Založ si blog

Trump a zákon o povstaní z roku 1807

Prezident Donald Trump sa vo večernom vyhlásení v ružovej záhrade 1. júna odvolával na zákon o povstaní z roku 1807, ktorý umožňuje nasadenie federálnych vojsk v prípade občianskych nepokojov, povstaní alebo vzbury. 

Povedal, že v popoludňajšom rozhovore s guvernérmi vyhlásil, že ak nedokážu potlačiť výtržníkov a rabujúcich, pošle na nich vojakov. Asi desať minút pred jeho vystúpením polícia, vojenská polícia a Národná garda chránila Biely dom.

Hoci nebolo jasné, prečo v tom čase prezident na konci svojho vyhlásenia povedal, že bude ctiť posvätné miesto v USA – biskupský kostol sv. Jána naproti od Bieleho domu na 16. ulici, ktorý bol vytavený ohňu anarchistami noc predtým!

Prešiel cez Lafayette Park a postavil sa pred nalodený kostol, v ktorom každý americký prezident od Jamesa Madisona chodil k bohoslužbám, s bibliou v ruke aj s generálnym prokurátorom Williamom Barrom a ďalšími, ktorí s ním stáli.

Vyhlásil, že je ‘prezidentom právneho poriadku’ a zopakoval niektoré zo svojich slov zo svojho vystúpenia pri príležitosti letu do vesmíru 30. mája, že vláda bude stíhať vraždu Georga Floyda v plnom rozsahu zákona.

Aleže vyhlásenie nie je o Floydovi, ale o tých, ktorí sú oddaní povstaniu, ale že budú porazení. Zároveň vyšla aj správa, že media sprístupnili fotografiu prezidenta Trumpa, ktorý vydal toto oznámenie z bezpečnostných dôvodov.

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Mikuláš Černák

Černák s Kaštanom sa priznali k vraždám, súd schválil dohodu o vine a treste

11.08.2020 12:41, aktualizované: 13:20

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

podpalacstvo nepouzivat

Považskobystrickému viceprimátorovi Máťošovi zhorelo v noci auto

11.08.2020 11:45

Za podpálením automobilu môže byť politický motív, uviedol poškodený viceprimátor Peter Máťoš.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143504x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie