Založ si blog

Kto je ten Verný a Rozvážny Otrok?

Ku koncu svojho pozemského života Ježiš Kristus položil otázku: ‚Kto je teda ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby im dával pokrm v pravý čas? Šťastný je ten otrok, ak ho nájde jeho pán pri svojom príchode, že to tak robí. Pravdu vám hovorím: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom‘?

Táto otázka zamestnávala veriacich učeníkov Krista a uctievateľov jeho Otca počas posledných viac ako 130 rokov a zamestnáva ich až dodnes! Aká je tá pravdivá odpoveď? Ako už bolo niekoľkokrát poukázané a doložené, odpoveď nájdeme v Božom Slove, len musíme nájsť, kde sa táto inšpirovaná odpoveď nachádza.

Ježiš sám zodpovedá túto tak až dodnes tajomnú otázku v nasledujúcej kapitole evanjélia Matúša v podobenstve o talentoch! Tam sa prirovnáva k človekovi, ktorý pred odchodom do cudziny (do neba) dal svojim pomazaným bratom talenty, ktoré reprezentujú jeho cenné vlastníctvo vo forme dobrého posolstva o Kráľovstve.

Jednému dal 5 talentov, druhému 2 a tretiemu 1 talent, aby s nimi ‚obchodovali‘ v zmysle robiť učeníkov z ľudí všetkých národov. Po jeho návrate, keď s nimi zúčtuje, odmení verných a odsúdi neverných! Odmena pre verných žiakov bude dedičstvo všetkého, čo mu patrí, nielen vecí na Zemi, ale aj tých, ktoré má na nebi.

Z jeho inšpirovaných slov vyplýva, že Verný a Rozvážny Otrok pozostáva zo všetkých pomazaných bratov (mužov a žien), ktorí žijú v ktoromkoľvek čase na Zemi! Rozdielný počet talentov poukazuje na ich osobné individuálne schopnosti. Posledný sluha, ktorému dal 1 talent, ktorý s ním neobchodoval reprezentuje odpadlíkov.

13 000+ Haiťanov žiadajú azyl v USA

20.09.2021

Odhady prevažne haitských migrantov, ktorí kempujú pod medzinárodným mostom texaského mesta Del Rio, boli do soboty 18. septembra poludnia už viac ako 13 000 s šerifom z Val Verde. Župa už odhaduje počet na 13 700 ľudí. Lenže viac autobusových zásielok stále pochádza z iných častí Mexika. Zatiaľ čo americká pohraničná hliadka zriadila prenosné toalety! A uvádza sa, [...]

Francúzi odvolajú veľvyslancov USA a AU!

19.09.2021

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian, neskoro v noci vydal desivé oznámenie o odvolaní francúzskych veľvyslancov v Amerike a Austrálii za ‚neprijateľné správanie medzi spojencami a partnermi, ale bez vysvetlenia: ‚Na žiadosť prezidenta republiky bezodkladne odvolávam do Paríža našich veľvyslancov USA a Austrálii na konzultácie. To [...]

Nadácia Gates a budúca plandémia!

16.09.2021

Nadácia Gates varuje pred budúcimi plandemickými hrozbami, lebo reakcia na CO19 naďalej otravuje a ničí svetovú ekonomiku! Ale nadácia si zdanlivo umyla ruky jedným vírusom a zároveň varovala, že svet nie je pripravený vysporiadať sa s ďalšou veľkou pandémiou. Výročná správa nadácie, zverejnená minulý utorok, nariekala nad nárastom chudoby spôsobenej [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Na západe Ukrajiny sa začalo rozsiahle vojenské cvičenie

20.09.2021 13:33

Manévre pod názvom Rapid Trident sa odohrávajú na západe Ukrajiny, zhruba 25 kilometrov od poľských hraníc.

florbal, škola pavla demitru, telocvična, deti, telesná výchova

Deti sa málo hýbu, rodičia to chcú zmeniť

20.09.2021 13:30

Deti majú málo pohybu a pandémia situáciu ešte zhoršila. Ako situáciu zlepšiť?

najvyšší súd

Zástupca Najvyššieho súdu nebude v Hegerovej pracovnej skupine

20.09.2021 12:30

Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta dospel k záveru, že Najvyšší súd do pracovnej skupiny "Pre obnovu dôvery v právny štát" svojho zástupcu nevyšle.

remišová, heger, matovič, krajniak

Na úrade vlády začala fungovať pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát

20.09.2021 12:00

Jej zriadenie schválila bezpečnostná rada štátu ako reakciu na situáciu v bezpečnostných zložkách. Matovič očakáva prvé výsledky už za pár dní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 1784945x
Priemerná čítanosť článkov: 2324x

Autor blogu

Kategórie