Založ si blog

Biblické varovanie proti násilníkom!

 

Všimnime si, ako sú inšpirované slová Žalmu 82 adresované tým, ktorí sú považovaní za ’synov Najvyššieho’, to jest pomazaní bratia Ježiša Krista, a ktorí budú s ním vládnuť na nebi a zároveň sudiť nielen ľudstvo na Zemi, ale aj Božích anjelov na nebi! Inšpirované slová zaznamenané Asafom, akoby slová piesne hovoria:

“Boh zaujíma miesto v zhromaždení Božského a súdi uprostred bohov: ‘Ako dlho budete nespravodlivo súdiť a nadŕžať zlým? Buďte sudcami pre poníženého a pre chlapca bez otca. Konajte podľa práva s utláčaným a s tým, kto má málo prostriedkov. Zaobstarajte únik poníženému a chudobnému! Osloboďte ich z ruky zlých…

…Ale oni nepoznali a nerozumejú! Stále chodia v tme! Všetky základy zeme sú rozkolísané. ‘Sám som povedal: Ste bohovia a všetci ste synovia Najvyššieho. Istotne zomriete ako ľudia! A ako ktorékoľvek z kniežat padnete! Povstaň teda, ó, Bože, súď zem! Veď ty sám máš vziať do vlastníctva všetky národy’.”

Ako by sme dnes mali rozumieť slovám: ‘Všetky základy zeme sú rozkolísané’? V zmysle, že tie najzákladnejšie princípy Kresťanstva, hlavne právo, spravodlivosť a súcit, medzi inými, neboli preukázané tými, ktorých Boh adoptoval ako svojich synov! Zakrátko sa splní Božia axióma: ’Súd začne s Božím Domom!

Skutočne veriací sú odvážny národ!

13.10.2019

O väčšine vojakoch v celej histórii ľudstva sa zvyčajne hovorí, že boli ako hrdinovia odvážni, lebo položili svoje životy za vlasť! Tento článok nebude rozoberať pravdivosť horeuvedenej viac »

Neporovnateľná veľkosť nášho Stvoriteľa!

07.10.2019

Len pred asi 100 rokmi človek začal pomocou ďalekohľadov spoznávať veľkosť vesmíru a galaxií a množstvo hviezd v nich. Náš Stvoriteľ inšpiroval proroka Izaiáša dať ľudstvu otázku, viac »

Ako nás oslobodzuje pravda života!

24.09.2019

V kažej krajine, v každej kultúre a počas celej histórie ľudstva najväčším prianím bolo byť slobodní v každom možnom ohľade. A keď sa pozrieme na dnešný svet, a na jeho životné podmienky, viac »

súd / spor / parkovanie / Košice /

Podľa súdu je zmluva medzi Košicami a súkromnou parkovacou firmou neplatná

16.10.2019 18:22, aktualizované: 19:22

O neplatnosti nájomnej zmluvy o parkovaní z roku 2012 medzi mestom Košice a spoločnosťou EEI rozhodol v stredu Okresný súd Košice I.

SAS / Nominačný kongres strany

Sulík pozval lídrov demokratickej opozície na pracovné stretnutie

16.10.2019 18:10

Témou má byť možný spoločný postup demokratickej opozície pri kauze Gorila či spoločné aktivity k výročiu Nežnej revolúcie.

peniaze, mena, euro, česká koruna

Koalícia našla 100 miliónov. Zdaní banky

16.10.2019 18:00

Koaličná rada našla riešenie, ako znížiť rozpočtovú sekeru. Prichádzajúci sociálny balíček majú zaplatiť domáce banky.

baňa, baník, baníci

Prepustení baníci dostanú kompenzačné príspevky

16.10.2019 17:22

Baníci, ktorých zasiahne útlm baníctva v regióne hornej Nitry a prepúšťanie, budú môcť získať kompenzačný príspevok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 370
Celková čítanosť: 604633x
Priemerná čítanosť článkov: 1634x

Autor blogu

Kategórie