Založ si blog

Vzkriesenie Ježiša Krista nás poučuje…

 

…o niekoľkých iných skutočností života ľudstva do budúcnosti a vzkriesení mŕtvych k životu. Je nielen dôkazom toho, že Stvoriteľ ľudstva je Všemohúci Boh, ale aj o tom, o akom vzkriesení nás Biblia učí! Neučí nás napríklad, že existuje posmrtný život, o akom učia nespočetné náboženstvá v rôznych kultúrach ľudstva!

Lebo potom by nebola potreba vzkriesenia z mŕtvych! Ježiš Kristus počas svojho života na Zemi sám vzkriesil k životu tri osoby. Prečo len tri? Pretože tieto jeho tri vzkriesenia zahŕňujú všetky formy vzkriesenia, ktoré on ako už oslávený nebeský, nesmrteľný a večný kráľ už urobil a ešte urobí!

Jeho vzkriesenie syna vdovy na ceste k cintorínu predstavuje duchovné oživenie tých z neveriaceho ľudstva z nevedomosti, aj keď títo veriaci v konečnom dôsledku stárnutia po čase umrú pred príchodom jeho tisícročnej vlády. Vzkriesenie Lazara je dôkazom ale iného vzkriesenia k životu miliárd ľudí, ktorí zomreli od Ábela až dodnes!

Je to vzkriesenie všetkých, ktorí v minulosti zomreli ako dôsledok zdedeného hriechu od Adama! Tí budú počas Kristovej vlády vzkriesení s nádejou na večný život na rajskej Zemi pod podmienkou, že budú žiť v súlade so zákonmi života. A potom tu máme tretie Kristove vzkriesenie k životu, ale teraz k nebeskému!

Je to privátne vzkriesenie mladej dievčiny, ale za prítomnosti len jej rodičov a blízkych príbuzných v dome dievčiny a jej rodičov! Je to vzkriesenie, ktoré reprezentuje iba vzkriesenie 144, 000 pomazaných bratov Ježiša Krista a duchovných synov Stvoriteľa k nebeskému večnému životu.

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

KĽDR / Severná Kórea / USA / Donald Trump / Kim Čong-un /

Severná Kórea je pripravená na dialóg i konfrontáciu so Spojenými štátmi

23.08.2019 09:45

Vyhlásil to severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572653x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie