Založ si blog

Dolná snemovňa UK schválila Brexit!

Britská poslanecká snemovňa schválila obchodnú dohodu o brexite s Európskou úniou, ktorú podpísala kráľovná. Hlasovalo sa za 521 proti 73. Kladné hlasy zahŕňali väčšinu poslancov z poprednej opozičnej Strany práce, ktorej šéf je teraz Keir Starmer. Starmer, ktorý bol predtým označovaný ako ‚hlavný zostávajúci‘, poveril stranu hlasovaním o dohode, aby sa predišlo chaosu v obchodovaní s Bruselom, ak k dohode nedôjde do 31. decembra. 

Britský premiér Boris Johnson pre Dolnú snemovňu uviedol, že dohoda ohlasuje ‚nový vzťah medzi Britániou a EÚ ako suverénne rovnými’! Dohoda zabezpečí, že Británia a Únia s 27 členmi môžu pokračovať v obchodovaní s tovarom bez ciel alebo kvót. Bývalá konzervatívna premiérka Theresa Mayová, ktorá v roku 2019 rezignovala po troch rokoch prudkého brexitu v parlamente, uviedla, že bude hlasovať za Johnsonovu dohodu. 

Povedala však, že to bolo horšie ako to, ktoré rokovala s Bruselom ona, čo poslanci opakovane odmietli. Poukázala na to, že dohoda chránila obchod s tovarom, lenže nepokrývala služby, ktoré tvoria 80% britskej ekonomiky ‚Máme obchod v obchode, ktorý je prospešný pre EÚ, ale nie obchod so službami, ktorý by bol prospešný pre Spojené kráľovstvo’, uviedla May. ‚Spojené kráľovstvo musí teraz podpísať dohody o nezávislom obchode so všetkými krajinami’!

Máme očakávať Americké voľby v 2024?

08.08.2022

Začiatkom týždňa bývalý prezident Donald Trump oznámil svoj zámer zúčastniť sa na voľbách v roku 2024, čo sa predpokladá, pretože už jeho podpora medzi potenciálnymi republikánskymi kandidátmi je 49 %, v porovnaní s 25 % podporou pre DeSantisa a žiadny iný kandidát nemá viac ako 7. %. Netrvalo ani dva dni, kým Zákon Oprávnenia na Obranu, tohto roku 2022 Snemovňa [...]

Amnesty International obviňuje Ukrajinu!

06.08.2022

Amnesty International obviňuje Ukrajinu z vystavovania svojich civilistov riziku smrti! Medzinárodná organizácia pre ľudské práva po prvýkrát potvrdila, že ukrajinská armáda skutočne vystavuje UA a RF civilistov riziku, ako ich Rusi obviňujú už mnoho mesiacov: ‚Ukrajinské sily ohrozili civilistov zriaďovaním základní a prevádzkovaním zbraňových systémov v [...]

Vojenské napätie okolo Taiwanu stúpa!

05.08.2022

Len niekoľko hodín po tom, ako Pelosiovej lietadlo USA pristálo v Tchaj-peji, Ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) oznámila cez Xinhua, že bude vykonávať letecké, ale aj námorné cvičenia, ktorých súčasťou budú nácviky ostrej streľby v šiestich oblastiach. okolo Taiwanu. Vojenská technika USA i Číny bola v pohybe už niekoľko hodín, kým Pelosiovej lietadlo bolo stále [...]

Sociálny podnik Sewn bag

Zuzana zmenila svoj život a vracia ľuďom chuť do života

09.08.2022 11:36

Košický sociálny podnik zamestnáva "nezamestnateľných". Vyrábajú však jedinečné veci. Vracajú život aj odpadu z fabriky.

alkohol kontrola

Vodič pod vplyvom alkoholu narazil v Bratislave do stĺpa, zranili sa dve deti

09.08.2022 11:35

Bratislavská polícia upozornila vodičov, aby počas vedenia vozidla nepožívali alkohol.

visolajský matovič heger

Bez Lengvarského a sestier. Matovič a Heger rokujú o vyšších platoch zdravotníkov

09.08.2022 09:00

Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že nedisponuje informáciou, že by rokovania o platoch zdravotníkov boli ukončené a na stole by bola akékoľvek finálna dohoda.

H-6K / Bombardér /

Taiwan: Peking sa pripravuje na inváziu

09.08.2022 08:00

Čína podľa šéfa taiwanskej diplomacie hľadá zámienky na začatie manévrov a jedným z nich bola návšteva Nancy Pelosiovej na Taiwane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 994
Celková čítanosť: 2550747x
Priemerná čítanosť článkov: 2566x

Autor blogu

Kategórie