Utajované novodobé otroctvo

Väčšina ľudí na celom svete si dnes myslí alebo verí, že otroctvo už vôbec neexistuje! Po mnohých dohovoroch, deklaráciách a zákonoch ho skutočne väčšina krajín oficiálne vyhlásila za zrušené.

Zákony väčšinu krajín na celom svete o zákaze otroctva a o jeho zrušení sú zakotvené v medzinárodných dohodách, ktoré boli prevzaté z všeobecnej deklarácie ľudských práv, ktorá v podstate znie asi takto:

´Nikto nesmie byť držaný v otroctve či nevoľníctve. Všetky formy otroctva a obchodu s otrokmi sú zakázané´!

Lenže napriek takýmto deklaráciam a zákonom otroctvo nieleže existuje, ale dokonca neuveriteľne prekvitá! Od Phnom Pénhu po Paríža, od Bombaja po Brazíliu sa odhaduje počet ľudí žijúcich v otroctve na stovky miliónov!

Jeden dopisovateľ novín v USA to vystihol takto: ´Otrok sa dá kúpiť len za púhych 50 dolárov, a preto majiteľom skutočne vôbec nezáleží na tom, ako dlho budú žiť, kým ich telá hodia do nejakej rieky´!

Na rozdiel o dohovore o otroctve z roku 1926, jedna novinárka hovorí, že ´otroci sú slabo platení robotníci v priemysle, zatiaľ čo iní boli odsúdení na sex a na ťažkú prácu vo väzniciach´!

EÚ stupňuje zbrojenie proti Rusku!

21.04.2026

Vlády EÚ opakovane tvrdia, že nie sú vo vojne proti Rusku, zároveň však priznávajú masívne dodávky zbraní a munície Ukrajine a zdôrazňujú, že tak urobia bez ohľadu na akúkoľvek potenciálnu mierovú dohodu. EÚ je odhodlaná naďalej umožňovať Ukrajine pokračovať vo vojne proti Rusku, Teraz vstupuje do ďalšej fázy zapojenia, pričom vojenskú výrobu v západnej [...]

Rusko a SA chcú dialóg štátov zálivu!

19.04.2026

RF a saudskoarabský ministri zahraničných vecí vyzývajú na „dialóg so zapojením všetkých zainteresovaných strán, a s cieľom koordinovať podmienky… pre dlhodobú stabilitu“! Ministri zahraničných vecí Ruska a Saudskej Arábie sa 15. apr telefonicky dohodli na dosiahnutí „ukončenia nepriateľských akcií“ v Iráne, i v Perzskom zálive, zjavne nad rámec samotného [...]

UK dodávateľ odhaľuje zločiny IDF v Gaze!

16.04.2026

Britský dodávateľ David McIntosh, čo pracoval v Gaze pre Humanitárnu nadáciu pre Gazu (GHF) od augusta do októbr 2025, sa stal oznamovateľom po svojej skúsenosti tam, v ktorej zdokumentoval vojnové zločiny spáchané Izraelskými obrannými silami (IDF) proti Palestínčanom hľadajúcim jedlo. McIntosh bol veteránom komanda britských špeciálnych jednotiek so značnými bojovými [...]

SR Izrael Holokaust Ocenenie Spravodliví Medzi národmi BAX

Titulom Spravodliví medzi národmi ocenil Izrael 25 Slovákov

21.04.2026 09:14

Slávnostný večer bol venovaný pamiatke výnimočných činov odvahy, ľudskosti a morálnej statočnosti.

barak-mx-PVO

Najväčší skok od vstupu do NATO: Barak prepisuje obranu Slovenska

21.04.2026 09:05

Barak MX je z technického hľadiska dôležitý tým, že nejde o jednu raketu a jeden radar.

Rakúsko SR ČR detská výživa HiPP kontaminácia jed

Rakúšania pátrajú po poslednej úmyselne otrávenej detskej výžive

21.04.2026 08:55

Doteraz sa podarilo zaistiť päť manipulovaných pohárov v Rakúsku, Česku a na Slovensku.

družba ropovod

Budapešť povedala, kedy Ukrajina obnoví dodávky ropy cez Družbu

21.04.2026 08:35

Dodávky cez Družbu sú zastavené od 21. januára.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,879
Celková čítanosť: 5656602x
Priemerná čítanosť článkov: 3010x

Autor blogu

Kategórie

Archív