Špeciálne vojenské operačné sily SR

 

Koľko vecí existuje v živote každej krajiny, v ktorých jej občania nemajú nielenže možnosť hlasovania, ale o ktorých sa dozvedia až potom, keď sa vec plne uskutočnila? Aj napriek tomu, sú ako jej občania povinní tieto rozhodnutia podporovať finančne! Zoberme si len jeden posledný príklad, ktorý do značnej miery bude mať hlboký vplyv na každého ončana krajiny SR.

Ministri obrany Chorvátska, Maďarska, Slovenska a Slovinska podpísali Memorandum o porozumení, ktorým sa zriaďuje velenie komponentu pre zložku regionálnych špeciálnych operácií (R-SOCC). Stalo sa to v Piatok 25. Októbra 2019. Mnohonárodné velenie pod vedením Maďarska zvýši schopnosť týchto štyroch krajín účinne zamestnávať svoje špeciálne vojenské sily.

Zástupca generálneho tajomníka NATO Mircea Geoana na slávnostnom podpise zdôraznil význam tejto iniciatívy následovnými slovami: ‘Keďže špeciálne vojenské operačné sily predstavujú vysoko všestranný nástroj v modernom konflikte, tento slávnostný podpis je dôležitým krokom k posilneniu špeciálnych síl v regióne a zvýšeniu spolupráce a interoperability v rámci Aliancie’!

Zamyslíme sa nakrátko nad životom nielen občanov jednej krajiny, ale všetkých ľudí na tejto planéte Zem! Kto vlastne kontroluje ich životy a spôsob, akým sa môžu prakticky podieľať na jeho chode v prospech celého ľudstva? A kde je dnes hlavné mesto tejto v skutočnosti tajomnej Entity, ktorá pod rúškom ‘dobrodinca’ vedie celú planétu k dokonalému zničeniu?

Realita bude mať posledné slovo v EÚ!

12.12.2025

Takzvaní európski lídri, ktorí majú bludy, sú v záchvate šialenstva z predstavy, že „raison d’être“, teda vojna proti Rusku, sa rýchlo končí. V tejto chvíli nie je jasné, či vojna skončí víťazstvom Ruska nad globálnymi silami NATO na Ukrajine, alebo len rokovaniami, ale koniec je blízko. USA, vedomí si tejto situácie, sa jednoznačne rozhodli, že [...]

Hnedistý nový údel v Európskej Únii

10.12.2025

Keďže životná úroveň v Európe klesá, elity si vymýšľajú fiktívneho nepriateľa: Rusko. Inscenovanými provokáciami a prekrúcaním histórie chcú dnes odvrátiť hnev ľudí a aj ospravedlniť vyššie vojenské výdavky. Výsledkom Zelenej novej dohody je neustále klesajúca životná úroveň v celej Európe, ktorá pramení z hlavnej príčiny nižšieho množstva dostupnej [...]

Pakt o neútočení medzi NATO a Ruskom?

09.12.2025

V. Putin nedávno navrhol poskytnúť Európe, ktorej väčšina krajín je členom NATO, formálne záruky, že nezaútočí. V súvislosti s tým tiež zhodnotil, že tí, ktorí šíria strach z Ruska, slúžia záujmom vojensko-priemyselného komplexu! Alebo sa snažia posilniť svoj domáci imidž, čo odhalilo ich skryté motívy. V každom prípade by jeho návrh mohol ale hypoteticky [...]

Kallasová, Marek Eštok

Štátny tajomník ministerstva zahraničia Marek Eštok otvoril Honorárny konzulát SR v Neapole

12.12.2025 23:14

Honorárne konzuláty sú podľa jeho slov dôležitými piliermi slovenských vzťahov so zahraničím.

Kráľ Karol III. a jeho manželka, kráľovná Camilla

Kráľ Karol III. oznámil, že kvôli dobrým výsledkom môže obmedziť liečbu rakoviny

12.12.2025 22:13

Kráľ v februári 2024 oznámil, že mu zistili rakovinu a začína s liečbou.

žandári, žandársky zbor, autá

Kaliňák: Do služby naprieč Slovenskom nastúpili prvé žandárske hliadky

12.12.2025 20:38

Ako šéf rezortu obrany doplnil, v rámci Žandárskeho zboru aktuálne dokáže pôsobiť 40 hliadok.

EÚ

EÚ prelomila odpor Budapešti a Bratislavy a zmrazila ruské aktíva. Rozhodla väčšina štátov

12.12.2025 19:02, aktualizované: 23:00

Štáty svojím hlasovaním odstránili prekážku súvisiacu s použitím ruských aktív na pomoc Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,812
Celková čítanosť: 5357355x
Priemerná čítanosť článkov: 2957x

Autor blogu

Kategórie

Archív