Kniha vysvetľujúca psychológiu jednoducho!
2. mája 2016 17:35,
Prečítané 3 027x,
jankratky,
pravda, život
Ľudskú úzkostlivosť, spojenú s nepokojom, obavami a nespočetnými starosťami života pozná každý v tomto svete plnom neočakávanej neistoty! Ako na to? Alebo ešte lepšie, ako sa môže niekedy využiť tento znepokujúci pocit?
Existuje Kniha, ktorá vysvetľuje dopodrobna tieto často negatívne ľudské vlastnosti a pocity v prítomnom svete a zároveň pomáha nám pochopiť, ako ich môžeme niekedy kontrolovať alebo využiť v kladnom zmysle pre dobro druhých!
V jednej jej časti obsahuje otázku verného muža, ktorý pod inšpiráciou položil takú otázku: ´Dokedy budem cítiť úzkosť v duši a v srdci žiaľ´? Otázka, na ktorú by každý človek rád chcel získať praktickú a jednoduchú odpoveď.
Napríklad, keď apoštol Pavol cítil ´úzkostlivú starosť o všetkých spolukresťanov´, bol podnietený týmto pocitom, aj keď navonok negatívnym, aby pomohol svojim bratom. Opačný postoj, ľahostajnosť, by prezradila nedostatok lásky!
14.11.2025
Ale s narastajúcimi obavami z 3. svetovej vojny Nemecko plánuje obnoviť povinnú vojenskú službu! Deje sa tak uprostred obáv, že svet sa už ocitne vo svetovej vojne s Ruskom. V spore o novelu zákona týkajúceho sa brannej povinnosti, ktorý v Nemecku presadzuje minister obrany Boris Pistorius nominovaný stranou SPD (sociálni demokrati), sa objavil kompromis. Ambiciózny cieľ 5 000 [...]
13.11.2025
Po zasadnutí Prípravnej komisie pre Zmluvu o všeobecnom zákaze jadrových skúšok (CTBT) už 10. novembra Michail Uljanov, stály predstaviteľ Ruska pri medzinárodných organizáciách so sídlom vo Viedni, uviedol, že postoj USA k jadrovým testom zostáva nejasný: “Na dnešnom zasadnutí Prípravnej komisie pre CTBT Spojené štáty opäť nevysvetlili svoj postoj k jadrovým [...]
12.11.2025
Bitka o Pokrovsk je intenzívna, ale v samotnom meste „sú len tiene“. Vojnový a RF korešpondent Alexander Charčenko v príspevku na svojom telegramovom kanáli poskytuje pohľad na bitku! Pohľad, ktorý je úplne v rozpore s obrazmi prezentovanými v detských videohrách, hollywoodskych filmoch alebo dokonca v skutočných vojnách, ktoré by ľudia mohli poznať, ako napríklad vojny [...]
(Efezanom 4:17–19) Preto o tom hovorím a svedčím... ...
Teraz nehovoríš o Biblli, ktorá k ničomu ...
Povinnosť ku komu? Ľudia umierali za svojich ...
Uprednostňovať ľudské práva - to je v poriadku.... ...
Pokiaľ autor myslí na to, že Knihou, ktorá ...
Celá debata | RSS tejto debaty