Založ si blog

Začiatok a koniec písania Biblie

 

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva – Knihy-kníh – Biblie! Je jasné, že prvých päť kníh (niektoré žalmy) boli napísané pod inšpiráciou Mojžišom.

Všimnime si ale, že predtým, ako ich začal písať, na hore Sinai v rozhovore so Stvoriteľom dostal dve kamenné tabličky, na ktorých Boh svojim ‘prstom’ napísal desať prikázaní! Bolo to desať základných zákonov, podľa ktorých mali žiť Izraeliti.

Oni boli vyvoleným národom a uctievateľmi Jehovu Boha, ktorý ich oslobodil a vyviedol zo 400 ročného otroctva v Egypte! A posledná kniha Biblie pod menom Zjavenie bola daná apoštolovi Jánovi na konci prvého storočia.

Tam v znakoch a symboloch ho Ježiš Kristus informuje o budúcich udalostiach pred koncom prítomného nespravodlivého systému vecí! Predtým ale diktuje apoštolovi sedem listov adresovaných siedmym kresťanským zborom v Strednej Ázii!

Takže na rozdiel od názoru väčšiny ľudí, že prečo sám Boh nenapísal Bibliu alebo prečo Ježiš tak neurobil, začiatok Biblie bol písaný Stvoriteľom a jeho koniec jeho synom, už vzkrieseným a nesmrteľným Ježišom Kristom!   

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

kiska

Kiskov posledný politický prejav: Nie sme v koalícii, akú by sme chceli

10.08.2020 07:51

Chceli sme zmeniť krajinu, tak sme sa rozhodli stať súčasťou koalície, ktorú sme si v takejto podobe určite neželali, povedal v rozlúčkovom prejave Andrej Kiska.

Alojz Hlina, Cannes

Hlina po stopách Matoviča. Navštívil Počiatkovu vilu v Cannes

10.08.2020 07:00

Bývalý šéf KDH Alojz Hlina navštívil niekoľko mesiacov po voľbách vilu Jána Počiatka vo Francúzsku, ktorú sľuboval Igor Matovič znárodniť.

Francuzsko Koronavirus

ONLINE: V Paríži musia nosiť rúška, v Berlíne idú deti do školy

10.08.2020 06:00, aktualizované: 07:38

Metropola Francúzska Paríž sa snaží brzdiť koronavírusovú pandémiu, zavádza povinné rúška vo frekventovaných častiach mesta.

pocasie-10-8-2020

Horúčavy vládnu Európe aj Slovensku. Kde vás ochladí dážď?

09.08.2020 22:18

Počasie bude ako cez kopirák, ale na Slovensku budú miesta, kde sa môže nazbierať toľko oblakov, že na vás spŕchne. Ktoré to sú?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1141387x
Priemerná čítanosť článkov: 2208x

Autor blogu

Kategórie