Založ si blog

Šanca Trumpa skončiť s hlbokým štátom!

Kurzy politológie slúžiace na učenie, že republikáni sú konzervatívni, stavajú sa proti odborovej organizácii a slušným mzdám, sú vždy pripravení proti niekomu bojovať v záujme ‚národnej bezpečnosti‘. Aj keď vo svojich vojnách radi zabíjajú cudzincov, najmä farebných ľudí, sú zhrození zo zastaveniu rastu amerických plodov na ľudí.

O demokratoch sa hovorilo, že sú liberálni, možno dokonca ‚progresívni‘, ochotní chrániť pracovníkov pri práci, umožňujúc odborové zväzy a namiesto boja používajú dialóg v diplomacii – samozrejme, bez dobrého dôvodu. Stačí sa opýtať B. Sandersa. Hlasoval proti vojne v Iraku, aj keď hlasoval za jej financovanie, len čo sa začala! 

Nastupuje ‚mierový prezident‘. Barack Obama prevzal dve vojny republikánskeho Busha – Afganistan a Irak – a rozšíril ich, dokonca si k opasku s kovbojskými zbraňami pridal ďalších päť: bombardovanie Líbye, Sýrie, Jemenu, Somálska, Pakistanu. Každý utorok sedel vedľa svojho riaditeľa CIA Johna Brennana a stláčal gombíky!

Teraz by niektorí politológovia mohli tvrdiť, že demokrati sú stále a všetci prívržencami buržoáznej demokracie! Niektorí tvrdia, že Trump sa ukázal ako neofašista so silnými rasistickými postojmi. Takýmto učencom by mohlo byť ťažké vysvetliť, že zatiaľ čo Trump je vo funkcii, demokrati chcú viesť vojnu proti Rusku!

Keď Assange/Wikileaks odhaľoval vojnové zločiny počas Obamovho režimu, prezidentova štátna tajomníčka Hillary Clintonová chcela Assangeho dronovať len za to, že odhalil jej komunikáciu s cieľom zmanipulovať demokratického prezidenta v jej prospech. Sedela teda na Brennanovom lone a urobili spolu ‚rušagate‘! Trump: ‚Milujem Wikileaks’!

Máme očakávať Americké voľby v 2024?

08.08.2022

Začiatkom týždňa bývalý prezident Donald Trump oznámil svoj zámer zúčastniť sa na voľbách v roku 2024, čo sa predpokladá, pretože už jeho podpora medzi potenciálnymi republikánskymi kandidátmi je 49 %, v porovnaní s 25 % podporou pre DeSantisa a žiadny iný kandidát nemá viac ako 7. %. Netrvalo ani dva dni, kým Zákon Oprávnenia na Obranu, tohto roku 2022 Snemovňa [...]

Amnesty International obviňuje Ukrajinu!

06.08.2022

Amnesty International obviňuje Ukrajinu z vystavovania svojich civilistov riziku smrti! Medzinárodná organizácia pre ľudské práva po prvýkrát potvrdila, že ukrajinská armáda skutočne vystavuje UA a RF civilistov riziku, ako ich Rusi obviňujú už mnoho mesiacov: ‚Ukrajinské sily ohrozili civilistov zriaďovaním základní a prevádzkovaním zbraňových systémov v [...]

Vojenské napätie okolo Taiwanu stúpa!

05.08.2022

Len niekoľko hodín po tom, ako Pelosiovej lietadlo USA pristálo v Tchaj-peji, Ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) oznámila cez Xinhua, že bude vykonávať letecké, ale aj námorné cvičenia, ktorých súčasťou budú nácviky ostrej streľby v šiestich oblastiach. okolo Taiwanu. Vojenská technika USA i Číny bola v pohybe už niekoľko hodín, kým Pelosiovej lietadlo bolo stále [...]

Bratislava, radnica, magistrát, Primaciálne námestie, primátor

Mlýnek potvrdil záujem kandidovať na post primátora Bratislavy

09.08.2022 13:12

Mlýnek tvrdí, že získal podporu strán a hnutia OĽaNO, OKS, Zmena zdola a Nova, pričom rokuje aj s ďalšími stranami.

vojna na ukrajine, ukrajina

Na Ruskom okupovaných územiach silnie ukrajinský odpor, píše AP

09.08.2022 13:00

Partizánske jednotky verné Kyjevu zabíjajú proruských predstaviteľov, vyhadzujú do povetria mosty či vlaky a pomáhajú armáde pri identifikácii kľúčových cieľov.

Pečniansky les ZSD ochrana prírody vedenie

Energofirma sa spojila s ochranármi. V Pečnianskom lese obnoví chránené územie

09.08.2022 12:41

Západoslovenská distribučná sa spojila so Štátnou ochranou prírody SR (ochranármi), miestnym poľovným združením a lesníkmi. Budú revitalizovať ochranné pásmo.

Opičie kiahne

Vírusom opičích kiahní sa v Nemecku nakazilo štvorročné dievča

09.08.2022 12:29

Nemecko od mája zaznamenalo 2916 prípadov ochorenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 994
Celková čítanosť: 2550851x
Priemerná čítanosť článkov: 2566x

Autor blogu

Kategórie