Trump nie prvý infikovaný prezident USA

Trump nie je prvým sediacim americkým prezidentom, ktorý bol infikovaný potenciálne smrtiacim vírusom uprostred pandémie – rovnako sa tak stalo s Woodrowom Wilsonom v roku 1918.

Prezident Donald Trump v piatok oznámil, že má pozitívny test na Covid-19, a nie je prvým sediacim prezidentom, ktorý uprostred pandémie uzavrel vysoko nákazlivý a potenciálne smrtiaci vírus.

Wilson nebol zdravý muž, ale ‚vždy krehký‘, povedal Howard Markel, lekár, ale i historik medicíny na Michiganskej univerzite.’Ďalej bude mať príznaky ako bolesti hlavy, vysoké horúčky, kašeľ a nádchu‘, uviedol Markel. 

Trump cez noc tweetol, že spolu s prvou dámou Melaniou Trumpovou mali pozitívny test na koronavírus po tom, čo Biely dom potvrdil, že pomocník Hope Hicks mal tiež pozitívny test a nejaké príznaky toho istého vírusu

Mnoho odborníkov na infekčné choroby a historikov medicíny urobilo medzi rokom 1918 a dneškom ďalšie paralely. Boli zatvorené aj školy a podniky a infikovaní ľudia boli pred sto rokmi v karanténe.

Federálna vláda Ameriky hrala počas tejto éry v americkom verejnom zdraví veľmi malú úlohu. Na rozdiel od dneška neexistoval CDC ani národný úrad verejného zdravotníctva v USA, ani Úrad pre potraviny a liečivá!

‚Keď sa dnes volí prezident, v skutočnosti sa potenciálne volí viceprezident‘! ‚Pretože v prípade, že Donald Trump ochorie a stane sa práceneschopným, čo potom? Potom sa zvolený viceprezident stane prezidentom Ameriky’!

Už sa tešíme na pád domu Windsorovcov

20.02.2026

Štvrtkové ráno zatknutie bývalého princa Andrewa, no teraz Andrewa Mountbattena-Windsora, brata britského kráľa Karola III., v súvislosti s len nedávnymi odhaleniami medzinárodného spisu Jeffreyho Epsteina ešte viac otvára brány potenciálnemu vyčisteniu dlhoročnej oligarchickej špiny. Bol označený ako „vyšetrovaný“, no medzičasom prepustený. Prebiehajúce obvinenia [...]

Asistent RF Patrušev varuje Západ slovami:

19.02.2026

“Situácia v oceánoch sa vyhrotila do takej miery, že niektorí experti hovoria, že ‚kolektívny Západ otvára ďalší front v konfrontácii s Ruskom. Stačí sa pozrieť na zabavenie lodí plaviacich sa pod našou vlajkou a prepravujúcich náš náklad!” “Tieto v podstate pirátske útoky na ruský námorný obchod naznačujú, že západní oponenti sa rozhodli zaútočiť na [...]

RF varuje o zadržaní ropných tankerov!

17.02.2026

Napätie medzi USA a Ruskom sa pomaly stupňuje, keďže administratíva amerického prezidenta Trumpa zvýšila svoje hrozby voči ruskej flotile ropných tankerov. Trump opakovane vyzval krajiny, aby zastavili všetky nákupy ruskej ropy, a minulý rok uvalil nové sankcie na dve z najväčších ruských ropných spoločností.

Fico Zelenskyj

Fico dáva Ukrajine ultimátum: Buď nám pustíte ropu, alebo vám vypneme elektrinu. Čas sa kráti

21.02.2026 11:50

Fico pripomenul, že Slovensko podľa jeho slov pomáha Ukrajine od začiatku vojny.

Ján Kuciak, námestie SNP bratislava

Osem rokov po vražde: Žilinka verí, že v prípade Kuciaka a Kušnírovej musí prísť spravodlivosť

21.02.2026 11:05

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich rodinnom dome.

Vystava orchidei botanicka zahrada Kosice  14

Tropická nádhera uprostred zimy: Orchidey rozkvitli v košickej botanickej záhrade

21.02.2026 11:00

Mnoho z nich z nich v obchodoch nenájdete

Ropovod / Terminál /

Kyjev ponúka nový tranzit pre Slovensko a Maďarsko. Ropa by tiekla cez Odesa–Brody

21.02.2026 10:30

Kyjev navrhol Európskej únii využiť alternatívne prvky ukrajinskej ropovodnej siete.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,848
Celková čítanosť: 5530241x
Priemerná čítanosť článkov: 2993x

Autor blogu

Kategórie

Archív