Založ si blog

Britská ríša proti Americkej Republike!

V priebehu histórie posledných 500 rokov dominoval pokračujúci konflikt medzi silami tyranie a ľudským bojom za slobodu. Po viac ako tisícročí po páde Rímskej ríše v Európe dominoval bestiálny feudálny systém, presadzovaný rímskokatolíckou cirkvou, ktorý zotročil drvivú väčšinu obyvateľstva vo večnej chudobe a ignorancii. 

Renesancia však začala túto nešťastnú situáciu meniť čo znamenalo nakoniec politické vyjadrenie suverénnych národných štátov. Novým rozvíjajúcim sa krajinám však, samozrejme, stále dominovala feudalistická oligarchia. Až pri kolonizácii Nového sveta sa predstavila príležitosť vytvoriť nový národ!

Slobodný národ s oceánom medzi ním a tyraniou európskych monarchií. Po osamostatnení amerických kolónií sa vytvoril prvý suverénny národ v novom svete, začali sa objavovať dva konkurenčné systémy politickej ekonomiky – Britský systém oligarchie založený na finančnej celosvetovej kontrole a Americký systém. 

Tieto dva protichodné, antagonistické systémy politickej ekonómie sú to, čo v proroctve symbolizuje železo a hlina a králi severu a juhu vedúci až do konca. Čo teda prinesie blízka budúcnosť? Finančná oligarchia je odhodlaná použiť padajúci dolár na dokončenie – raz a navždy – americkej republiky!

A systému národných štátov na celom svete! V opačnom prípade riskujú, že Spojené štáty a iné suverénne krajiny (Rusko, India a Čína) sa môžu zjednotiť v spoločnom záujme sebazáchovy a konať proti záujmom finančnej oligarchie, ktorá sa snaží zbankrotovať celý globálny finančný systém!

Palestína prehodnocuje vzťahy s USA!

22.04.2024

Zrada Spojených štátov na palestínskom ľude zašla príliš ďaleko. Prezident Mahmúd Abbás v dnešnom exkluzívnom rozhovore pre palestínsku spravodajskú službu WAFA uviedol, že palestínske vedenie prehodnotí bilaterálne vzťahy so Spojenými štátmi, a zároveň zabezpečilo ochranu záujmov našich ľudí, našej veci a našich práv: “Vedenie tak vypracuje novú stratégiu [...]

Najnovšia Kyjevská rozprávka o Rusku

20.04.2024

Najnovšia Kyjevská rozprávka je, že Rusko unieslo ukrajinské deti a ukrylo ich v Nemecku! V skutočnosti ale nemeckí predstavitelia tento týždeň informovali Kyjev o 161 ukrajinských detí, ktoré Kyjev obvinil Rusko z únosu. Boli v skutočnosti v Nemecku a väčšina z nich tam žije so svojimi rodičmi alebo opatrovníkmi. Informoval o tom prezident nemeckej Federálnej kriminálnej [...]

Armagedon alebo mierový rozvoj sveta!

19.04.2024

Širší dôsledok iránskeho bezpilotného a raketového útoku proti Izraelu zo 14. apríla – ktorý bol spustený v reakcii na zničenie iránskeho konzulátu v Damasku v Sýrii 1. apríla Izraelom a zabitie niekoľkých najvyšších iránskych vojenských vodcov, je zmena hry, ktorá priviedla svet k bodu zlomu. Buď využijeme tento moment maximálneho nebezpečenstva na dosiahnutie [...]

Miloš Zeman

Bývalého šéfa českej prezidentskej kancelárie obžalovali z dotačného podvodu

22.04.2024 17:47

Vratislav Mynář šéfoval prezidentskej kancelárii počas mandátu Miloša Zemana.

KDH, majerský

Vzťahy SR a ČR sú nadštandardné, hrozbou je populizmus, zhodli sa KDH a KDU-ČSL

22.04.2024 17:42

Za spoločnú hrozbu označili nástup populizmu a nárast ruského vplyvu.

Visolajský

Visolajský ostáva predsedom Lekárskeho odborového združenia

22.04.2024 16:40

Na sneme sa konala aj voľba členov Výboru LOZ.

India, Deň Zeme, plasty, odpad

Téma tohtoročného Dňa Zeme znie: Planéta verzus plasty

22.04.2024 16:30

Deň Zeme každoročne pripadá na 22. apríl. Prvýkrát sa organizoval v roku 1970 v Spojených štátoch amerických.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,403
Celková čítanosť: 3862090x
Priemerná čítanosť článkov: 2753x

Autor blogu

Kategórie