Založ si blog

Kto je ten Verný a Rozvážny Otrok?

Ku koncu svojho pozemského života Ježiš Kristus položil otázku: ‘Kto je teda ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby im dával pokrm v pravý čas? Šťastný je ten otrok, ak ho nájde jeho pán pri svojom príchode, že to tak robí. Pravdu vám hovorím: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom’?

Táto otázka zamestnávala veriacich učeníkov Krista a uctievateľov jeho Otca počas posledných viac ako 130 rokov a zamestnáva ich až dodnes! Aká je tá pravdivá odpoveď? Ako už bolo niekoľkokrát poukázané a doložené, odpoveď nájdeme v Božom Slove, len musíme nájsť, kde sa táto inšpirovaná odpoveď nachádza.

Ježiš sám zodpovedá túto tak až dodnes tajomnú otázku v nasledujúcej kapitole evanjélia Matúša v podobenstve o talentoch! Tam sa prirovnáva k človekovi, ktorý pred odchodom do cudziny (do neba) dal svojim pomazaným bratom talenty, ktoré reprezentujú jeho cenné vlastníctvo vo forme dobrého posolstva o Kráľovstve.

Jednému dal 5 talentov, druhému 2 a tretiemu 1 talent, aby s nimi ‘obchodovali’ v zmysle robiť učeníkov z ľudí všetkých národov. Po jeho návrate, keď s nimi zúčtuje, odmení verných a odsúdi neverných! Odmena pre verných žiakov bude dedičstvo všetkého, čo mu patrí, nielen vecí na Zemi, ale aj tých, ktoré má na nebi.

Z jeho inšpirovaných slov vyplýva, že Verný a Rozvážny Otrok pozostáva zo všetkých pomazaných bratov (mužov a žien), ktorí žijú v ktoromkoľvek čase na Zemi! Rozdielný počet talentov poukazuje na ich osobné individuálne schopnosti. Posledný sluha, ktorému dal 1 talent, ktorý s ním neobchodoval reprezentuje odpadlíkov.

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

Duchovná oproti telesnej osobe

09.09.2019

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, viac »

A neuveď nás do pokušenia…

30.08.2019

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do viac »

nehoda prievozská

Nehoda v Bratislave pri priechode pre chodcov vydesila okoloidúcich

18.09.2019 10:09

Dnes v ranných hodinách okolo 8.30 hod. došlo na Prievozskej ulici ku zrážke automobilu s chodcom. Pozrite si video z miesta nešťastia.

Džamál Chášakdží Turecko Saudská arábia novinár

Saudská Arábia predala budovu, v ktorej bol zavraždený novinár Chášakdží

18.09.2019 09:48

Saudská Arábia sa snaží predať aj budovu rezidencie, ale zatiaľ nenašla žiadneho kupca, dodala televízia.

Ali al-Naimi, Saudská arábia, Katar, Dauha, OPEC, ropa

Saudská Arábia sa pridala ku koalícii na ochranu moreplavby pod vedením USA

18.09.2019 08:49

Svoju účasť na koalícii už prisľúbili Británia, Austrália a Bahrajn.

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586974x
Priemerná čítanosť článkov: 1604x

Autor blogu

Kategórie