Založ si blog

Koho vyhodí Donald Trump keď vyhrá?

Spravodajská služba spoločnosti Axios informovala, že ak prezident Donald Trump vyhrá voľby 3. novembra, okamžite vyhodí z funkcie riaditeľa FBI Christophera Wraya, nahradí riaditeľku CIA Ginu Haspelovú a pravdepodobne aj ministra obrany Marka Espera!

Axios identifikuje svoje zdroje ako dvoch ľudí, ktorí o týchto personálnych otázkach už rokovali s prezidentom. Axios súhlasí s hodnotením, že títo úradníci by aj boli prepustení oveľa skôr, ale pre komplikácie konania pred voľbami 3. novembra sa to nemohlo stať.

Zoznam ľudí, ktorí majú byť nahradení, môže byť dlhší, uviedla spol. Axios a vyjadrila znepokojenie nad tým, že prezident Trump minulý týždeň podpísal výkonný príkaz, ktorý ‚spoplašnil zvončeky‘ pre ľudí obávajúcich sa prostriedkov na politizáciu štátnej služby. 

Axios sa spojil s útokom vládneho riaditeľa na EO, ktorý už zverejnila vládna výkonná mediálna skupina a ktorý zároveň tlmí obranu One, ktorý zverejnil otvorený list dvoch plukovníkov vo výslužbe generálovi M. Milleyovi požadujúci odvolanie Trumpa, ak vyhrá.

Možný odchod ministerky školstva Betsy DeVosovej sa zvyšuje, ale ani zďaleka nie je na mieste zbaviť sa Wraya a Haspelovej. Trump je údajne obzvlášť nahnevaný na Haspela za to, že sa postavil proti odtajneniu dokumentov, ktoré by pomohli Durhamovej správe.

A Chr. Wray, ktorého vyhodenie ako prvého uviedol denník Daily Beast, odmietol zahájiť vyšetrovanie zahraničných obchodných vzťahov Huntera Bidena a tiež prepustiť ďalších funkcionárov FBI, ktorí zneužili právomoc na vyšetrovanie jeho kampane s Ruskom.

Nové cvičenie NATO pre vojnu s Ruskom!

13.04.2021

Prebiehajúce cvičenie NATO DEFENDER-Europe 2021 NATO sa koná prostred rastúceho predvojnového napätia medzi Ukrajinou a Ruskom, ktoré už jasne vyvolal Joe Biden, ale ktorý bol prokonzulom Ukrajiny iba pred 5-6 rokmi a vydal objednávky priamo z pódia svojho neofašisticky ovládanej Najvyššej rady. A dá sa povedať, že súčasnú eskaláciu spustilo vyhlásenie Bieleho domu z 26. [...]

Pripravujú simuláciu teraz kyber-útokov!

11.04.2021

Pripravujú pre nás fiktívnu simuláciu kybernetických útokov z roku 2021 na kybernetickú pandémiu? Mnoho čitateľov si je vedomých o simulácii, robenej Svetovým ekonomickým fórom s názvom Udalosť 201, ktorá už predchádzala pandémii COVID19. Udalosť 201 to desivo opísala a zdalo sa, že presne predpovedala pandémiu. (Lenže simulácia Covid-19 predchádzala [...]

Môžu ukrajinskí blázni začať vojnu?

10.04.2021

Ukrajinská vojenská armáda ostreľuje na zemi naďalej republiky v odtrhnutých v regióne Donbas. Podľa Doneckej spravodajskej agentúry ostreľovanie prerušilo dodávku elektriny v dedine Vasilyevka severovýchodne od mesta Doneck. Zástupca DPR v Spoločnom stredisku pre kontrolu a koordináciu už informoval o ôsmich porušeniach prímeria zo strany ukrajinských síl za posledných [...]

fico, smer

Smer chce na mimoriadnej schôdzi počuť odpovede k Sputniku či vakcinácii

14.04.2021 16:54

Okrem poslancov Smeru sa pod návrh podpísali aj nezaradení poslanci.

Vladimir Putin

Väčšina Slovákov nevníma Rusko ako hrozbu, orientáciu na Východ ale nechcú

14.04.2021 16:23

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu slovenskej neziskovej organizácie Globsec.

SR Veľká noc kontroly polícia okresy Dargov KEX

Polícia zistila 4 495 priestupkov, udelila pokuty za 127-tisíc eur

14.04.2021 16:15

Počas minulého týždňa skontrolovali policajti v súvislosti s núdzovým stavom a zákazom vychádzania viac ako 82-tisíc osôb.

sulík, korčok

Sulík je za zverejnenie zmluvy k Sputniku a kritizuje Gyimesiho

14.04.2021 15:51

Šéf SaS nemá výhrady k tomu, že o uvoľnení opatrení informoval Matovič.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 671
Celková čítanosť: 1504907x
Priemerná čítanosť článkov: 2243x

Autor blogu

Kategórie