Založ si blog

Pompeo pýta od senátu $41 miliárd!

Pompeo hovorí, že Senát potrebuje na boj proti autoritárskym krajinám 41 miliárd dolárov: Irán, Rusko a Čína. Štátny tajomník Pompeo dnes ráno povedal Výboru pre zahraničné vzťahy Senátu, že štátne ministerstvo a jeho Agentúra pre medzinárodný rozvoj USA (USAID) si zaslúžia získať rozpočet vo výške 41 miliárd dolárov, pretože ‘zabezpečujú slobody amerických občanov’ proti autoritárskym hrozbám!

Nie autoritárska hrozba štátu dohliadania tu doma, pred ktorou ho Bill Binney pred tromi rokmi varoval, tá neohrozuje ani americké predsedníctvo, ale tri ‘nepriateľské’ krajiny: Irán, Rusko a tá najdôležitejšia – Čína! Pompeo sa vychvaľoval, že od roku 2018 znížili iránske príjmy ropy o 90%, čím zanechali svoj národ veľmi chudobným. Rusko označil za destabilizujúcu autoritársku silu – na Ukrajine, v Líbyi, ale aj v Sýrii.

Lebo pre ‘Mesiášského Mikea’ je Čína hlavnou hrozbou našej doby! Tvrdil, že ‘jeho energická diplomacia viedla k medzinárodnému prebudeniu hrozby Čínskej komunistickej strany. Senátori, príliv sa obracia’ vyhlásil. Krátky zoznam dôkazov, ktorý zhromaždil, ukázal, že toto tvrdenie pripomína predchádzajúce tvrdenia, že celý svet podporuje neexistujúce Guaidského prezidenta vo Venezuele. 

Zahŕňal také vyhlásenia, akože 30 plus krajín a území teraz vylúčili Huawei a ďalšie čínske technologické spoločnosti zo svojich 5G plánov (na planéte je asi 193 uznaných štátov), vrátane malých národov ako je Belize a Haiti. Odsúdil tiež pekingský zákon o národnej bezpečnosti zameraný na Hongkong. Dánsko už odmietlo pokus o cenzúru dánskych novín zo strany ČKS. Švédsko uzavrelo konfuciánské inštitúty! 

Litovské spravodajské služby označili Čínu prvýkrát za potenciálnu hrozbu. A v regióne, v Indickom Tichom oceáne, vyhlásila Austrália nároky Číny v Juhočínskom mori  tiež za nezákonné a ilegitímne, ako sme to urobili my! Štát poznamenal, že v Indo-pacifickom regióne žiada zvýšenie rozpočtu o 20%. V rámci svojho výsluchu sľúbil republikánskym senátorom, že si ‘môžu byť istí’, že voči Ujgurom prichádzajú ďalšie sankcie proti Číne!

Ponechal obchodnému zástupcovi Robertovi Lighthizerovi, či administratíva plánuje uzavrieť dohodu o voľnom obchode s Taiwanom, dodal však, že ‘vieme, že o to existuje veľký záujem’. Získal úprimnú podporu od jedného republikána, ktorý jediný hlasoval za obvinenie prezidenta Trumpa, starého dobrého Romneyho, ktorý nazval Pompeovo chvástanie proti Číne vítaným odklonom od Trumpovej chvály Číny!

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Lucia Ďuriš Nicholsonová, podcast

Nicholsonová: Blaha musí za svoje výroky niesť zodpovednosť

11.08.2020 14:42

Luboš Blaha sa mal v decembri minulého roka chváliť na sociálnej sieti fotografiou s červenou hviezdou s kosákom a kladivom.

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 14:21

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143550x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie