Založ si blog

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá!

Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti svojim susedom a krajanom a úmyselne vystupujú ako ochrancovia nového normálu!

Dnešné médiá v americkom národe sú rakovinou, ktorá pohlcuje sociálnu štruktúru ich spoločnosti a požaduje, aby sa hľadali rozdiely medzi nimi a všetkými ostatnými a tiež požadovali, aby sa stratili v kolektívnom sociálnom šialenstve.

Americký duch individualizmu a osobnej slobody je potlačovaný nátlakom kolegov, aby sa prispôsobili a poslúchali. Takto to ale nemalo byť! Američania boli dlho obdivovaní vo svete za odvahu pri obrane slobody!

Ale dnes sú už tak slabí, zlomení a zmätení, že sa zdá, že sa nemôžu spojiť a súhlasiť v žiadnom významnom akte! Policajný štát, ktorý sa zrazu zrodil okolo nich ich odrádza od zmysluplného protestného hnutie proti vojne. 

‚Stali sme sa poslušnými, udomácnenými, rozptýlenými, rozdelenými, nefunkčnými a aj klamlivými osobami, ktoré už vôbec nie sú schopné ani trochu odporovať tyranii!. Je čas v súčasnosti, aby im niekto iný rozsvietil a ukázal cestu‘!

Eurokomisár sa vyhrážal gruzínskemu PR!

25.05.2024

Gruzínsky premiér Irakli Kobachidze nedávno tvrdil, že člen Európskej komisie sa vyhrážal, že ho aj postihne rovnaký osud ako slovenského premiéra Roberta Fica, ak nezapadne. Kobachidze vo svojom príspevku na Facebooku prezradil, že nemenovaný komisár ho v telefonáte varoval, že Brusel prijme „niekoľko opatrení“ proti nemu! Urobí to tak, že jeho vláda zavedie zákon [...]

Povstane ľudstvo znova celosvetovo?

24.05.2024

Nedávny temný vek ľudstva, či éra niekoľkých desaťročí vojen, ale aj ozbrojených konfliktov, ekonomickej stagnácie s ohľadom na náš veľký potenciál a protiľudského kultúrneho úpadku sa tak či onak chýli ku koncu: buď cez ohnivú deštrukciu, jadrovú vojnu alebo vznikom novej paradigmy! Svetový trend odklonu od anglo-amerického súčasného imperializmu sa každým [...]

Demokratizácia medzinárodných vzťahov!

22.05.2024

Pokrytectvo a bezradnosť takzvaného Západu v téme „demokracie“ je taká hlboká, že tieto takzvané samozvané bašty tejto cnosti neústupne vystupujú proti demokratizácii medzinárodných vzťahov, ktorá sa zrýchľuje na celom svete! Lebo akýkoľvek odpor voči izraelskej politike je reflexívne označený za antisemitský. Národom, ktoré vyšetrujú zahraničné financovanie [...]

izrael

Hamas spustil raketový útok na Tel Aviv, mestom znejú sirény

26.05.2024 13:30, aktualizované: 14:00

Ozbrojené krídlo palestínskeho hnutia vyhlásilo, že z Pásma Gazy spustilo "veľký raketový" útok na Tel Aviv.

Fico postrelenie prevoz

Fica čaká v pondelok kontrola. Richter: Pri plnom zdraví bude možno do konca roka

26.05.2024 13:22, aktualizované: 13:39

Ivan Štefunko z PS ocenil informovanie o zdravotnom stave premiéra.

Marián Viskupič

Viskupič: Bude lepšie, ak sa stane predsedom parlamentu Raši, a nie Danko

26.05.2024 13:10

Ministerka hospodárstva Denisa Saková zopakovala, že na nominácii Rašiho trvajú.

Papua New Guinea, zosuv pôdy

Pochovala ich hora. Masívny zosuv pôdy pochoval v Papue-Novej Guinei vyše 670 ľudí, odhaduje OSN

26.05.2024 12:18

V oblasti bolo zavalených viac ako 150 domov. Vyslobodených bolo zatiaľ päť tiel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,427
Celková čítanosť: 3932605x
Priemerná čítanosť článkov: 2756x

Autor blogu

Kategórie