Aký dopad má koronavírus na burzy?

Jeden príklad serióznosti pandémie kronavírusu je návrh USA prezidenta Trumpa, aby autimobilky začali vyrábať ventilátory potrebné v nemocniciach pre pacientov, ktorí sú postihnutí COVID-19 a aby tak zachránili viac životov!

V Spojenom Kráľovstve Britská vláda požiadala podobné továrne, aby sa tiež začali venovať výrobe ventilátorov pre pacientov s ochorením na koronavírus a tak pomohli celému národu, podľa správy Reuters.

Zatiaľ čo v Taliansku vojnoví technici a odborníci boli poslaní, aby efektívne pomohli na produktívnych linkách s výrobou takých istých ventilátorov. Mnohé globálne priemyselné industrie začínajú meniť svoju produkciu v tom istom zmysle.

Tieto zmeny už pripomínajú situáciu počas Druhej Svetovej vojny, keď vlády rozhodovali o tom, aké továrne museli vyrábať ktoré potrebné výrobky v snahe pomôcť v boji proti nepriateľovi! Ale to zároveň spôsobilo, že burza stratila význam!

Je možné, že podobná budúcnosť ich očakáva aj dnes, berúc na ohľad to, že priemysel sa začína preorientovávať v situácii dnešného celosvetového ‚úzamknutia’ s dôrazom na boj proti vírusu? Ako nízko spadnú burzy?

Výsledok vojny dnes v Iráne podľa OSN!

24.04.2026

Podľa oficiálneho vyhlásenia OSN, vojna v Iráne už uvrhla 32 miliónov členov obyvateľstva do chudoby! Americko-izraelská vojna proti Iránu už zničila 0,5 až 0,8 percenta svetového HDP a zatlačila viac ako 32 miliónov ľudí späť do chudoby na celom svete! Tak uviedol vo štvrtok správca Rozvojového programu OSN Alexander De Croo [...]

Vojnu môže zastaviť iba zmena axiómov!

22.04.2026

Svet je v napätí. Neskoro popoludní 21. apríla, len niekoľko hodín pred vypršaním dvojtýždňového prímeria medzi Iránom a USA, a najmä vďaka diplomatickému úsiliu Pakistanu, americký prezident Donald Trump oznámil, že predĺži prímerie, kým ale iránska strana nepredloží jednotný návrh a nebudú sa môcť uskutočniť diskusie. V súčasnosti ešte nebol stanovený [...]

EÚ stupňuje zbrojenie proti Rusku!

21.04.2026

Vlády EÚ opakovane tvrdia, že nie sú vo vojne proti Rusku, zároveň však priznávajú masívne dodávky zbraní a munície Ukrajine a zdôrazňujú, že tak urobia bez ohľadu na akúkoľvek potenciálnu mierovú dohodu. EÚ je odhodlaná naďalej umožňovať Ukrajine pokračovať vo vojne proti Rusku, Teraz vstupuje do ďalšej fázy zapojenia, pričom vojenskú výrobu v západnej [...]

Lietadlo Airbus A330 spoločnosti TAP Air Portugal, Lisabon

Dráma nad Českom: pilot nepočúval dispečerov ani kolegu, cestujúci len tesne unikli katastrofe

24.04.2026 08:40

Kapitán sa podľa odborníkov dostal do stavu takzvaného tunelového videnia.

Šutaj Eštok

Odvolávanie Šutaja Eštoka opäť stroskotalo. V pléne bolo príliš málo poslancov

24.04.2026 08:21

S návrhom na vyslovenie nedôvery ministrovi prišla opozičná SaS spolu s ďalšími opozičnými stranami.

Bullet, interceptor, drony, Ukrajina,

Ukrajina hlási prelom: Nový dronový systém má otvoriť úplne novú kapitolu vojny

24.04.2026 08:20

Kyjev hlási ďalší technologický skok.

Grécko, Kréta, zemetrasenie, škody, obeť

Ľudí prebudili otrasy, obľúbenú dovolenkovú destináciu zasiahlo silné zemetrasenie

24.04.2026 08:04

Vlani krajinu zasiahli viaceré zemetrasenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,881
Celková čítanosť: 5663907x
Priemerná čítanosť článkov: 3011x

Autor blogu

Kategórie

Archív