakuovalo bostonský prístav po jedenásťmesačnom obliehaní 120 britských lodí s 11 000 vojakmi a mnohými vernými vojakmi pod neustálym dohľadom ťažkých kanónov, ktoré na Dorchester Heights umiestnili generál Washington a Henry Knox. Najmocnejšiu ríšu na planéte vyhnali z USA Bostonu zdanlivo slabšie sily americkej kontinentálnej armády, čo ale dokázalo, [...]

Stagflácia ohrozuje svetovú ekonomiku!

17.03.2026

Najväčším rizikom globálnej ekonomiky je stagflácia spôsobená vládami, nie ropou! Počas takej stagflácie ekonomika trpí toxickou zmesou vysokej inflácie, stagnujúceho hospodárskeho rastu (nízky alebo záporný HDP), ale aj rastúcej nezamestnanosti, čo vytvára vysoké životné náklady, menej pracovných príležitostí a zníženú kúpnu silu spotrebiteľov. Tento scenár [...]

horúčava, slnko, leto, teplomer, UV index

V Arizone namerali marcový teplotný rekord 43 stupňov Celzia

20.03.2026 07:41

Teplotné rekordy už tento týždeň zaznamenali v desiatkach lokalít.

01 statne byty zdroj ivan majersky   1

Štátne nájomné byty v Košiciach majú byť realitou. Prvé začnú stavať o niekoľko mesiacov.

20.03.2026 07:00

Košice majú patriť medzi mestá s najvyšším počtom štátnych nájomných bytov.

fico, orban

Blokáda Fica a Orbána? Von der Leyenová: EÚ vyplatí 90-miliardovú pôžičku Ukrajine „tak či onak“

20.03.2026 06:36

„Žiadna ropa = žiadne peniaze,“ napísal samotný Orbán.

Germany Iran US Israel 93369  1

ONLINE: Opravy potrvajú roky, Katarská infraštruktúra LNG je po útokoch Iránu zničená. Kuvajt v plameňoch

20.03.2026 06:12, aktualizované: 07:34

Izraelská armáda začala nové údery na "infraštruktúru" iránskych úradov v hlavnom meste Teheránu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,864
Celková čítanosť: 5587454x
Priemerná čítanosť článkov: 2998x

Autor blogu

Kategórie

Archív