Kto pozná deň i hodinu konca?

Jedna z najzaujímavejších otázok zaznamenaných v biblickej správe je o času konca tohto nespravodlivého systému vecí (v mysliach väčšiny ľudí je to mylne o konci sveta, akoby o konci tejto planéty Zem). Ešte zaujímavejšie sú odpovede Ježiša jeho apoštolom a učeníkom. Celkom dve odpovede uvedené v inšpirovanom Písme. Prvá bola zodpovedaná pred jeho smrťou, kde svojim žiakom hovorí: ´O tom dni a hodine nevie nikto, ani nebeskí anjeli, ani Syn, iba Otec´. V tejto jednej vete sa skrýva niekoľko zaujímavých detailov, ale nateraz stačí sa sústrediť len na jeden, že Ježiš bol i bude vždy podradený svojmu nebeskému Otcovi a Stvoriteľovi, ktorému slúži ako Slovo. Druhá odpoveď je ešte zaujímavejšia hlavne z hľadiska nášho dnešného života! V nej Ježiš odpovedá v podstate na tú istú otázku a jeho odpoveď v knihe Skutkov je: ´Nie je vašou vecou, aby ste znali časy aj obdobia, ktoré ustanovil Otec v svojej právomoci´. Takže v druhom prípade Ježiš nepoprel, že nevedel ´ani hodinu, ani deň konca´. Jednoducho a jasne povedal, že im to nepatrilo poznať tieto detaily. Preto otázka ostáva nezodpovedaná: Kto vie dnes deň i hodinu konca? Z jeho odpovedi je jasné, že niekto dnes to už bude vedieť!

V. Orbán – Zelenský ako divadelný herec!

04.07.2025

Maďarský premiér Viktor Orbán si pripomenul výročie svojho mierového úsilia, ktoré začal na začiatku svojho 6-mesačného predsedníctva EÚ 1. júla 2024. Ale prvý týždeň strávil návštevou Kyjeva, Moskvy, Pekingu a USA. Včera na X uverejnil príspevok: “Pred rokom som navštívil Kyjev. Po 14 hodinách cesty sme viedli dlhé rozhovory s prezidentom Zelenským o možnosti [...]

Nemecko teraz potrebuje jadrovú zbraň!

02.07.2025

Súčasný parlamentný šéf frakcie CDU-CSU J. Spahn v rozhovore pre Welt am Sonntag navrhol:”Európa sa musí stať schopnou odstrašenia,“ povedal Spahn. „Musíme hovoriť o nemeckej alebo tiež aj európskej účasti na jadrových arzenáloch Francúzska i Veľkej Británie a prípadne aj o našej vlastnej účasti s ostatnými európskymi štátmi,“ povedal.

A RF podniká ďalšie údery na UA ciele!

01.07.2025

Ruské ministerstvo obrany 29. júna oznámilo, že v noci ruské ozbrojené sily vykonali masívny úder vzdušnými, ale aj pozemnými, a námornými zbraňami s dlhým doletom, hypersonickými balistickými raketovými systémami Kinžal, ako tiež aj bezpilotnými lietadlami, na ukrajinské obranné priemyselné [závody] a ropné rafinérie. Podľa správ západných médií išlo o [...]

Dominik Duka

Emeritný pražský arcibiskup Duka sa Slovákom ospravedlnil za Čechov, ktorí ich poučujú o demokracii

05.07.2025 16:12

Vyzdvihol význam vierozvestcov pri formovaní základov štátnosti v strednej Európe.

SR STVR Flašíková dekrét generálna riaditeľka BAX

Vo veku 68 rokov zomrel predseda Rady STVR Jozef Krošlák

05.07.2025 15:50

V minulosti bol hovorcom premiéra Vladimíra Mečiara.

Nórsko, F-35

Najmodernejšia britská stíhačka trčí už tri týždne v Indii. Nedarí sa ju dostať do vzduchu

05.07.2025 15:16

Pristátie prebehlo bez problémov, keď sa však chcel pilot vrátiť na palubu lietadlovej lode, ukázalo sa, že lietadlo má poruchu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,720
Celková čítanosť: 4921445x
Priemerná čítanosť článkov: 2861x

Autor blogu

Kategórie

Archív