Založ si blog

Kto je ten Verný a Rozvážny Otrok?

Ku koncu svojho pozemského života Ježiš Kristus položil otázku: ‘Kto je teda ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby im dával pokrm v pravý čas? Šťastný je ten otrok, ak ho nájde jeho pán pri svojom príchode, že to tak robí. Pravdu vám hovorím: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom’?

Táto otázka zamestnávala veriacich učeníkov Krista a uctievateľov jeho Otca počas posledných viac ako 130 rokov a zamestnáva ich až dodnes! Aká je tá pravdivá odpoveď? Ako už bolo niekoľkokrát poukázané a doložené, odpoveď nájdeme v Božom Slove, len musíme nájsť, kde sa táto inšpirovaná odpoveď nachádza.

Ježiš sám zodpovedá túto tak až dodnes tajomnú otázku v nasledujúcej kapitole evanjélia Matúša v podobenstve o talentoch! Tam sa prirovnáva k človekovi, ktorý pred odchodom do cudziny (do neba) dal svojim pomazaným bratom talenty, ktoré reprezentujú jeho cenné vlastníctvo vo forme dobrého posolstva o Kráľovstve.

Jednému dal 5 talentov, druhému 2 a tretiemu 1 talent, aby s nimi ‘obchodovali’ v zmysle robiť učeníkov z ľudí všetkých národov. Po jeho návrate, keď s nimi zúčtuje, odmení verných a odsúdi neverných! Odmena pre verných žiakov bude dedičstvo všetkého, čo mu patrí, nielen vecí na Zemi, ale aj tých, ktoré má na nebi.

Z jeho inšpirovaných slov vyplýva, že Verný a Rozvážny Otrok pozostáva zo všetkých pomazaných bratov (mužov a žien), ktorí žijú v ktoromkoľvek čase na Zemi! Rozdielný počet talentov poukazuje na ich osobné individuálne schopnosti. Posledný sluha, ktorému dal 1 talent, ktorý s ním neobchodoval reprezentuje odpadlíkov.

Na čom je založená viera ateistov!

11.11.2019

Po prvé. Všetky výsledky vedeckého výskumu získané až dodnes ukazujú, že život nemôže vzniknúť z neživej hmoty! Takže z toho vyplýva otázka: na akom vedeckom podklade je založené tvrdenie, viac »

Globálny dlh je dnes $188 biliónov!

10.11.2019

Svet má teraz zadlženosť vo výške 188 biliónov dolárov a toto číslo každý rok rýchlo rastie! Je to forma zotročenia, ktorá je hlboko zákerná, pretože väčšina ľudí žijúcich na viac »

Ako vedcov inšpirovali pavúky!

03.11.2019

Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom inšpiroval verne mu oddaných veriacich, aby napísali Knihu-kníh alebo Bibliu, v ktorej informuje ľudstvo o jeho večnom predsavzatí! Na konci šiesteho viac »

Bangladéš vlaky zrážka

Pri čelnej zrážke vlakov v Bangladéši prišlo o život najmenej 15 ľudí

12.11.2019 07:47

K zrážke došlo v okrese Brahmánbaríja, približne 80 kilometrov od metropoly Dháka.

Jimmy Carter

Exprezidenta Cartera hospitalizovali, aby mu zmiernili tlak na mozog

12.11.2019 06:35

Carter utrpel 21. októbra pri páde zlomeninu panvovej kosti, v dôsledku ktorej ho aj krátko hospitalizovali a neskôr prepustili do domáceho ošetrenia.

Donald Trump / USA

Politico: Trump znovu odloží rozhodnutie o clách na autá z EÚ

12.11.2019 06:16

Americký prezident Donald Trump tento týždeň oznámi, že o ďalší polrok odkladá rozhodnutie o zavedení dovozných ciel na automobily vyrobené v EÚ.

Plyn

Ukrajina zaťahuje Slovensko do blamáže s plynom

12.11.2019 06:00

Ukrajina sa snaží Slovensko vtiahnuť do jej existenčných problémov s dodávkami energií. Vyhráža sa, že nebude brať plyn zo Slovenska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 628874x
Priemerná čítanosť článkov: 1655x

Autor blogu

Kategórie