Založ si blog

Koho vyhodí Donald Trump keď vyhrá?

Spravodajská služba spoločnosti Axios informovala, že ak prezident Donald Trump vyhrá voľby 3. novembra, okamžite vyhodí z funkcie riaditeľa FBI Christophera Wraya, nahradí riaditeľku CIA Ginu Haspelovú a pravdepodobne aj ministra obrany Marka Espera!

Axios identifikuje svoje zdroje ako dvoch ľudí, ktorí o týchto personálnych otázkach už rokovali s prezidentom. Axios súhlasí s hodnotením, že títo úradníci by aj boli prepustení oveľa skôr, ale pre komplikácie konania pred voľbami 3. novembra sa to nemohlo stať.

Zoznam ľudí, ktorí majú byť nahradení, môže byť dlhší, uviedla spol. Axios a vyjadrila znepokojenie nad tým, že prezident Trump minulý týždeň podpísal výkonný príkaz, ktorý ‚spoplašnil zvončeky‘ pre ľudí obávajúcich sa prostriedkov na politizáciu štátnej služby. 

Axios sa spojil s útokom vládneho riaditeľa na EO, ktorý už zverejnila vládna výkonná mediálna skupina a ktorý zároveň tlmí obranu One, ktorý zverejnil otvorený list dvoch plukovníkov vo výslužbe generálovi M. Milleyovi požadujúci odvolanie Trumpa, ak vyhrá.

Možný odchod ministerky školstva Betsy DeVosovej sa zvyšuje, ale ani zďaleka nie je na mieste zbaviť sa Wraya a Haspelovej. Trump je údajne obzvlášť nahnevaný na Haspela za to, že sa postavil proti odtajneniu dokumentov, ktoré by pomohli Durhamovej správe.

A Chr. Wray, ktorého vyhodenie ako prvého uviedol denník Daily Beast, odmietol zahájiť vyšetrovanie zahraničných obchodných vzťahov Huntera Bidena a tiež prepustiť ďalších funkcionárov FBI, ktorí zneužili právomoc na vyšetrovanie jeho kampane s Ruskom.

Kremeľ neprijme hraničnú cenu ruskej ropy!

06.12.2022

Dmitrij Peskov, v rozhovore s novinármi, o hranici cien ropy povedal: ‚Teraz to všetko analyzujeme. A urobila sa určitá príprava’! Venovalo sa hranici 60 dolárov za barel pre námornú ropu z Ruska, ktorú nariadili EÚ, G7, a Austrália. Povedal: ‚Neprijmeme túto hranicu a budeme vás informovať nabudúce po analýze, ktorá bude vykonaná rýchlo’!

Rusko posiela jasné posolstvo Západu!

04.12.2022

Rusko začiatkom tohto týždňa poslalo správu Spojeným Štátom Americkým. Plánované stretnutie v Káhire na 29. november – 6. december 2022 odložili na neurčito. Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov sa včera večer obrátil na televíziu RT, aby sa vecou zaoberal. Zopakoval a zdôraznil dôvod: ˇRusko sa rozhodlo odložiť už naplánované [...]

Čína pripravuje Tokamak pre Thajsko

02.12.2022

Čínsky tokamak HS HT-6M, jedno zo štyroch fúznych zariadení vyvinutých Inštitútom fyziky plazmy v Akadémii vied Číny, bol rozobraný na 462 hlavných častí a starostlivo zabalený do šiestich kontajnerov. Bude to decembrová zásielka do svojho nového domova v Thajskom inštitúte jadrovej technológie (TINT), špeciálne postavenej budove. Ide o obrovskú operáciu: Tokamak, [...]

Zuzana Čaputová

Prezidentke Čaputovej udelia Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

06.12.2022 19:28

Ocenenie prezidentka získa za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie.

Albánsko EÚ Západný Balkán summit Rama Michel

Lídri EÚ v Tirane ocenili pokrok krajín západného Balkánu

06.12.2022 19:15

Pozitívnym výsledkom je aj prepojenie z hľadiska cestovného ruchu, uviedol po summite premiér Heger.

Slatina

Do rieky Slatina sa vyliali ropné produkty

06.12.2022 19:08

Hasiči na mieste vytvorili nornú stenu, ktorá má zachytávať nečistoty na hladine.

Škola / Školáci / Žiak / Žiaci / Výučba / Učenie /

Prieskum: Až 74 percent Slovákov pociťuje obavy o bezpečnosť svojich detí v školách

06.12.2022 19:00

Viac sa o svoje deti v školách boja podľa prieskumu agentúry AKO ženy ako muži.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,086
Celková čítanosť: 2892060x
Priemerná čítanosť článkov: 2663x

Autor blogu

Kategórie