Založ si blog

Spoločné vyhlásenie o Hongkongu!

Vyhlásenie uverejnili vlády Spojených štátov amerických, Austrálie, Kanady a Spojeného kráľovstva. Text znie tak: Signatári tohto vyhlásenia opakujú svoje hlboké znepokojenie v súvislosti s rozhodnutím Pekingu uložiť v Hongkongu zákon o bezpečnosti! 

Hongkong prekvital ako bašta slobody. Naše medzinárodné spoločenstvo má významný a dlhodobý podiel na prosperite a stabilite Hongkongu. Priame uloženie vnútroštátnych bezpečnostných predpisov Hongkongu zo strany Číny by obmedzilo slobodu.

Rozhodnutie Číny uložiť Hongkongu nový zákon o národnej bezpečnosti je v rozpore s jeho medzinárodnými záväzkami podľa daných zásad právne záväzného čínsko-britského spoločného vyhlásenia OSN. Zákon by narušil rámec jedného štátu, dvoch systémov. 

Vyvoláva tiež vyhliadky na stíhanie v Hongkongu za politické zločiny a podkopáva dnes existujúce záväzky na ochranu práv obyvateľov Hongkongu, vrátane tých, ktoré sú už stanovené v Medzinárodnom pakte o občianskych a politických právach.

Veľmi nás všetkých znepokojuje aj to, že táto akcia prehĺbi existujúce hlboké rozdiely v hongkonskej spoločnosti. Zákon nerobí nič pre budovanie vzájomného porozumenia a podporu zmierenia v Hongkongu alebo vybudovanie dôvery v spoločnosti.

Svetové zameranie na dnešnú globálnu pandémiu si vyžaduje zvýšenú dôveru vo vládu a medzinárodnú spoluprácu. Pekinský bezprecedentný pohyb predstavuje riziko s opačným účinkom, keďže nové uloženie ohrozuje stabilitu a prosperitu Hongkongu!

Preto vyzývame vládu Číny, aby spolupracovala s vládou SAR a obyvateľmi Hongkongu s cieľom nájsť vzájomne prijateľné spolužitie, ktoré bude rešpektovať dané medzinárodné záväzky Číny v rámci OSN – podľa čínsko-britského spoločného vyhlásenia!

Princ Andrew bol a stále je pod tlakom!

09.07.2020

Po zatknutí Ghislaine Maxwellovej je Kráľovská rodina ‘zmätená’ po tom, čo americký právnik požiadal, aby prišiel po zatknutí jeho priateľky, aby sa dostavil na rozhovor pre jej údajné sexuálne zločiny. Tlak na princa Andrewa, aby hovoril s vyšetrovateľmi FBI, sa zvyšoval po tom, ako bola jeho priateľka Ghislaine Maxwellová zatknutá za obvinenia z obchodovania [...]

Prichádza vakcína a s ňou zmena života

08.07.2020

V súčasnosti žijeme vo svete, ktorý zmenil všetko, čo je duševne choré na zdravé ale všetko, čo je duševne zdravé na choré! To je podstata zaostalého sveta a takého, ktorý je dizajnom sebazničujúci. Je to svet, v ktorom bola príroda a prírodné zákony nahradené neprirodzenými zákonmi a zákonmi vytvorenými človekom, ktoré spôsobili odstránenie skoro všetkých [...]

Prichádza vakcína a s ňou aj smrť!

08.07.2020

Jeden citát z G. Orwellovskej knihy ‘Politika a anglický jazyk’ (z roku 1946) hovorí takto: ‘Politický jazyk … je navrhnutý takým spôsobom, aby sa klamstvá zdali pravdivé a tiež vraždy rešpektované a zároveň dať prázdnym slovám solídnosť’! Hromadné očkovanie a pravdepodobné prípadné povinné očkovanie je už na obzore a väčšina už v tejto [...]

Igor Matovič, Peter Pellegrini

Matovičov maják. Ktorú časť mozgu mu osvietil? pýta sa Pellegrini

10.07.2020 22:30

Mám obavy, či človek, ktorý tvrdil, že na všetko treba mať plán, nejaký plán má, rozohnil sa Pellegrini po Matovičovej tlačovke o koronavíruse.

UKRAINE-CRISIS/MH17

Holandsko zažaluje Rusko pre zostrelenie lietadla nad Donbasom

10.07.2020 22:16

Holandsko zažaluje Rusko na Európskom súde pre ľudské práva pre zostrelenie dopravného lietadla v lete 2014 nad východom Ukrajiny ovládaným separatistami.

koľajnice, zmena

V Česku sa opäť zrazili vlaky, nikto sa nezranil

10.07.2020 20:32

Dva vlaky sa v piatok popoludní zrazili v okrajovej pražskej časti Běchovice. Idúci osobný vlak narazil do stojaceho rýchlika.

D1, diaľnica, Jánovce, Jablonov, Levoča

Policajti hľadajú vodiča, ktorý jazdil po diaľnici v protismere

10.07.2020 19:29

Kamery zaznamenali motorové vozidlo na diaľnici D1 v úseku Mengusovce – Jánovce v okrese Poprad v protismere, EČV však nerozlúštili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 500
Celková čítanosť: 1096803x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu

Kategórie