Založ si blog

Riaditeľka MMF uráža a raní FDR a USA!

Súčasná výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF), bulharská ekonómka Kristalina Georgieva, predniesla prejav na výročnom zasadaní fondu 18. októbra, ktorý sa rovnal útoku na prezidenta Franklina Roosevelta a americký systém. Názov madridského a úverového plánu FDR, ktorý získal po druhej svetovej vojne, bol márny. Pripisoval tento plán britskému profašistickému ekonómovi Johnovi Maynardovi Keynesovi, ktorého návrh bol odmietnutý v Bretton Woods v roku 1944. 

A čo je ešte horšie, Georgieva tvrdila, že svet je teraz v ‚novom momente Bretton Woods‘ a potrebuje anti-vedu, anti-vývoj, a zelenú novú dohodu! Atlantická rada, ktorá sa v tejto chvíli usiluje o neutralizáciu plánov rozvoja Trumpovej administratívy v Afrike. Veľmi ocenila prejav Kristaliny Georgievovej. Predseda a generálny riaditeľ Atlantickej rady Frederick Kempe zverejnil úvodník 18. októbra, v ktorom uviedol, že USA musia rýchlo zorganizovať protičínsky ‚nový Bretton Woods‘, ako zamýšľala K. Georgieva. 

Lyndon LaRouche, ktorý ako prvý formálne navrhol návrat k systému Bretton Woods, ktorý zamýšľal FDR, pred 25 rokmi, trval na tom, že je nevyhnutná spolupráca medzi USA a Čínou, spolu s Ruskom a Indiou, aby sa dosiahol návrat k zdravému finančnému medzinárodnému kreditu! A zároveň pre celosvetový priemyselný vedecký a filozofický rozvoj. Prečo? LaRouche uviedol, že aby sme potlačili a udržali londýnsku finančnú ríšu. Georgieva začala a skončila tým, čo považovala za inšpiratívne citáty Keynesa.

Akoby Keynes formoval Bretton Woods. Začala tvrdením, že Keynes ‚zachytil význam medzinárodnej spolupráce ako nádeje pre svet. Ak budeme môcť pokračovať … bratstvo človeka sa stane viac ako frázou‘, povedal Kaynes. To, čo vlastne Keynes skutočne na konferencii v Bretton Woods presadzoval, boli britské imperiálne obchodné preferencie, londýnska kolonialistická prax, ktorej sa FDR zaviazal zbaviť. Jeho koncepcia MMF ako anti-investičnej ‚medzinárodnej imperiálnej dohody o zúčtovaní‘ bola odmietnutá. 

A Georgieva skončila: ‚Najlepším pamätníkom, ktorý môžeme postaviť tým, ktorí v tejto kríze prišli o život, je, podľa slov Keynesa, ‚tá väčšia vec’? Keynesovou skutočnou ‚väčšou vecou‘ bolo Britské impérium a jeho princípy od guvernéra BoE baróna Montagu Normana. Georgieva pridala k urážkam FDR zranenie tvrdením, že ‚nový moment v Bretton Woods‘ znamená globálnu zelenú novú dohodu. To by ale znamenalo zvrátiť globálny ekonomický rozvoj, znížiť svetovú populáciu a návrat do ‚koloniálizmu‘! 

Medzi svetovými lídrami sa výhradne prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin úplne bránia tejto zelenej novej dohode, takže Georgievová hrala s tým, čo by považovala za väčšie právomoci, finančné impérium mesta Londýna, Wall Street a USA FEDu! Inak to bola veľmi ‚starostlivá‘ reč o ochrane ľudí pred pandémiou, od šéfa MMF, ktorý núti Ekvádor a ďalšie krajiny v ťažko postihnutej Latinskej Amerike, aby opakovane krátili svoje rozpočty na verejné zdravie, ak si želajú prístup k medzinárodnému úveru.

Žiadna reakcia sveta na Putinov prejav!

24.06.2024

Západné krajiny zatiaľ ešte nereagovali na Putinov mierový návrh zo 14. júna 2024! Kremeľský poradca Jurij Ušakov 20. júna 2024 uviedol, že Západ ešte vôbec neoslovil Moskvu priamo, aby prediskutoval tému rozsiahleho návrhu prezidenta Putina zo 14. júna na novú eurázijskú bezpečnostnú architektúru: „Videl som len tie verejné”, povedal Jurij Ušakov s odkazom na [...]

Čo povedal K. Schwab mladým lídrom?

23.06.2024

Zakladateľ Svetového Ekonomického Fóra (WEF), Klaus Schwab, už povedal mladým globálnym lídrom, že po ich smrti budú ich mozgy replikované umelou inteligenciou, že môžu očakávať 50-ročnú kariéru v jeho organizácii, ale že ich kariéra by sa mohla ešte viac predĺžiť pomocou technológie a umelej inteligencie. Podľa portálu InfoWars, globalistický kráľ Klaus [...]

No a už tu máme aj verbovanie žien!

22.06.2024

Autorizačný zákon o národnej obrane USA (tzv. zákon NDAA) od roku 2025 umožní povinnú selektívnu vojenskú registráciu amerických žien, čím sa v podstate zavádza mechanizmus povinnej vojenskej služby žien. Nová povinnosť je uvedená spolu s ďalšími dôležitými bodmi v súhrnnom dokumente Výboru pre ozbrojené sily Senátu Spojených Štátov Amerických, ktorý bol [...]

UNB / Nemocnica / Kramáre /

Polícia navrhuje väzbu pre muža, ktorý napadol pacienta a zdravotníkov

24.06.2024 11:40

Obaja zdravotníci utrpeli ľahšie až stredné poranenia tváre a horných končatín.

Polícia / Kukláč / NAKA / Komando /

Interpol Bratislava previezol medzinárodne hľadaného Slováka z USA do väzby na Slovensko

24.06.2024 11:14

Po prevoze bol dodaný do výkonu trestu, kde strávi najbližšie štyri roky.

Vagnerova skupina, Prigožin, vagner, hrob, socha

Prigožinove dedičstvo straší: jeho impérium sa rozpadlo, kult však medzi Rusmi prežíva

24.06.2024 11:11

Niektorí Rusi hovoria, že Prigožina uctievajú, pretože ako skutočný vlastenec bojoval za silné Rusko.

muži, práca, rozhovor, kolegovia, spolupráca

Na nekalé praktiky v práci by upozornilo 62 percent Slovákov, ukázal prieskum Focusu

24.06.2024 10:59

Najnovšie dáta ukázali, že ochota oznamovania protizákonnej činnosti neklesá a počet ľudí, ktorí by oznámili nekalé praktiky tento rok opäť stúpol.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,449
Celková čítanosť: 4000409x
Priemerná čítanosť článkov: 2761x

Autor blogu

Kategórie