Založ si blog

Intenzívna diplomacia na zabránenie vojny!

Prebieha intenzívna diplomacia s cieľom zabrániť rozsiahlej izraelsko-palestínskej vojne! Za posledných 24 až 36 hodín prebiehala medzi svetovými lídrami, vládnymi, národnými inštitucionálnymi úradníkmi – Organizáciou Spojených národov – intenzívna diplomacia v snahe deeskalovať to, čo by mohlo byť plnohodnotným bodom vzplanutia regionálnuej a dokonca globálnej vojny!

Niekoľko strán sa teraz snaží začať proces rokovania. V stredu popoludní moskovského času už po stretnutí s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Guterresom vyzval ruský minister zahraničia Sergej Lavrov na mimoriadne zasadnutie blízkovýchodného kvarteta: ‚Dnes sme dospeli k spoločnému názoru, že najnaliehavejšou úlohou je zvolať Kvarteto Ruska, USA, OSN a EÚ’!

Hlavy štátov a vlád, aj ministri zahraničia z niekoľkých krajín telefonicky komunikovali, naliehali na izraelské a palestínske obmedzenie – keďže počet obetí doteraz, najmä na palestínskej strane, sa dramaticky vyšplhal na 60, a aj 15 detí, v dôsledku vojenskych izraelských leteckých útokov na Gaza. Prezident Joe Biden bol v tomto období ale mimo dohľadu. 

Už vo štvrtkovom dopoludňajšom rozhovore s izraelským ministrom zahraničných vecí Gabim Aškenazym minister zahraničných vecí US Tony Blinken dnes hovoril s premiérom Benjaminom Netanjahuom, aby mu oznámil americkú podporu ich ‚práva na sebaobranu‘ Izraela, zároveň ho však varoval, že Izrael má bremeno prevencie obetí palestínskych civilných osôb!

Cesta vpred – nový svetový poriadok!

21.06.2024

Vzniká nový svetový poriadok, ku ktorému by sa Západ radšej pridáva, než aby sa mu postavil. Ruský prezident Vladimir Putin je v Číne na svojej prvej medzinárodnej ceste od inaugurácie 7. mája na nové funkčné obdobie prezidenta. Ide o 75. výročie nadviazania diplomatických vzťahov medzi Ruskom a Čínou a vedúci predstavitelia dvoch stálych členov Bezpečnostnej rady OSN [...]

V. Putin – krádež bude stále len krádež!

20.06.2024

Reakcia Vladimíra Putina o pláne zabavenia majetku RF členmi G7: “Napriek všetkým podvodom, krádež je a stále bude len krádežou“! Po tom, čo sa vo štvrtok lídri Skupiny siedmich na summite v Taliansku dohodli, že Ukrajine poskytnú až 50 miliárd dolárov s využitím úrokov zo zmrazených aktív ruskej centrálnej banky, prezident Putin sa k tomuto kroku vyjadril počas [...]

V Anglicku začínajú predávať jedlý hmyz!

19.06.2024

Britské supermarkety začínajú do predajného sortimentu zavádzať jedlý hmyz ako súčasť celoeurópskej kampane, ktorá má pomôcť chudobným rodinám prežiť krízu životných nákladov a nadchádzajúci globálny nedostatok potravín celosvetovo! Bill Gates a kolegovia zo Svetového ekonomického fóra (WEF) už dlho vyhlasujú, že ľudstvo bude čoskoro jesť hmyz, chrobáky a [...]

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Rusi vytiahli ťažký kaliber. Po prvý raz použili trojtonovú kĺzavú bombu FAB-3000

21.06.2024 08:35

Podľa západných analytikov Rusko vo vojne na Ukrajine aktívne používa staré letecké bomby vybavené modernými riadiacimi modulmi.

handlová, fico, atentát

Vyšetrovanie atentátu na Fica: Aký je posun? Prvé závery by mohli byť známe koncom leta, Cintulu posudzujú psychiatri

21.06.2024 07:00

Po embargu na informovanie prestali o prípade podrobne hovoriť aj ministri. Opozícia však kritizuje úniky či tvrdenia o jasnom motíve napriek tomu, že závery vyšetrovania ešte nepoznáme.

malvér, vírus, malware, malver, antivirus, trojsky kon, pocitac,

USA zakazujú ruskej firme Kaspersky Lab predaj antivírusového softvéru

21.06.2024 06:27

Ministerstvo obchodu svoje rozhodnutie odôvodnilo obavami o národnú bezpečnosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,446
Celková čítanosť: 3993351x
Priemerná čítanosť článkov: 2762x

Autor blogu

Kategórie