V Číne narastajú prípady SARS!

Čínski zdravotnícki úradníci vo Wuhane informovali o 136 nových prípadoch novo potvrdeného koronavírusu za posledné tri dni, čím sa celkový počet prípadov potenciálne smrtiaceho vírusu zvýšil na takmer 200!

Väčšina potvrdených prípadov je mierna, ale podľa správy Wuhanskej mestskej zdravotníckej služby sú hlásené najmenej tri úmrtia. SZO oznámila 139 nových potvrdených prípadov, pričom ako zdroj uviedla Čínu.

V piatok začali americkí zdravotnícki úradníci preverovať cestujúcich prichádzajúcich z Wuhanu na troch amerických letiskách: San Francisco, Los Angeles a New York. Predpokladá sa, že vírus začal vo Wuhane. 

Patrí do tej istej rodiny koronavírusov, ktorá zahŕňa bežné prechladnutie a závažný akútny respiračný syndróm (SARS). SARS zabila takmer 800 ľudí vo  svete počas vypuknutia choroby pred 17 rokmi. Začalo sa to v Číne.

Zarátajme do toho iné infekcie, ktoré sa možno dnes rozšírujú a majú nebezpečný potenciál narásť do pandémií, spolu s narástajúcimi finančnými problémamy vidíme splňajúce sa Kristovo proroctvo!

Donald Trump teraz už zapálil poistku!

09.03.2026

Toto zachádza priďaleko! Keď ceny ropy Brent Crude aj West Texas Intermediate Oil už na začiatku obchodovania s futures kontraktmi 8. marca 2026 v nedeľu večer podľa východného času vyskočili nad 106 dolárov za barel, prezident Trump prejavil vrchol pohŕdania Američanmi. Trump povedal, že rast „krátkodobých cien ropy je veľmi malá cena“ za zničenie iránskej jadrovej [...]

Ako znovu otvoriť Hormuzský prieliv?

08.03.2026

Jeden z účtov, ktoré sledujeme v našom zozname Market Watchers X, je ale účet analytika lodnej dopravy Eda Finley-Richardsona. Začali sme ho sledovať po vstupe tohto obchodu na ZIM Integrated Shipping. Tento obchod je na dobrej ceste k zisku po tom, čo sa objavili správy, že ZIM bude odkúpený, ale dôvod, prečo teraz spomíname Finley-Richardsona, je ten, že práve navrhol [...]

Veľké víťazstvo pre Vladimíra Putina!

07.03.2026

Tu je veľké víťazstvo pre Vladimíra Putina! Amerika udelila Ruskej Federácii licenciu na predaj ropy Indii, zatiaľ čo Hormuzský prieliv je blokovaný. Svet zúfalo potrebuje ropu, ale nemôže ju získať, pretože 20 % z nej je doslova uviaznutých za blokovaným Hormuzským prielivom. Putin má tony ropy, pretože predaj je metaforicky zablokovaný americkými sankciami. Ak svet [...]

SR Tatry TANAP Štrbské Pleso turizmus sezónna uzávera POX

Smerovníky nie sú „nálepkové“ tabule, upozorňuje Správa TANAP

09.03.2026 11:42

Žiada návštevníkov národného parku, aby nálepky na smerovníky ani inú turistickú infraštruktúru nelepili.

pôrod, novorodenec, predčasne narodené dieťa

Valibuk. V prešovskej pôrodnici sa narodilo viac ako šesťkilogramové dieťa, k rekordu nemal ďaleko

09.03.2026 11:35

Slovenským rekordmanom zostáva Matúško, ktorý sa narodil v roku 2012.

Donald Trump, ministerstvo spravodlivosti, Transparent

Ruskí jastrabi otáčajú: Trump už nie je nádej, ale „monštrum“. Volajú po radikálnom rozhodnutí

09.03.2026 11:25

Keď sa Donald Trump vlani vrátil do Bieleho domu, niektorí ruskí zastancovia tvrdej línie boli opatrne optimistickí.

Ekrem Imamoglu

Turecký opozičný líder ide pred súd, prokurátori žiadajú trest odňatia slobody na 2 430 rokov

09.03.2026 11:00

İmamoglua zadržali vlani 19. marca a odvtedy je vo väzbe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,858
Celková čítanosť: 5564650x
Priemerná čítanosť článkov: 2995x

Autor blogu

Kategórie

Archív