Povedz mi, čo čítaš. . .

…a ja ti poviem, kto si, je staré porekadlo, do určitej miery odzrkadľujúce biblické príslovia. Jedno z nich hovorí, že ´zlá spoločnosť kazí dobré vlastnosti´.

Nikde nie je ten princíp viditeľný viac, ako na osobných blogoch, ktoré čoraz viac portálov na svete ponúka jednotlivcom v najrozličnejších kategorickych témach!

Nič nové pod slnkom! Už od pradávna mocní tohoto sveta pochopili, že ´je potrebné postarať sa o dostatok zábavy pre davy ľudí, aby sa nebúrili´!

Vodcovia používali verejný majetok na to, aby ľuďom dali chlieb a hry, a tak naplnili ich žalúdok a rozptýlili ich myseľ.

V niektorých obdobiach bol počet verejných sviatkov rovnaký ako počet pracovných dní. Aj dnes je dostatočne postarané, aby sa ľudia ´rozptýľovali´.

Triky vládcu vládcov tohoto sveta sa počas storočí vôbec nezmenili! V mnohých rozvinutých krajinách je dnes situácia podobná tej, ktorá prevládala počas rozmachu Rímskej ríše.

Mnohí ľudia majú viac voľného času než kedykoľvek predtým. Štátne lotérie ponúkajú aj chudobným záblesk nádeje. Existuje množstvo lacnej zábavy, ktorá zamestnáva myseľ ľudí.

Vo svete, kde je stres bežný, je normálne cítiť potrebu uvoľniť sa alebo všetko nechať tak a hodiť starosti za hlavu. Preto je namieste citát z listu apoštola Pavla:

´Nedajte sa zviesť. Zlá spoločnosť kazí dobré zvyky. Prebuďte sa k triezvosti spravodlivým spôsobom a nehrešte, lebo niektorí nemajú poznanie o Bohu´.

Čo je historicky skutočná vojenská sila?

18.03.2026

17. marca 1776 evakuovalo bostonský prístav po jedenásťmesačnom obliehaní 120 britských lodí s 11 000 vojakmi a mnohými vernými vojakmi pod neustálym dohľadom ťažkých kanónov, ktoré na Dorchester Heights umiestnili generál Washington a Henry Knox. Najmocnejšiu ríšu na planéte vyhnali z USA Bostonu zdanlivo slabšie sily americkej kontinentálnej armády, čo ale dokázalo, [...]

Stagflácia ohrozuje svetovú ekonomiku!

17.03.2026

Najväčším rizikom globálnej ekonomiky je stagflácia spôsobená vládami, nie ropou! Počas takej stagflácie ekonomika trpí toxickou zmesou vysokej inflácie, stagnujúceho hospodárskeho rastu (nízky alebo záporný HDP), ale aj rastúcej nezamestnanosti, čo vytvára vysoké životné náklady, menej pracovných príležitostí a zníženú kúpnu silu spotrebiteľov. Tento scenár [...]

Nový vodca Iránu sľubuje pomstu!

16.03.2026

Ajatolla Sejid Mojtaba Chameneí, nový najvyšší vodca Iránu, vydal 12. marca svoje prvé verejné vyhlásenie, v ktorom sľúbil, že Irán sa nevzdá svojej snahy o pomstu voči tým, ktorí sú zodpovední za americko-izraelské útoky na krajinu: “Nevzdáme sa pomsty za krv vašich mučeníkov,“ vyhlásil nový vodca a dodal, že toto prekračuje smrť jeho otca a patrí každému [...]

Fico

KDH: Fico pripravuje „krádež volieb“, chce zvýšiť hranicu pre vstup do parlamentu

18.03.2026 11:47

Premiér v minulosti pripustil diskusiu o úpravách volebného systému.

Maďarsko štátny sviatok revolúcia 1848 zhromaždenia

Súboj o davy má víťaza: Orbánov víkendový prejav počúvalo 58-tisíc ľudí, Magyarov takmer trojnásobok

18.03.2026 11:32

Vedecký odhad ukázal, že Magyara počúvalo v uliciach výrazne viac ľudí než Orbána. Štátna agentúra však pri provládnom pochode hovorila o absolútnom rekorde.

Fínsko Trump Stubb

Trumpov obľúbenec prišiel s nečakanou ponukou: Pomôžte Ukrajine a my pomôžeme s Iránom

18.03.2026 11:25

Európski činitelia vyjadrujú obavy, že čím dlhšie bude vojna proti Iránu pokračovať, tým väčší vplyv bude mať na schopnosť Ukrajiny brániť sa.

SR STVR logo nové TK predstavenie BAX

Živá reťaz okolo STVR: Mier Ukrajine organizuje protest proti prepúšťaniu novinárov

18.03.2026 11:10

Združenie situáciu označuje za vážne ohrozenie verejnoprávnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,863
Celková čítanosť: 5584267x
Priemerná čítanosť článkov: 2997x

Autor blogu

Kategórie

Archív