´Toto je kniha Adamových dejín´
16. apríla 2016 14:31,
Prečítané 3 356x,
jankratky,
Jazyky, Komunikácia
Týmito slovami začína piata kapitola prvej knihy Mojžišovej. Podobne aj desiata kapitola začína ´A toto sú dejiny Noachových synov´. O čom tieto inšpirované výrazy svedčia a čo sa z toho môžeme poučiť?
Z týchto slov jasne vyplýva, že už samotný Adam mal dokonalé schopnosti písať a čítať a preto bol schopný napísať históriu ľudstva tak, ako sa zjavuje v Mojžišových inšpirovaných knihách.
Tento krátky článok je v pravde reakcia na článok v časopise Pravda pod menom ´Biblické texty mohli vzniknúť skôr, ako sa tvrdí´ z 15.04.2016 15:00. Je tiež zaujímavé, čo o tejto štúdii hovorí samotný článok:
´Na novom výskume sa podieľal tím izraelského archeológa Izraela Finkelsteina zložený z doktorandov v oblasti aplikovanej matematiky, profesorov matematiky, archeológov a fyzikov´. Len toľko k ´vedeckej´ snahe.
A ďalej článok píše, že ´nápisy okolo roku 600 pr.n.l. naznačujú, že ´v starovekej Judei bola v tom čase už značne rozšírená gramotnosť´. V skutočnosti Boží veriaci boli gramotní už od Edenu! A ešte viac ako učeníci Božieho syna.
13.04.2026
Po sčítaní vyše polovice hlasov v maďarských parlamentných voľbách dlhoročný premiér Viktor Orbán priznal porážku. Jeho strana Fidesz získala iba 39 % hlasov oproti 52 % strany Tisza Petra Magyara. Orbán označil výsledky za „bolestné a jasné“. Povedal, že „zablahoželal víťaznej strane“ a že jeho strana Fidesz bude naďalej pracovať pre svojich voličov. Svojim [...]
12.04.2026
Pápež Lev XIV. zvolal na 11. apríla v Bazilike svätého Petra celosvetovú modlitebnú vigíliu za mier. Podujatie oznámil na Veľkonočný pondelok. No bdenie je otvorené pre katolíkov, kresťanov iných denominácií, veriacich všetkých vierovyznaní a neveriacich dobrej vôle. Zhromaždeným ale odsúdil vojnu: „Predsa dosť bolo modloslužby sebectvu, a tiež aj peniazom! Dosť [...]
10.04.2026
Po prečítaní článku agentúry Bloomberg, ktorý dekonštruoval stres z petrodolára, čo súčasne prejavujú v dôsledku vojny USA s Iránom, sa ukázalo nasledovné. Dlhodobá finančná dohoda, v ktorej USA zaručovali stabilitu na Blízkom východe s výmenou, že štáty Perzského zálivu recyklovali dolárové príjmy do amerických štátnych dlhopisov, sa rozpadla! Tento rámec [...]
Sam nerozumies tomu co pises :-) ...
ako vždy si neodpovedal.. prečo nie si dokonalý??... ...
Bludy, bludy, bludy. Adam bol už univerzitný ...
(5. Mojžišova 32:4, 5) Skala, dokonalá je ...
A toto sú dejiny Noachových synov, Sema, Chama ...
Celá debata | RSS tejto debaty