Založ si blog

Koho vyhodí Donald Trump keď vyhrá?

Spravodajská služba spoločnosti Axios informovala, že ak prezident Donald Trump vyhrá voľby 3. novembra, okamžite vyhodí z funkcie riaditeľa FBI Christophera Wraya, nahradí riaditeľku CIA Ginu Haspelovú a pravdepodobne aj ministra obrany Marka Espera!

Axios identifikuje svoje zdroje ako dvoch ľudí, ktorí o týchto personálnych otázkach už rokovali s prezidentom. Axios súhlasí s hodnotením, že títo úradníci by aj boli prepustení oveľa skôr, ale pre komplikácie konania pred voľbami 3. novembra sa to nemohlo stať.

Zoznam ľudí, ktorí majú byť nahradení, môže byť dlhší, uviedla spol. Axios a vyjadrila znepokojenie nad tým, že prezident Trump minulý týždeň podpísal výkonný príkaz, ktorý ‚spoplašnil zvončeky‘ pre ľudí obávajúcich sa prostriedkov na politizáciu štátnej služby. 

Axios sa spojil s útokom vládneho riaditeľa na EO, ktorý už zverejnila vládna výkonná mediálna skupina a ktorý zároveň tlmí obranu One, ktorý zverejnil otvorený list dvoch plukovníkov vo výslužbe generálovi M. Milleyovi požadujúci odvolanie Trumpa, ak vyhrá.

Možný odchod ministerky školstva Betsy DeVosovej sa zvyšuje, ale ani zďaleka nie je na mieste zbaviť sa Wraya a Haspelovej. Trump je údajne obzvlášť nahnevaný na Haspela za to, že sa postavil proti odtajneniu dokumentov, ktoré by pomohli Durhamovej správe.

A Chr. Wray, ktorého vyhodenie ako prvého uviedol denník Daily Beast, odmietol zahájiť vyšetrovanie zahraničných obchodných vzťahov Huntera Bidena a tiež prepustiť ďalších funkcionárov FBI, ktorí zneužili právomoc na vyšetrovanie jeho kampane s Ruskom.

Kyjev sa pokúša o útok dronov na Moskvu!

03.06.2023

Sily Ruskej Fedrálnej protivzdušnej obrany už v pondelok ráno čelili útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskovskú oblasť, čím zabránili obetiam ľudí, povedal minister obrany, Sergej Šojgu. počas špeciálnej telekonferencie na ministerstve obrany. Povedal, že zapojených bolo 8 dronov, z ktorých tri boli zostrelené elektronickými prostriedkami, zatiaľ čo ostatné [...]

Lordi z Londýna sa obávajú banky BRICS

31.05.2023

Saudská Arábia má záujem o vstup do Novej rozvojovej banky BRICS, informoval dnes denník Financial Times: ‚Na Blízkom východe pripisujeme Saudskoarabskému kráľovstvu veľký význam a v súčasnosti s ním vedieme kvalifikovaný dialóg‘, informoval denník City of London vo vyhlásení NDB. Saudská Arábia údajne tiež sama požiadala o vstup do BRICS a ako nešťastne [...]

Amerika sa dohodla odvrátiť Armagedon!

30.05.2023

Prezident Joe Biden aj s republikánmi na čele s predsedom Snemovne reprezentantov Kevinom McCarthym, dosiahli dohodu o zrušení dlhového stropu, ale hoci to ešte musí schváliť Snemovňa reprezentantov aj Senát, čo je vo všeobecnosti takmer isté. Bielemu domu sa podarilo zachovať nedotknutý zákon o znižovaní inflácie, prezidentov podpis na zákone o klíme a liekoch na predpis, [...]

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Útoky partizánov sú čoraz viac terčom kritiky ruských vojenských elít

05.06.2023 12:52

Útoky a ostreľovanie pohraničia v ruskej Belgorodskej oblasti sa čoraz viac stávajú ohniskom kritiky voči ruským vojenským elitám.

Tino Chrupalla / AfD / Alterantíva pre Nemecko /

Krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko má rekordnú popularitu, obľuba Scholzovej vlády výrazne klesla

05.06.2023 12:38

Spolupredseda AfD očakáva ďalší rast záujmu o stranu.

heger, nicholsonová

Hegerovi Demokrati sa spájajú s Nicholsonovej Jablkom. Dostane ich do parlamentu?

05.06.2023 12:01, aktualizované: 12:15

V predvolebných prieskumoch sa Demokrati pohybujú okolo troch percent.

Senior

Žijú tam len ľudia s Alzheimerom. Francúzska obec je experiment v boji proti tomuto ochoreniu

05.06.2023 12:00

"Prvé výsledky sú celkom sľubné," hovorí profesorka Hélène Amievaová, ktorá projekt vedie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,194
Celková čítanosť: 3275743x
Priemerná čítanosť článkov: 2744x

Autor blogu

Kategórie