Založ si blog

Pre Autokratov KoronaVírus je šanca!

Lídri z celého sveta prijali počas pandémie núdzové nariadenia a právne predpisy rozširujúce ich moc a dosah. Vzdajú sa ich niekedy v budúcnosti? V Maďarsku môže teraz predseda vlády rozhodovať nariadením. 

V Británii majú ministri to, čo kritik nazval ‚očarujúcou silou’! Izraelský premiér zavrel súdy a začal rušivý dohľad nad občanmi. Čile poslalo armádu na verejné námestia po rozpustení demonštrantov. Bolívia odložila voľby.

Pandémia koronavírusov privádza svet k prudkému zastaveniu a úzkostliví občania požadujú konanie, vedúci predstavitelia na celom svete sa odvolávajú na výkonné právomoci a skoro bezohľadne využívajú takmer diktátorskú autoritu!

Vlády a skupiny pre práva sa dohodli, že tieto mimoriadne časy si vyžadujú mimoriadne opatrenia. Štáty potrebujú nové právomoci na zatvorenie svojich hraníc, vynútenie karantény a sledovanie infikovaných ľudí. 

Mnohé z týchto konaní sú chránené podľa medzinárodných pravidiel, hovoria ústavní právnici. Kritici však tvrdia, že niektoré vlády využívajú krízu verejného zdravia ako krytie, aby využili nové právomoci, ktoré majú s vypuknutím choroby!

Pre autokratov a ďalších v pozíciach autority je koronavírus šancou získať ešte ďalšiu silu a má veľmi málo spoločného s niekoľkými ochrannými opatreniami, ktoré nezabezpečia, aby ich nová autorita nezneužívala.

Zelensky + Putin + Si-Ťin + Trump = ?

14.07.2024

Práve skončený summit NATO vo Washingtone, DC, bol len povestným „klincom do rakvy“ ideologického záväzku gangu „permanentnej vojny“ ísť s loďou až ku dnu. Ako povedal prezident J Biden včera, pri ohlásení novej „Ukrajinskej dohody“: „Rusko ale nezvíťazí. Ukrajina v tejto vojne zvíťazí. A budeme s nimi stáť na každom jednom kroku. To hovorí kompakt nahlas a [...]

Jedna vláda jedna mena a jedno zdravie!

11.07.2024

Globálnu jednu vojnu proti farmárom a tlak na veľký potravinový reset sprevádza aj program Jedno zdravie (One Health), ktorý ohrozuje slobodu nielen potravín, ale tiež i slobodu v oblasti vlastného zdravia ľudí celosvetovo! Agenda One Health zahŕňa plány aj pre lekárov, aby predpisovali recepty na potraviny na základe toho, čo medicínsky establišment považuje za prospešné [...]

SA proti skonfiškovaniu ruských aktív!

10.07.2024

Saudská Arábia pohrozila predajom európskych dlhopisov, ak by boli skonfiškované ruské aktíva! A vo fascinujúcom geopolitickom vývoji Bloomberg uvádza, že Saudská Arábia začiatkom tohto roka súkromne naznačila, že predá časť (alebo i všetky) svoje európske dlhy, ak G7 konfiškuje zmrazené aktíva Ruska. Pripomíname, že v minulom máji Európska únia schválila plán [...]

uzávera, Banská Bystrica

Masové podujatie uzavrie v Banskej Bystrici niektoré zóny. Do mesta prídu účastníci z takmer päťdesiat krajín

14.07.2024 10:00

Veľký športový sviatok vypukne v meste pod Urpínom o niekoľko dní, no už teraz tam museli zaviesť dopravné obmedzenia.

Election 2024 Trump

Streľba na Trumpa: padá Amerika do priepasti politického násilia?

14.07.2024 08:59

Čo urobí so Spojenými štátmi pokus o vraždu Donalda Trumpa?

vojna na Ukrajine

ONLINE: Budú Poliaci zostreľovať ruské rakety nad Ukrajinou? Bez súhlasu NATO sa na to nechystajú

14.07.2024 08:00

Poliaci zvažujú, že by zostreľovali ruské rakety ešte nad ukrajinským územím. Bez rozhodnutia NATO to však nechcú urobiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,462
Celková čítanosť: 4040297x
Priemerná čítanosť článkov: 2764x

Autor blogu

Kategórie