Čo skončí na ´konci sveta´?

Biblický ´koniec sveta´ je opísaný spôsobom, ktorý nie je pochopiteľný väčšine ľudstva z mnohých zložito zahalených a mylne aplikovaných dôvodov. Na presné pochopenie je potreba vysvetliť detailne určité pojmy a fakty.

Ten čas je medzi iným opísaný Ježišom slovami ´vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od začiatku sveta až dosiaľ, áno, aké nikdy viac nebude´. A preto jeho slová spolu s inými biblickými textami vyvolávajú niekoľko zaujímavých otázok.

Dnes sa zameriame len na jeden detail o ´konci sveta´. V prvom rade Biblia neučí, že naša planéta Zem bude zničená. Jeden žalmista pod inšpiráciou nás uisťuje: ´Stvoriteľ založil zem na stanovených niestach a nebude sa potácať navždy´!

Ani neučí, že zanikne všetok život na zemi v nejakom celosvetovom konflikte! Aj Ježiš poukázal na to, že niektorí ho prežijú. V prvom rade nastane koniec neúspešných, korupčných vlád, ktoré nie sú schopné zabezpečiť ľudstvu budúcnosť.

Preto informovaní veriaci nemusia strácať čas na nekonečné rozoberanie neschopnosti politikov a ekonómov, ale sa môžu jednoducho venovať na to, aby sa uistili, že dnes žijú posľa stanovených pravidiel Stvoriteľa vesmíru a všetkého života.

3 000 vodcov Izraela chce koniec násilia!

05.04.2026

Dňa 2. apríla 2026 bol otvorený list adresovaný izraelskému prezidentovi Isaacovi Herzogovi, ktorý podpísalo viac ako 3 000 židovských vodcov z celého sveta, v ktorom vyzýva Izrael, aby už zastavil „útoky židovských extrémistov“ na občanov Palestíny na Západnom brehu Jordánu. Medzi signatármi sú diplomati, filantropi, rabíni a akademici z Austrálie, Kanady, Európy, [...]

Asistent RF Patrušev varuje Západ slovami:

04.04.2026

“Situácia v oceánoch sa vyhrotila až do takej miery, že niektorí experti hovoria, že kolektívny Západ uť i otvára ďalší front v konfrontácii s Ruskom. Stačí sa pozrieť na zabavenie lodí plaviacich sa pod našou vlajkou RF, a prepravujúcich náš náklad!” “Tieto v podstate pirátske útoky na ruský námorný obchod naznačujú, že západní oponenti Ruska sa aj rozhodli [...]

Prečo dnes cena ropy neustále stúpa!

02.04.2026

Cena ropy prudko stúpa, pretože Donald Trump sľubuje „mimoriadne tvrdý úder v priebehu nasledujúcich 2 – 3 týždňov“ a vyhráža sa, že ho pošle ľudstvo „späť do doby kamennej!“ Po 48 hodinách triumfalizmu o úspechoch Spojených štátov, a varovaniach pred eskaláciou spojených s úžinou, a aj energetickými cieľmi, frustrácii zo spojencov a signáloch deeskalácie [...]

Irán, vojna, ajatolláh Chameneí

ONLINE: Oznámenie prímeria na Blízkom východe okamžite zrazilo ceny ropy

08.04.2026 03:00, aktualizované: 03:38

Na ohlásené prímerie medzi Iránom a USA reagovali aj trhy.

hormuzský prieliv, lod, namornik

Prímerie! Irán aj USA súhlasili s okamžitým prímerím, môže to čiastočne otvoriť Hormuzský prieliv

08.04.2026 02:40

Irán a Spojené štáty aj ich spojenci súhlasili s okamžitým prímerím v celom regióne Blízkeho východu, vrátane Libanonu, uviedol Pakistan.

ropovod druzba ukrajina2

Zmiznutá misia k Družbe vyvoláva otázky a posmech v Bruseli

07.04.2026 23:45

„Toto nie je výlet do Údolia Muminovcov. Hovoríme o vojnovej zóne,“ zdôraznila hovorkyňa.

chmelar

Budapešť je eldorádom tajných služieb, hovorí Chmelár. Fico v Bruseli bez Orbána? Mám veľké pochybnosti

07.04.2026 22:24

Chmelár upozorňuje, že dobré vzťahy môžu byť veľmi krehké. „Tu stačí naozaj výmena premiéra,“ hovorí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,871
Celková čítanosť: 5630007x
Priemerná čítanosť článkov: 3009x

Autor blogu

Kategórie

Archív