Založ si blog

Riaditeľka MMF uráža a raní FDR a USA!

Súčasná výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF), bulharská ekonómka Kristalina Georgieva, predniesla prejav na výročnom zasadaní fondu 18. októbra, ktorý sa rovnal útoku na prezidenta Franklina Roosevelta a americký systém. Názov madridského a úverového plánu FDR, ktorý získal po druhej svetovej vojne, bol márny. Pripisoval tento plán britskému profašistickému ekonómovi Johnovi Maynardovi Keynesovi, ktorého návrh bol odmietnutý v Bretton Woods v roku 1944. 

A čo je ešte horšie, Georgieva tvrdila, že svet je teraz v ‚novom momente Bretton Woods‘ a potrebuje anti-vedu, anti-vývoj, a zelenú novú dohodu! Atlantická rada, ktorá sa v tejto chvíli usiluje o neutralizáciu plánov rozvoja Trumpovej administratívy v Afrike. Veľmi ocenila prejav Kristaliny Georgievovej. Predseda a generálny riaditeľ Atlantickej rady Frederick Kempe zverejnil úvodník 18. októbra, v ktorom uviedol, že USA musia rýchlo zorganizovať protičínsky ‚nový Bretton Woods‘, ako zamýšľala K. Georgieva. 

Lyndon LaRouche, ktorý ako prvý formálne navrhol návrat k systému Bretton Woods, ktorý zamýšľal FDR, pred 25 rokmi, trval na tom, že je nevyhnutná spolupráca medzi USA a Čínou, spolu s Ruskom a Indiou, aby sa dosiahol návrat k zdravému finančnému medzinárodnému kreditu! A zároveň pre celosvetový priemyselný vedecký a filozofický rozvoj. Prečo? LaRouche uviedol, že aby sme potlačili a udržali londýnsku finančnú ríšu. Georgieva začala a skončila tým, čo považovala za inšpiratívne citáty Keynesa.

Akoby Keynes formoval Bretton Woods. Začala tvrdením, že Keynes ‚zachytil význam medzinárodnej spolupráce ako nádeje pre svet. Ak budeme môcť pokračovať … bratstvo človeka sa stane viac ako frázou‘, povedal Kaynes. To, čo vlastne Keynes skutočne na konferencii v Bretton Woods presadzoval, boli britské imperiálne obchodné preferencie, londýnska kolonialistická prax, ktorej sa FDR zaviazal zbaviť. Jeho koncepcia MMF ako anti-investičnej ‚medzinárodnej imperiálnej dohody o zúčtovaní‘ bola odmietnutá. 

A Georgieva skončila: ‚Najlepším pamätníkom, ktorý môžeme postaviť tým, ktorí v tejto kríze prišli o život, je, podľa slov Keynesa, ‚tá väčšia vec’? Keynesovou skutočnou ‚väčšou vecou‘ bolo Britské impérium a jeho princípy od guvernéra BoE baróna Montagu Normana. Georgieva pridala k urážkam FDR zranenie tvrdením, že ‚nový moment v Bretton Woods‘ znamená globálnu zelenú novú dohodu. To by ale znamenalo zvrátiť globálny ekonomický rozvoj, znížiť svetovú populáciu a návrat do ‚koloniálizmu‘! 

Medzi svetovými lídrami sa výhradne prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin úplne bránia tejto zelenej novej dohode, takže Georgievová hrala s tým, čo by považovala za väčšie právomoci, finančné impérium mesta Londýna, Wall Street a USA FEDu! Inak to bola veľmi ‚starostlivá‘ reč o ochrane ľudí pred pandémiou, od šéfa MMF, ktorý núti Ekvádor a ďalšie krajiny v ťažko postihnutej Latinskej Amerike, aby opakovane krátili svoje rozpočty na verejné zdravie, ak si želajú prístup k medzinárodnému úveru.

Takí tupí idioti s klasickým vzdelaním!

26.09.2022

Ak bude Západ pokračovať vo svojom ‚neobmedzenom pumpovaní kyjevského režimu najnebezpečnejšími typmi zbraní, ruská vojenská kampaň sa posunie i na ďalšiu úroveň, kde budú vymazané viditeľné hranice a potenciálna predvídateľnosť akcií strán konfliktu a konflikt bude mať svoj vlastný život, ako to vždy robia vojny‘, tvrdil Medvedev. Medvedev sa zaoberal [...]

Rušiť, drancovať, kontrolovať – taktika CIA!

24.09.2022

Už sa deje to, že psychopatické západné národy, sú to tí skutoční agresori v tejto vojne, rozpútali nielen celosvetové samovražedné sankcie proti Rusku, ale tiež vedú i vojenské operácie Ukrajiny proti Rusku. No to znamená, že NATO je už vo vojne,i keď to NATO ešte vôbec nechce priznáť! Ešte horšie na tom je, že lídri NATO otvorene požadujú úplné zničenie [...]

V Amerike dnes žijú dva druhy ľudí!

23.09.2022

Jeden druh, ktorý uvidíte v televízii, i vo vláde a medzi predstaviteľmi oboch politických strán, korporácií a našej armády. Pre nich už neexistuje nič – doslova nič – čo nepovedia ani neurobia, aby si udržali miesto v ‚exkluzívnom klube’! Trvajú na tom, že muži môžu byť ženami a otehotnieť, že inflácia je nulová, že Biden je populárny… …že Rusko [...]

Javor / Strom /

Odborníci zaznamenali na Slovensku vzácny jav, sekundárne pučanie listov

27.09.2022 18:54

V klimatických podmienkach Slovenska ide podľa odborníkov o veľmi vzácny jav, typický skôr pre subtropické oblasti Európy.

Sýria Irán Amíníová protest

Pri zásahoch voči demonštrantom zahynulo v Iráne už vyše 75 ľudí, tvrdia aktivisti

27.09.2022 18:52

Demonštranti opäť vyšli do ulíc, ako to robia každý večer už od 16. septembra. Protesty vyvolala násilná smrť Mahsy Amíníovej.

partika

Výsluch exšéfa PPA obžalovaného v kauze Dobytkár trval tri pojednávacie dni

27.09.2022 16:34

Proces má pokračovať vo štvrtok výsluchom obžalovaného podnikateľa Petra Kubu.

Catching-up Regions

Projekt na pomoc menej rozvinutým regiónom pokračuje

27.09.2022 16:14

V iniciatíve sú zapojené tri kraje - Prešovský, Košický a Banskobystrický. Okrem iného pomôžu pri zabezpečovaní kanalizácie v obciach Sninského okresu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,031
Celková čítanosť: 2696242x
Priemerná čítanosť článkov: 2615x

Autor blogu

Kategórie