Založ si blog

Pompeo pýta od senátu $41 miliárd!

Pompeo hovorí, že Senát potrebuje na boj proti autoritárskym krajinám 41 miliárd dolárov: Irán, Rusko a Čína. Štátny tajomník Pompeo dnes ráno povedal Výboru pre zahraničné vzťahy Senátu, že štátne ministerstvo a jeho Agentúra pre medzinárodný rozvoj USA (USAID) si zaslúžia získať rozpočet vo výške 41 miliárd dolárov, pretože ‚zabezpečujú slobody amerických občanov‘ proti autoritárskym hrozbám!

Nie autoritárska hrozba štátu dohliadania tu doma, pred ktorou ho Bill Binney pred tromi rokmi varoval, tá neohrozuje ani americké predsedníctvo, ale tri ‚nepriateľské‘ krajiny: Irán, Rusko a tá najdôležitejšia – Čína! Pompeo sa vychvaľoval, že od roku 2018 znížili iránske príjmy ropy o 90%, čím zanechali svoj národ veľmi chudobným. Rusko označil za destabilizujúcu autoritársku silu – na Ukrajine, v Líbyi, ale aj v Sýrii.

Lebo pre ‚Mesiášského Mikea‘ je Čína hlavnou hrozbou našej doby! Tvrdil, že ‚jeho energická diplomacia viedla k medzinárodnému prebudeniu hrozby Čínskej komunistickej strany. Senátori, príliv sa obracia‘ vyhlásil. Krátky zoznam dôkazov, ktorý zhromaždil, ukázal, že toto tvrdenie pripomína predchádzajúce tvrdenia, že celý svet podporuje neexistujúce Guaidského prezidenta vo Venezuele. 

Zahŕňal také vyhlásenia, akože 30 plus krajín a území teraz vylúčili Huawei a ďalšie čínske technologické spoločnosti zo svojich 5G plánov (na planéte je asi 193 uznaných štátov), vrátane malých národov ako je Belize a Haiti. Odsúdil tiež pekingský zákon o národnej bezpečnosti zameraný na Hongkong. Dánsko už odmietlo pokus o cenzúru dánskych novín zo strany ČKS. Švédsko uzavrelo konfuciánské inštitúty! 

Litovské spravodajské služby označili Čínu prvýkrát za potenciálnu hrozbu. A v regióne, v Indickom Tichom oceáne, vyhlásila Austrália nároky Číny v Juhočínskom mori  tiež za nezákonné a ilegitímne, ako sme to urobili my! Štát poznamenal, že v Indo-pacifickom regióne žiada zvýšenie rozpočtu o 20%. V rámci svojho výsluchu sľúbil republikánskym senátorom, že si ‚môžu byť istí‘, že voči Ujgurom prichádzajú ďalšie sankcie proti Číne!

Ponechal obchodnému zástupcovi Robertovi Lighthizerovi, či administratíva plánuje uzavrieť dohodu o voľnom obchode s Taiwanom, dodal však, že ‚vieme, že o to existuje veľký záujem‘. Získal úprimnú podporu od jedného republikána, ktorý jediný hlasoval za obvinenie prezidenta Trumpa, starého dobrého Romneyho, ktorý nazval Pompeovo chvástanie proti Číne vítaným odklonom od Trumpovej chvály Číny!

Takí tupí idioti s klasickým vzdelaním!

26.09.2022

Ak bude Západ pokračovať vo svojom ‚neobmedzenom pumpovaní kyjevského režimu najnebezpečnejšími typmi zbraní, ruská vojenská kampaň sa posunie i na ďalšiu úroveň, kde budú vymazané viditeľné hranice a potenciálna predvídateľnosť akcií strán konfliktu a konflikt bude mať svoj vlastný život, ako to vždy robia vojny‘, tvrdil Medvedev. Medvedev sa zaoberal [...]

Rušiť, drancovať, kontrolovať – taktika CIA!

24.09.2022

Už sa deje to, že psychopatické západné národy, sú to tí skutoční agresori v tejto vojne, rozpútali nielen celosvetové samovražedné sankcie proti Rusku, ale tiež vedú i vojenské operácie Ukrajiny proti Rusku. No to znamená, že NATO je už vo vojne,i keď to NATO ešte vôbec nechce priznáť! Ešte horšie na tom je, že lídri NATO otvorene požadujú úplné zničenie [...]

V Amerike dnes žijú dva druhy ľudí!

23.09.2022

Jeden druh, ktorý uvidíte v televízii, i vo vláde a medzi predstaviteľmi oboch politických strán, korporácií a našej armády. Pre nich už neexistuje nič – doslova nič – čo nepovedia ani neurobia, aby si udržali miesto v ‚exkluzívnom klube’! Trvajú na tom, že muži môžu byť ženami a otehotnieť, že inflácia je nulová, že Biden je populárny… …že Rusko [...]

Javor / Strom /

Odborníci zaznamenali na Slovensku vzácny jav, sekundárne pučanie listov

27.09.2022 18:54

V klimatických podmienkach Slovenska ide podľa odborníkov o veľmi vzácny jav, typický skôr pre subtropické oblasti Európy.

Sýria Irán Amíníová protest

Pri zásahoch voči demonštrantom zahynulo v Iráne už vyše 75 ľudí, tvrdia aktivisti

27.09.2022 18:52

Demonštranti opäť vyšli do ulíc, ako to robia každý večer už od 16. septembra. Protesty vyvolala násilná smrť Mahsy Amíníovej.

partika

Výsluch exšéfa PPA obžalovaného v kauze Dobytkár trval tri pojednávacie dni

27.09.2022 16:34

Proces má pokračovať vo štvrtok výsluchom obžalovaného podnikateľa Petra Kubu.

Catching-up Regions

Projekt na pomoc menej rozvinutým regiónom pokračuje

27.09.2022 16:14

V iniciatíve sú zapojené tri kraje - Prešovský, Košický a Banskobystrický. Okrem iného pomôžu pri zabezpečovaní kanalizácie v obciach Sninského okresu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,031
Celková čítanosť: 2696246x
Priemerná čítanosť článkov: 2615x

Autor blogu

Kategórie