Založ si blog

Pokrytectvo v živote a ľudská hlúposť!

 

Hovorí sa, že ľudská hlúposť nemá hranice, tak ako vesmír! No ale vesmír nie je nekonečný a preto ani hlúposť nemôže byť nekonečná! Spolu s ňou ide ruka v ruke aj pokrytectvo, aj keď je viac komplexné ako hlúposť. Ježiš to pekne zvečnil v jednej jeho parabole, keď povedal: ‘Teda ako môžeš povedať svojmu bratovi: Dovoľ mi vytiahnuť slamku z tvojho oka, keď hľa, v tvojom vlastnom oku je trám? Pokrytec! Vyber najprv
trám z vlastného oka, a potom jasne uvidíš, ako vybrať slamku z oka tvojho brata’!

Jedným takým moderným pokrytectvom v dnešnej dobe je ťažké kritizovanie kresťanov, ktorí neprijímajú transfúzie krvi. A zároveň ich obviňujú z vrážd nevinných detí! Kto je ich hlavným odsudzovateľom? No predsa ich ´bratia´, členovia iných kresťanských náboženstiev! A pritom si neuvedomujú, že sú členmi cirkví, ktoré po stáročia medzi inými hroznými činmy obetovali a ešte stále obetujú svoje deti v miliónových počtoch na oltáru boha Vojny!

Aké pokrytectvo! Keby sa sami vzdali svojich nezmyselných predsudkov a oslobodili sa od náboženstva, ktoré je vinné z prelievania krvi od samého začiatku ľudstva, boli by v ďaleko lepšej pozícii pochopiť dôvody a následky, pre ktoré určité skupiny veriacich odmietajú transfúzie krvi, aj keď prijímajú alternatívne liečenia, ktoré nie sú v protiklade so zákonmi Stvoriteľa. Farizeji obvinilij kresťanov v prvom storočí! Ich odpoveď: ‘Ako vládcu musíme viac poslúchať Boha ako ľudí’!

Ešte raz zatrasiem nielen zemou!

17.01.2020

Prečo sopky po celom svete náhle strieľajú obrovské oblaky popola na míle do vzduchu? V roku 2020 určite niet dostatku seizmickej aktivity! Doteraz sa v Portoriku vyskytlo viac ako 1 000 zemetrasení! viac »

Glass-Steagall by zabránil krachu v 2008!

15.01.2020

Postupné odstraňovanie Glass-Steagall dohovoru v rokoch 1994-99 malo dramatické účinky na bankovníctvo v USA. Zlyhanie iba veľkého hedžového fondu - Long-Term Capital Management - takmer narušilo viac »

Apoštol Ján pod inšpiráciou v Dni Pána!

12.01.2020

‘Pod vplyvom ducha som sa dostal do Pánovho Dňa a počul som za sebou silný hlas, ktorý znel ako zvuk trúbky a hovoril: Čo vidíš, napíš do zvitku a pošli siedmim zborom: do Efezu, Smyrny, viac »

pellegrini cigeľ SNP

Pellegrini: Je úlohou nás všetkých povedať nie extrémizmu

18.01.2020 17:05

Premiér to povedal po pietnom akte kladenia vencov k pamätníku obetí druhej svetovej vojny v obci Cigeľ.

baranek

Baránek: Progresívci zatiaľ istotu nemajú

18.01.2020 17:00

Táto predvolebná kampaň je najhoršia, akú som zažil, hovorí politický analytik Ján Baránek.

Matúšovi Šutaj Eštok Smer

Šutaj Eštok: Smer sa z chýb musí poučiť a pokračovať v práci pre ľudí

18.01.2020 16:30

Číslo desať na kandidátke Smeru patrí Matúšovi Šutaj Eštokovi (32). Má byť symbolom mladej generácie, ktorá má priniesť čerstvý vietor do tejto strany.

Iránsky ajatolláh Alí Chameneí

Chameneí mával Božou rukou

18.01.2020 15:00

Iránsky vodca ajatolláh Alí Chameneí (80) sa rozhodol pre niečo, čo už neurobil sedem rokov. Viedol piatkové modlitby v Teheráne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 404
Celková čítanosť: 710345x
Priemerná čítanosť článkov: 1758x

Autor blogu

Kategórie