Súdržnosť národa a jeho dejiny
21. apríla 2016 21:57,
Prečítané 3 324x,
jankratky,
budúcnosť, citáty, história
Jednou z významných čŕt nielen izraelského národa a ako následok jeho relatívna súdržnosť ešte aj v prítomnosti sú výsledkom neustáleho opakovania ich histórie od samého začiatku.
Podľa Mojžišovskéhom Zákona rodičia boli zodpovední opakovane vysvetľovať svojim deťom históriu ich ´vyvoleného národa´ počas všetkých generácií až do príchodu Osloboditeľa.
Každý Pesach, mali svedčiť deťom: ´Je to obeť pesach Jehovovi, ktorý prešiel ponad domy synov Izraela v Egypte, keď postihol Egypťanov pohromou, ale naše domy vyslobodil´.
Je však smutné, že dejiny izraelského národa sa vyznačovali nevernosťou. Izraeliti sa opakovane odvracali od svojho Boha a uctievali modly krutých kanaanskych bohov!
Čo sa môžeme naučiť z tohto varovného príkladu? Viedlo to k tomu, že aj oni sami začali byť krutí — obetovali im svoje deti a utláčali chudobných.
23.05.2026
V exkluzívnom rozhovore pre Sputnik europoslanec Ľuboš Blaha, podpredseda slovenského Smeru, vyhlásil, že pokus o atentát na slovenského premiéra R. Fica z 15. mája 2024 mal zaútočiť na neho za jeho úsilie o dialóg s ruským prezidentom Putinom a zorganizovať mierové urovnanie rusko-ukrajinského konfliktu. Poslucháčom pripomenul, že potenciálny vrah bol protirusky naladený [...]
22.05.2026
Fico, ktorý prežil pokus o atentát (ktorý spáchal muž, ktorý priznal, že Fico nedodával zbrane na Ukrajinu), ďalej vysvetlil, že Zelenskyj „nám neustále škodí a už verí, že nás môže prinútiť opustiť náš mierumilovný postoj a prejsť na vojnovú pozíciu. V tom sa úplne mýli. Nepozná ma.“ Po tom, čo sa Fico zotavil z niekoľkých guliek, ktoré do neho [...]
21.05.2026
Predseda Výboru pre medzinárodné záležitosti ruskej Štátnej dumy Leonid Sluckij ale ostro reagoval na nedávne nebezpečné správanie pobaltských krajín. V komentári k vyhláseniu zahraničnej spravodajskej služby RF napísal: “De facto neustále tiché poskytovanie vzdušného priestoru pre lety dronov neonacistami na vykonávanie teroristických útokov proti ruským civilistom [...]
Kristus niekoho krstil/pokrstil? to je pre mňa ...
Do určitej miery máš pravdu, ale zabúdaš, ...
Vyvolenosť Židov je N_E_Z_R_U_Š_I_T_E_Ľ_N_Á ...
2. Mojžišova 19:5-6 - "A ak budete teraz ...
Boli...´vyvolenosť´ bola podmienená... ...
Celá debata | RSS tejto debaty