Založ si blog

Hnutie zabrániť plateniu polície v USA

Keď policajti činní v trestnom konaní v celej krajine naďalej týrajú pokojných demonštrantov v celonárodných protestoch vyvolaných zabitím Georga Floyda v Minneapolise minulý týždeň, podpora na zabránenie financovania polície stúpa, keď Američania čoraz viac trpia rasizmom a násilím tejto inštitúcie.

‘Vo chvíľach krízy, ľudia chcú služby a zdroje, ktoré idú priamo na pomoc ľuďom, nie polícia, ktorá špehuje, týra a nás zabíja’, spoluzakladateľ hnutia Black Lives Matter Melina Abdulah povedala časopisu Guardian. Vražda Floyda štyrmi policajnými dôstojníkmi v Minneapolise 25. mája slúžila ako katalyzátor pre povstanie!

Ako portál Spoločné Sny v stredu tohto týždňa ukazuje, väčšina Američanov verí, že hnev a akcie protestujúcich sú aspoň čiastočne oprávnené, vrátane spálenia v Minneapolis policajnej budovy minulý týždeň. Aktivisti už dlho žiadajú o vrátenie prostriedkov z polície v rámci riešenia nespočetných problémov inštitúcie. 

Vo výzve na vrátenie finančných prostriedkov, ktorú tradične väčšinoví liberáli a konzervatívci považujú za okrajovú pozíciu, sa v súčasnosti prejavuje široká podpora verejnosti i politikov.  Zvyšujúca sa podpora sa prejavuje tým, že obrazy a videá polície útočiacej na pokojných demonštrantov a nevinných okoloidúcich sa naďalej šíria.

Cez sociálne médiá, keď demonštrácie vstúpili do ich desiateho nasledujúceho dňa vo štvrtok. V NY boli mieroví aktivisti zbití policajnými obuškami a zdálo sa, že policajti tiež náhodne útočia na okoloidúcich. Strana pracujúcich vyhlásila, že skupina nepodporí žiadneho kandidáta, ktorý by sa zaviazal k financovaniu NYPD.

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 14:21

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

podpalacstvo nepouzivat

Považskobystrickému viceprimátorovi Máťošovi zhorelo v noci auto

11.08.2020 11:45

Za podpálením automobilu môže byť politický motív, uviedol poškodený viceprimátor Peter Máťoš.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143539x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie