Koľko je potrebné vedieť o živote?
9. decembra 2017 07:53,
Prečítané 2 802x,
jankratky,
Biblia, budúcnosť
Podľa jednej štatistiky na Slovensku je viac ako 7 000 knižníc! Podľa inej je v USA skoro 120 000! Len si teraz predstavme koľko ich je na celom svete! A aké úžasné množstvo kníh, ktoré obasahujú informácie na akúkoľvek temu! A do toho nezapočítavame informáciu dostupnú na internete v dnešnej dobe!
Pod inšpiráciou staroveký izraelský kráľ Šalamún napísal: ‘syn môj, prijmi výstrahu: robeniu mnohých kníh niet konca, a veľa sa im venovať je únavné pre telo … záver vecí je: boj sa pravého Boha a dodržuj jeho prikázania, lebo to je celá povinnosť človeka’! Aby človek mohol žiť spokojne s nádejou potrebuje málo!
Ale to ‘málo’ musí byť číra pravda, ktorá dá človeku základné a skutočné vysvetlenie o zmyslu života a pravú nádej do budúcnosti! A to dá človeku skutočne pokojný život dnes, bez nepotrebného stresu a obáv, ktoré zaplavujú mysle ľudí v každej krajine na celom svete! Večný život na rajskej Zemi dá možnosť ľuďom učiť sa bez konca!
02.11.2025
Vo svete dnes dochádza k nepopierateľnému posunu, ktorý spochybňuje pravidlá a predpoklady, o ktorých sa predtým predpokladalo, že sú večné. Najnovším prejavom toho bolo stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga 30. okto., kde bol Donald Trump nútený takmer úplne upustiť od svojej obchodnej vojny a colnej politiky voči Číne od [...]
31.10.2025
Prezident Vladimir Putin v nedeľu vyhlásil, že Rusko otestovalo svoju jadrovú strelu Burevestnik! Burevestnik, ktorého názov sa prekladá ako „búrlivý burešťák“, je nízko letiaca strela s plochou dráhou letu odpaľovaná zo zeme, ktorá je nielen schopná niesť jadrovú hlavicu, ale má aj jadrový pohon. NATO ju označuje ako SSC-X-9 Skyfall. Putin, ktorý projekt prvýkrát [...]
30.10.2025
Naša súčasná fáza dejín je obdobím strašného napätia medzi tými, ktorí podporujú vojnu, a tými, ktorí podporujú riešenie sporov. Úmyselné podporovanie ozbrojeného konfliktu v dobe jadrových zbraní je šialené. Ale rastú sily rozumu a nádeje. To, že pápež Lev XIV. 25. októbra nastolil prelomové koncepty kardinála Mikuláša Kusánskeho (roky 1401 – 1464), je [...]
Je to srandovne...to odvolavanie sa na "starych... ...
Celá debata | RSS tejto debaty