Založ si blog

Salvádor sa obracia na Čínu a Rusko!

Pred hrozbou sankcií od USA sa Salvádor obracia na Čínu a Rusko, aby podporili jeho zvrchovaný rozvoj. Národy na celom svete si začínajú uvedomovať, že vzniká alternatíva k umierajúcemu starému poriadku geopolitiky, kolonializmu a úžery, pričom zvrchované národy sa spájajú za účelom spoločného rozvoja. 

Stredná Amerika nie je výnimkou z tohto procesu. ‚Sme veľmi nadšení z posilňovania vzťahov s Ruskom, čelíme svetu s novými výzvami a príležitosťami a chceme tiež tieto príležitosti využiť‘, povedal pred málo hodinami prezident krajiny Salvádor Nayib Bukele ruskému veľvyslancovi A. Khokholikovovi pri príležitosti prijatia nového veľvyslanca. 

N. Bukele vyhlásil, že Salvádor uznáva ‚význam Ruska vo svete’! V rovnakom duchu reagoval aj Khokholikov, ktorý ubezpečil prezidenta Bukeleho, že ruská vláda chce tiež zintenzívniť našu spoluprácu. ‚Budeme pracovať na bilaterálnej a multilaterálnej úrovni‘, povedal, ‚tak by sme maximalizovali vzájomný vzťah medzi Ruskom a Salvadorom’.

Veľvyslanectvo Číny v Salvádore dnes vydalo dôležité komuniké, v ktorom opätovne zdôraznilo, že dohoda podpísaná medzi Čínou a Salvádorom o dohľade nad výstavbou štyroch rozvojových projektov, ktoré požaduje salvádorská vláda, podpísaná Čínou a Salvádorom, naznačuje, že Čína kryje náklady na tento projekt!

Zelensky + Putin + Si-Ťin + Trump = ?

14.07.2024

Práve skončený summit NATO vo Washingtone, DC, bol len povestným „klincom do rakvy“ ideologického záväzku gangu „permanentnej vojny“ ísť s loďou až ku dnu. Ako povedal prezident J Biden včera, pri ohlásení novej „Ukrajinskej dohody“: „Rusko ale nezvíťazí. Ukrajina v tejto vojne zvíťazí. A budeme s nimi stáť na každom jednom kroku. To hovorí kompakt nahlas a [...]

Jedna vláda jedna mena a jedno zdravie!

11.07.2024

Globálnu jednu vojnu proti farmárom a tlak na veľký potravinový reset sprevádza aj program Jedno zdravie (One Health), ktorý ohrozuje slobodu nielen potravín, ale tiež i slobodu v oblasti vlastného zdravia ľudí celosvetovo! Agenda One Health zahŕňa plány aj pre lekárov, aby predpisovali recepty na potraviny na základe toho, čo medicínsky establišment považuje za prospešné [...]

SA proti skonfiškovaniu ruských aktív!

10.07.2024

Saudská Arábia pohrozila predajom európskych dlhopisov, ak by boli skonfiškované ruské aktíva! A vo fascinujúcom geopolitickom vývoji Bloomberg uvádza, že Saudská Arábia začiatkom tohto roka súkromne naznačila, že predá časť (alebo i všetky) svoje európske dlhy, ak G7 konfiškuje zmrazené aktíva Ruska. Pripomíname, že v minulom máji Európska únia schválila plán [...]

Election 2024 Trump

Streľba na Trumpa: padá Amerika do priepasti politického násilia?

14.07.2024 08:59

Čo urobí so Spojenými štátmi pokus o vraždu Donalda Trumpa?

vojna na Ukrajine

ONLINE: Budú Poliaci zostreľovať ruské rakety nad Ukrajinou? Bez súhlasu NATO sa na to nechystajú

14.07.2024 08:00

Poliaci zvažujú, že by zostreľovali ruské rakety ešte nad ukrajinským územím. Bez rozhodnutia NATO to však nechcú urobiť.

Obit Buell Pulitzers

V USA zabili štyroch prezidentov, neúspešných atentátov ale bolo viac

14.07.2024 07:40

Na štyroch prezidentov USA bol atentát spáchaný úspešne - Abrahama Lincolna, Jamesa A. Garfielda, Williama McKinleyho a Johna F. Kennedyho.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,462
Celková čítanosť: 4039982x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie