Založ si blog

Koho vyhodí Donald Trump keď vyhrá?

Spravodajská služba spoločnosti Axios informovala, že ak prezident Donald Trump vyhrá voľby 3. novembra, okamžite vyhodí z funkcie riaditeľa FBI Christophera Wraya, nahradí riaditeľku CIA Ginu Haspelovú a pravdepodobne aj ministra obrany Marka Espera!

Axios identifikuje svoje zdroje ako dvoch ľudí, ktorí o týchto personálnych otázkach už rokovali s prezidentom. Axios súhlasí s hodnotením, že títo úradníci by aj boli prepustení oveľa skôr, ale pre komplikácie konania pred voľbami 3. novembra sa to nemohlo stať.

Zoznam ľudí, ktorí majú byť nahradení, môže byť dlhší, uviedla spol. Axios a vyjadrila znepokojenie nad tým, že prezident Trump minulý týždeň podpísal výkonný príkaz, ktorý ‚spoplašnil zvončeky‘ pre ľudí obávajúcich sa prostriedkov na politizáciu štátnej služby. 

Axios sa spojil s útokom vládneho riaditeľa na EO, ktorý už zverejnila vládna výkonná mediálna skupina a ktorý zároveň tlmí obranu One, ktorý zverejnil otvorený list dvoch plukovníkov vo výslužbe generálovi M. Milleyovi požadujúci odvolanie Trumpa, ak vyhrá.

Možný odchod ministerky školstva Betsy DeVosovej sa zvyšuje, ale ani zďaleka nie je na mieste zbaviť sa Wraya a Haspelovej. Trump je údajne obzvlášť nahnevaný na Haspela za to, že sa postavil proti odtajneniu dokumentov, ktoré by pomohli Durhamovej správe.

A Chr. Wray, ktorého vyhodenie ako prvého uviedol denník Daily Beast, odmietol zahájiť vyšetrovanie zahraničných obchodných vzťahov Huntera Bidena a tiež prepustiť ďalších funkcionárov FBI, ktorí zneužili právomoc na vyšetrovanie jeho kampane s Ruskom.

UK Guardian vyzýva k odsúdeniu Trumpa!

14.08.2022

Londýnsky denník Guardian zverejnil stanovisko s názvom: Čas sa kráti. Ministerstvo spravodlivosti musí obžalovať a odsúdiť Trumpa. I poradca kampane Baracka Obamu v roku 2008 už aj vyzval na zosadenie Trumpa po tom, čo odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho. Ich hlavným tvrdením je, že Trump a jeho úradníci vymazali texty, ktoré by ukázali ich sprisahanie za štátny prevrat, [...]

Vplyv zmeny klímy Zeme sa zintenzívňuje!

13.08.2022

A práve teraz, keď sa USA pripravujú konať! Zatiaľ čo sa USA pripravujú na schválenie prelomového zákona, Zem ale nečaká na ich zmeny! Obyvateľom nórskeho súostrovia Svalbard sa môže nedávny úspech Ameriky pri presadzovaní zásadnej legislatívy v oblasti zmeny klímy zdať príliš málo a príliš neskoro. V posledných 40 rokov, keď najväčší historický producent [...]

FBI sa vlámali do domu Donalda Trumpa!

12.08.2022

Pri neohlásenej federálnej razii agenti FBI vtrhli do sídla a klubu bývalého prezidenta Donalda Trumpa na Floride Mar-a-Lago. V čase písania tohto článku neexistovali vôbec žiadne oficiálne vyhlásenia, iba mediálne informácie a Trumpovo vyhlásenie na Truth Social sieti. Vyhlásenie prezidenta Trumpa znie: ‚Toto sú temné časy pre náš národ, pretože môj krásny domov, [...]

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 998
Celková čítanosť: 2564354x
Priemerná čítanosť článkov: 2569x

Autor blogu

Kategórie