Založ si blog

Sláva kráľov spočíva v hľadaní!

 

Izraelský kráľ Šalamún je preslávený v histórii ľudstva ako jeden z najmúdrejších mužov na Zemi! Okrem toho, že bol preslávený úžasným bohatstvom, mal hlboké schopnosti v poznaní života ľudí a prostredia v ktorom žili! Poznal niekoľko tisíc prísloví a jeho sláva veľmi zapôsobila na kráľovnú zo Šeby! 

Pamiatka na túto starovekú kráľovnú je medzi Jemenčanmi ešte stále živá. Hoci Korán neuvádza jej meno, islamská tradícia ju nazýva Bilqīs a toto jej meno sa objavuje na mnohých komerčných výrobkoch v Jemene. Mimochodom ona zobrazuje veľký zástup v Zjavení, ktorí prežijú Armagedonsku vojnu!

Jedno z prísloví, ktoré pod inšpiráciou napísal sám kráľ Šalamún a ktoré je pre nás zaznamenané v Božom večnom Slove-Biblii hovorí: ‘Božou slávou je uchovávať záležitosť v tajnosti a slávou kráľov je záležitosť preskúmať. Nebesia pre výšku a zem pre hĺbku a srdce kráľov, to je nepreskúmateľné’.

Niekoľkotisícročná história štúdia Svätých Písiem dokazuje pravdivosť horecitovaných inšpirovaných slov kráľa Šalamúna. Hlboké Božie pravdy dnes skryté v Jeho Slove budú večným podnetom nielen pre dnešných pomazaných nebeských nesmrteľných kráľov, ale aj pre budúce večné generácie ľudí!

Skutočne veriací sú odvážny národ!

13.10.2019

O väčšine vojakoch v celej histórii ľudstva sa zvyčajne hovorí, že boli ako hrdinovia odvážni, lebo položili svoje životy za vlasť! Tento článok nebude rozoberať pravdivosť horeuvedenej viac »

Neporovnateľná veľkosť nášho Stvoriteľa!

07.10.2019

Len pred asi 100 rokmi človek začal pomocou ďalekohľadov spoznávať veľkosť vesmíru a galaxií a množstvo hviezd v nich. Náš Stvoriteľ inšpiroval proroka Izaiáša dať ľudstvu otázku, viac »

Ako nás oslobodzuje pravda života!

24.09.2019

V kažej krajine, v každej kultúre a počas celej histórie ľudstva najväčším prianím bolo byť slobodní v každom možnom ohľade. A keď sa pozrieme na dnešný svet, a na jeho životné podmienky, viac »

Košice Parkovanie centrum

Súd rozhodol o neplatnosti zmluvy medzi Košicami a EEI, verdikt nie je konečný

16.10.2019 18:22

O neplatnosti nájomnej zmluvy o parkovaní z roku 2012 medzi mestom Košice a spoločnosťou EEI rozhodol v stredu Okresný súd Košice I.

peniaze, mena, euro, česká koruna

Koalícia našla 100 miliónov. Zdaní banky

16.10.2019 18:00

Koaličná rada našla riešenie, ako znížiť rozpočtovú sekeru. Prichádzajúci sociálny balíček majú zaplatiť domáce banky.

baňa, baník, baníci

Prepustení baníci dostanú kompenzačné príspevky

16.10.2019 17:22

Baníci, ktorých zasiahne útlm baníctva v regióne hornej Nitry a prepúšťanie, budú môcť získať kompenzačný príspevok.

Andrea Kalavská

Kaličná rada žiada Kalavskú, aby zabránila zyvšovaniu ceny liekov

16.10.2019 17:13, aktualizované: 17:39

Koaličná rada nevidí dôvody na takéto necitlivé zásahy do cenovej politiky liekov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 370
Celková čítanosť: 604588x
Priemerná čítanosť článkov: 1634x

Autor blogu

Kategórie